Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Połączenie s-video -> euro : brak obrazu

miodas007 25 Sie 2010 23:32 6302 17
  • #1 25 Sie 2010 23:32
    miodas007
    Poziom 10  

Temat wałkowany wiele razy jak widziałem, ale nie znalazłem rozwiązania:
    1. wpinam wtyczkę s-video (4 piny) do portu s-video (4 piny)
    2. wpinam drugi koniec do euro w tv (drugi port scart, bo ten ma obsługiwać s-video)
    3. Właczam tv i na pilocie wciskam na kanał oznaczony ekranikiem a w środku "S"
    4. uruchamiam kompa :)
    5. Już na starcie widać objawy: jest dźwięk!, ale zamiast obrazu tylko szum (skaczące ukośne białe kreski na czarnym ekranie)

---------------
    6. zmianiam sobie z ciekawości z kanału S w ekraniku na 2 w ekraniku : jest dźwięk i są również paski tylko w kolorach RGB
    ----------------
    Co jeszcze mogę dodać?
    a) moja karta graficzna to : ATI MOBILITI RADEON 7500
    b) oprogramowanie od ATI wykrywa TV

Jakie mogę być przyczyny tego stanu rzeczy?
    Z góry dzięki za pomoc.

0 17
  • #2 26 Sie 2010 07:17
    hojlo1
    Poziom 35  

Zacznij od tego -> Link. ;;)
    (zakładamy że kabel sprawny i prawidłowo zrobiony):!:

0
  • #3 26 Sie 2010 17:18
    miodas007
    Poziom 10  

Taaa, czytałem to :)
    Ale jak już link został wrzucony to kilka uwag:

Cytat:
    Typowe gniazdo TV-out w kartach ATI w komputerach stacjonarnych ma wyprowadzenia takie, jak na rysunku [przyp.: 7 pinów]. Możemy przesyłać sygnał w standardzie s-video (rozdzielona chrominancja (kolor) i luminancja (jasność) - piny [13], [15], [17], [20]) lub Composite (sygnał zespolony - piny [17] i [20']).

To ja nie mam typowej na marginesie, bo mam 4 :)
    Więc wychodzę z założenia, że ten problem mam z głowy. Ten czyli :

Cytat:
    Tak więc sygnał zespolony z pinu [20'] nie jest odbierany z karty graficznej.

Natomiast jeśli chodzi o oprogramowanie do ati to wygląda wszystko ok u mnie. Więcej info pod tym linkiem nie widziałem niestety.

Jeszcze jakieś pomysły ktoś ma?

0
  • #4 26 Sie 2010 17:33
    hojlo1
    Poziom 35  

Jeżeli uważasz ze masz kabel prawidłowo zrobiony i dobrze podłączony = masz uszkodzenie.
    I tylko tyle (chyba ze się mylisz) ;)

0
  • #5 26 Sie 2010 17:48
    miodas007
    Poziom 10  

A ja nie wiem czy dobrze zrobiony :)
    Tak jak pisałem kabel kupiłem gotowy z wtyczkami- nie lutowałem go sam
    Pytam, czy ktoś się spotkał lub słyszał o takich objawach a jak tak to jakie mogą być teoretyczne przyczyny?

0
  • #6 26 Sie 2010 17:58
    hojlo1
    Poziom 35  

Tak, "słyszałem" i widziałem podobne objawy przy:
    1. źle zrobionym kablu
    2. nieprawidłowym podłączeniu/ustawianiach sprzętu.
    3. uszkodzeniu sprzętu.

Tu masz kolejny pomocny link i jak nie zadasz sobie trudu by sprawdzić... (?) ;)
    Link

0
  • #7 26 Sie 2010 18:27
    kj1
    Specjalista elektryk

Czy przejściówka euro-svideo jest odpowiedniego typu (są dwa rodzaje, in- out-, albo takie z przełącznikiem)
    A skąd masz dźwięk na kablu s-video?

0
  • #8 26 Sie 2010 23:48
    miodas007
    Poziom 10  

Cytat:
    A skąd masz dźwięk na kablu s-video?

