Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nierówne obroty silnika w kosiarce.

beholder1990neophyte 10 Wrz 2010 19:40 36284 51
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    beholder1990neophyte
    Poziom 13  
    Ok kupię nowy klin i zobaczę czy o to chodziło. Tylko powiedz mi jeszcze jak mam zdiąć to koło magnesowe z wału sam?
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    beholder1990neophyte
    Poziom 13  
    Chodzi ci pewnie o tą wypowiedz :

"

Koło magnesowe można zdemontować ( bez specjalistycznego przyrządu ) dużym ściągaczem do łożysk
    Śrubę ściągacza trzeba dokręcić z umiarem i uderzyć w nią młotkiem z góry koło powinno zejść, oczywiście po wcześniejszym odkręceniu nakrętki ( tego ustrojstwa do zapalania )
    Ciągnięcie " na chama " ściągaczem to pewne pęknięcie koła magnesowego"

Tyle, że nie posiadam ściągacza do łożysk:/
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    beholder1990neophyte
    Poziom 13  
    Niestety jestem z Krakowa, ale dam rade to zrobić tylko żeby mieć sciągacz.

Spróbuję dzisiaj go od kogoś pożyczyć albo kupić w sklepie jak będzie a jak nie to kupie prze internet jakiś najtańszy. Tylko nie wiem jaka jego długość ma być 75mm, 100mm ?
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    beholder1990neophyte
    Poziom 13  
    Sprawa klucza zamknięta :)!
    Ściągnąłem domowym sposobem rano koło:)

Teraz daje wam zdjęcia klina i całego ustrojstwa zobacz jak to wszystko wygląda po twojemu (Moim zdaniem klin jest ok nie jest poobdzierany ani nic , ale ja się nie znam i mogę kupić nowy jeśli jest taka potrzeba) :
    Nierówne obroty silnika w kosiarce. Nierówne obroty silnika w kosiarce. Nierówne obroty silnika w kosiarce. Nierówne obroty silnika w kosiarce. Nierówne obroty silnika w kosiarce.

Założyłem na próbę z powrotem klin i koło i jak nim kręcę to jest lekki luz na nim ok. 1mm w lewo i prawo

Rozkręciłem 3 raz gażnik wyczyściłem i sprężynki oto foty:

Nierówne obroty silnika w kosiarce. Nierówne obroty silnika w kosiarce. Nierówne obroty silnika w kosiarce.

A także jak kosiarka chodzi na niskich obrotach np, ssanie to ta sprężyna ,która idzie z silnika do gaznika ona mi się rusza w rytm tego falowania do tyłu do przodu nie wiem czy to tak ma być czy nie na sucho to wygląda tak :

Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    beholder1990neophyte
    Poziom 13  
    Ssanie jest jak najbardziej ok (manetka na CHOKE przepustnica zamknięta dzwignia na MAX i się otwiera).

Gumowy jest ok tylko troszkę słabo nachodzi na rurkę a z 2 strony uszczelka perfekt , aczkolwiek w srodku trochę oleju było - wycześciłem i zakręciłem.
    Co dalej?

Nierówne obroty silnika w kosiarce.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    beholder1990neophyte
    Poziom 13  
    Ok śrubki dokręcone tak jak mówisz.
    Po założeniu koła i klina jest 1mm luz przy kręceniu kołem a po dokręceniu tego kółka metalowego od startera jest ok nie ma żadnego luzu, ale jak ciągne za sznur to raz troszkę przepuszcza a raz trochę mocniej ciągnie co to oznacza? Muszę drugi raz odkręcać to wszystko.

Po lekkiej regulacji śrubki przy gażniku jest poprawa ale jak srubę dokrece na MAX to nie faluje a są małe obroty jak ją odkręcę to znowu faluje ale tak jak by mniej...

Co mam jeszcze sprawdzić?
    Czy sprężyne regulacji tą większą przy gażniku muszę wymienić?
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    beholder1990neophyte
    Poziom 13  
    Koło zamachowe już jest ok.
    Cóż, ten mechanizm cały ze sprężynkami i blaszkami jest powyginany i trochę luźny...tu luz, tam luz i działa to jak działa. Sprężynka jest w miarę ale jak zwalniam obroty to ona jest luźna i regulator wariuje, widać to na filmiku ok. 42s, a jak zwiększam obroty, to jest napięta i regulator prawie chodzi na jednakowych obrotach. Na wysokich obrotach chodzi ładnie a na niższych słabo.

Spróbuje się jeszcze pobawić i to trochę podregulować.
    Jeśli by ktoś miał cały mechanizm do mojej kosiarki ze sprężynkami to bym kupił bo mój jest rozklekotany :/
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    beholder1990neophyte
    Poziom 13  
    Ta śruba przy gaźniku, na krzyżaka, - jeśli jest wkręcona na minimum to mam falowanie itp.
    Jeśli ją wkręcę na MAX to obroty ją jednostajne cały czas, mocne, ale za to nic mi nie faluje.
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    beholder1990neophyte
    Poziom 13  
    Ja mam na myśli tą śrubę u góry przy gaźniku (na krzyżaka).
    Ale cóż kosiłem dzisiaj i znowu wszystko faluje i coś się dławi przy falowaniu. Albo jak ustawie tak żeby była cały czas na MAX obroty to nie faluje ale kosiarka ryczy jak kombajn
    beholder1990neophyte
    Poziom 13  
    A czy da się jakoś naprawić żeby kosiarka pobierała mnej oleju?
    Bo po każdym koszeniu muszę dolewać olej bo jest ADD.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    beholder1990neophyte
    Poziom 13  
    Cóż kosiarka kosi pięknie i szkoda mi jej bo jest naprawde unikatowa ale cóż to jej ryczenie i jeszcze pobieranie oleju to masakra:/
    Rozglądam się za nową kosiarką. Założe nowy temat a ten do zamknięcia.