Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmiana Visty na Win7 problem z karta graficzną i sterami

[cod3r] 26 Sie 2010 00:04 1259 4
  • #1 26 Sie 2010 00:04
    [cod3r]
    Poziom 12  

Witam,
    Na wstępie dodam że zanim tego posta napisałem to trochę przeszperałem w google ale problem nadal jest.
    Zmieniłem dziś Vistę na Windowsa7 i wszystko działa jak należy natomiast mam problem z kartą graficzną (NVIDIA GeForce 8600M GT GPU). W menedżerze zadań wyświetlana jest tako "Standardowa karta graficzna VGA". Chcąc zainstalować te sterowniki NVIDIA dostaję taki komunikat:

Instalowałem też sterowniki chipsetu. (pierwsze z listy)

Odnośnie sprzętu to daje screeny z CPU-Z:

0 4
  • #2 26 Sie 2010 00:17
    jackasse
    Poziom 12  

Mogłeś dać normalną rozpiskę, a nie zdjęcia. To odnośnie konfiguracji sprzętowej. A teraz inna sprawa. Zmieniłeś system i masz wersje 32-bitową czy 64-bitową ? Bo sterowniki ściągasz dla 32-bitowej, a jeśli masz inną może być problem z kompatybilnością. I czy nie masz sterowników na płycie wraz z laptopem ?

0
  • #3 26 Sie 2010 09:30
    [cod3r]
    Poziom 12  

Tak, mam wersję 32-bitową natomiast mam też możliwość obsługi programów 64-bitowych. Kupując laptopa nie miałem żadnych płyt, Vistę sam sobie zgrywałem z dysku na nośniki DVD.
    Zanim zainstalowałem Win7 ściągnąłem doradcę uaktualnienia Win7 i przy karcie graficznej było info że nie ma informacji na ten temat jeśli chodzi o stery, ale przecież stery jak nic są w necie do mojej karty, tylko pytanie dlaczego on ją wykrywa jako Standardową kartę graficzną VGA, a nie jako GeForce 8600M GT GPU?
    Dodam jeszcze że laptop to Sony Vaio VGN-AR61S.

0
  • Pomocny post
    #4 26 Sie 2010 10:18
    childmaker
    Poziom 35  

Sprawdź identyfikator wystąpienia urządzenia i poszukaj na tej stronie Link.

0
  • #5 26 Sie 2010 11:37
    [cod3r]
    Poziom 12  

Problem rozwiązany, dzięki za pomoc.

0