A nom nie raczyłem wspomnieć, że oprócz s-video jest jeszcze zwykły mini-jack.
    Cytat:
    Czy przejściówka euro-svideo jest odpowiedniego typu (są dwa rodzaje, in- out-, albo takie z przełącznikiem)

Wiem, o co ci chodzi, ale z mojej wiedzy kabel mam dobry. Tutaj link odnaleziony w sieci do tego kabla - produkt nr. V28: www.emmerson.com.pl/konektyka.htm.
    A poniżej wklejam opis:
    Cytat:
    Przewód Euro (Scart) < Jack 3,52mm audio stereo oraz wtyk S-video (S-VHS) do połączeń urządzeń z wyjściem wizyjnym S-video oraz wyjściem Audio jack stereo 3,52 mm (mały Jack) jak karty audio video komputerów PC, kamery video - do urządzeń wizyjnych z gniazdami Euro (Scart), jak telewizro, magnetowid, DVD.

Więc w dobrą stronę kupiłem prawda?
    Cytat:
    masz kolejny pomocny link i jak nie zadasz sobie trudu by sprawdzić... (?) Wink
    Link

Dz. za link. Tylko nie mam nawet zadnego multimetru czy czegoś innego czym mógłbym sprawdzić podłączenie (na chyba, że rozbiorę kabel :) ). Jak się wkurzę to coś wymyślę.
    Cytat:

Hmmm,,,,a co przez to rozumiesz? Nieprawidłowo to sobie nie wyobrażam jak w ogóle można podłączyć :) A co do ustawień sprzętu to co masz na myśli?

Jeszcze raz dzięki za zainteresowanie i liczę na dalsze:)]Link[/url]

0
  • #9 27 Sie 2010 08:53
    kj1
    Specjalista elektryk

miodas007 napisał:

Więc w dobrą stronę kupiłem prawda?

wygląda na to, że tak. Wypadało by jeszcze sprawdzić, czy przez pomyłkę nie wysłali ci złego kabla. Wystarczy bateryjka, żarówka (dioda led), dwa przewody (ewentualnie latarka, dwa przewody i kawałek papieru (foli) żeby oddzielić żaróweczkę od bateryjki.
    miodas007 napisał:

... nieprawidłowym podłączeniu/ustawianiach sprzętu.

Włączyłeś podawanie sygnału na wyjście s-video?
    Ustawiłeś prawidłowe parametry tego sygnału?

0
  • #10 27 Sie 2010 11:48
    miodas007
    Poziom 10  

Cytat:

Włączyłeś podawanie sygnału na wyjście s-video?
    Ustawiłeś prawidłowe parametry tego sygnału?

Hmh...i tu mnie zagiąłeś
    Gdzie mam włączyć sygnał i ustawić jego parametry?
    Jak już wcześniej wspominałem oprogramowanie "wykrywa" mi TV. Ale nic poza tym nie ustawiałem, gdyż nigdzie nic już więcej ciekawego nie znalazłem.

Co do pomysłu z sprawdzeniem kabla z kabelkami i diodą to się pobawię wieczorem jak nic innego do tego pory nie zdziałam

edit 1:
    ahaaa...i co jeszcze zauważyłem
    Jak zmieniam w oprogramowaniu nasycenie czy kontrast to te paski na ekranie zmieniają swoją intensywność rzeczywiście. Ale gdzie ten obraz?:/

edit2:
    dobra sprawdziłem do na diodach i chyba wg mnie jest ok, ale podam dokładne rezultaty.
    Wzorowałem się na stronce http://serwis-tv.com/scart.html
    I oto moje rezultaty

-------------------------------
    | EURO | SVHS |
    | 20 | 3 |
    | 15 | 4 |
    | 17 | 1 |
    | 13 | 2 |

Sprawdzie mnie proszę, czy wyciągnąłem poprawny wniosek, że jest ok kabel

0
  • #11 27 Sie 2010 14:36
    hojlo1
    Poziom 35  

miodas007 - już wcześniej zauważyłem że w praktyce nie czytasz podawanych linków (tam jest wszystko choćby o PAL/SECAM).
    Ustawienia itp. (co niewiadome, to nawet namiary są...)

Prowadzisz dyskusję zamiast zająć się rzetelniej własnym problemem.

To tyle z mojej strony (nie ma co więcej w obecnej chwili dodawać, jak nawet nie doczytałeś co podawane było "w linkach").

Trochę więcej własnej inwencji (zamiast dyskusji). ;)

0
  • #12 27 Sie 2010 14:54
    miodas007
    Poziom 10  

Mała riposta na post powyżej :p
    Pisałeś wcześniej:

Cytat:
    Tak, "słyszałem" i widziałem podobne objawy przy:
    1. źle zrobionym kablu
    3. uszkodzeniu sprzętu.

Tu masz kolejny pomocny link i jak nie zadasz sobie trudu by sprawdzić... (?) Wink
    Link

Więc podany przez ciebie link sprawdziłem. Sprawdzając kabel doszedłem do wniosku, że kabel jest ok. Uszkodzenie sprzętu nie bardzo wiem jak sprawdzić mam bez przyrządów, ale na to mi chyba nie wygląda. Co do pktu drugiego to jak już pisałem sprawdzałem wszystko w oprogramowaniu do sterowników ATI, ale nic tam w sumie do zmiany nie widzę, chyba że coś przeoczyłem :)

edit:
    Cytat:
    tam jest wszystko choćby o PAL/SECAM

No to akurat ustawiłem sobie na standard PAL-D, ale czy w ogóle mogłoby by być przyczyna?

0
  • Pomocny post
    #13 27 Sie 2010 14:57
    hojlo1
    Poziom 35  

Powodzenia w podłączeniu (zamiast dyskusji) - linki są , tylko trzeba umieć z nich skorzystać.

Mylisz fora i za chęć pomocy swoiście dziękujesz. ;)
    (dla mnie EOT)

0
  • #14 27 Sie 2010 15:13
    miodas007
    Poziom 10  

Ale ja właśnie mówię, że linki podane przeczytałem i się do nich stosuje i nada mam problem. A
    Ale mniejsza o to.

edit::
    ja już zgłupiałem ;/ bo chyba poatrzyłem sobie na numeracja z gniazda urządzenia zamiast z wtyczki na kabel. Jeśli się sugerować schematami z tej strony:
    http://pinouts.ru/VideoCables/svhs_scart_pinout.shtml to mam zupełnie inaczej.
    Chrominancja z luminancją jest zamieniona. Poza tym uziemienia są w ogóle inaczej wsadzone (mix dwóch tabelek).Czy mi się już coś pieprzy czy trzeba ten kabel przelutować?]Link[/url]

0
  • Pomocny post
    #15 27 Sie 2010 22:33
    kj1
    Specjalista elektryk

miodas007 napisał:

Jak zmieniam w oprogramowaniu nasycenie czy kontrast to te paski na ekranie zmieniają swoją intensywność rzeczywiście. Ale gdzie ten obraz?:/

Jak widać jakiś sygnał video tam już idzie
    Być może masz ustawioną częstotliwość 60Hz lub zły typ sygnału (np. secam lub NTSC zamiast PALu). Sprawdź w ustawienaich TV na karcie video.

Ale możliwe też, że te masy są zamienione

pozdrawiam
    KJ1

0
  • #16 07 Wrz 2010 00:29
    miodas007
    Poziom 10  

Dzieki wszystkim za pomoc. teraz odgrzebuje temat bo dopiero teraz mam czas i do niego wrocilem przelutowalem kabelki: zamieniłem luminacje z chrominancja oraz mase luminancji z masa chrominancji i chodzi.
    Ale to cholory czemu w sklepach zle kable sprzedaja?

0
  • #17 23 Gru 2010 21:19
    wirwesku
    Poziom 10  

Witam!

Podlaczam sie do tematu mam podobny problem "biale paski na ekranie telewizora kineskopowego z osbsluga s video.

Sprzet ktory uzywam to https://obrazki.elektroda.pl/17_1271701255.jpg
    https://obrazki.elektroda.pl/92_1245578117.jpg oraz kabel S video 4 pinowy.
    Mam dwa kable S video i na obydwu jest ten sam problem.

Kolega pisal ze wada jest zly kabel i trzeba w nim przelutowac przewody tylko jak to zrobic i ktore z jakim pozamieniac, w tym jestem zielony

Pozdrawiam
    Mateusz

0
  • #18 18 Cze 2011 10:55
    Jericho24
    Poziom 18  

Witam!
    Też kupiłem kabel emmerson "Przewód Euro (Scart) < Jack 3,52mm audio stereo oraz wtyk S-video (S-VHS) 5m" http://emmerson.com.pl/konektyka.htm pozycja V29. Po podłączeniu scart do TV widać przebijający się obraz z kablówki. Teoretycznie laptop widzi TV, ale po przełączeniu sygnału na TV nic się nie dzieje. Poprzedni kabel NONAME działał bez problemu, ale uległ uszkodzeniu, więc z moim sprzętem wszystko OK.

Gdzie szukać przyczyny?

Moderowany przez forestx:

Proszę założyć własny temat.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo