Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ford Transit 2,5 TD Odpali i po chwili gaśnie

pajączek25 26 Aug 2010 09:08 6922 10
    pajączek25
    Level 11  
    Witam jest u nas w firmie ford transit 2,5td z roku1999, po postawieniu na parking nie chce odpalić, to znaczy odpali za każdym razem tylko że gaśnie po jednej sekundzie, na pewno niema imobilaisera. Co morze być przyczyną dziękuję za zainteresowanie
    cordoba_2004
    Level 27  
    na plaka pali ?

sprawdzić ustawienia rozrządu ...
    Solo
    Level 21  
    A ja zapytam skąd pewność że nie ma immo w tym autku ? :-) Bo jak wyjechało z fabryki to na 100% immo było...
    pajączek25
    Level 11  
    Może i było, ale jak zostało kupione 2 lata temu od handlarza to tak jeżdziło do tej pory, sprawdzałem w kluczyku na pewno nic niema, pali bez żadnych dodatków
    Solo
    Level 21  
    w konsoli środkowej jest zegarek, obok zegarka powinna być czerwona dioda led. Jest czy jej nie ma ? Jeżeli jest, to na zapłonie szybko mruga?
    pajączek25
    Level 11  
    Koło zegarka nie ma żadnej diody tylko kontrolki na pulpicie
    pajączek25
    Level 11  
    Czy ktoś mi pomorze ?
    wojciechjanusz
    Level 27  
    Hm... Ale co to znaczy, że tak pali po postawieniu na parking? Czyli jeździ... i daje się w końcu odpalić? A kiedy jeździ, to wszystko jest ok? Czy te trudności z odpaleniem są od razu po zatrzymaniu silnika, czy dopiero np po nocy?
    pajączek25
    Level 11  
    Samochód po przyjechaniu do firmy, jak został postawiony na parking to już go nie można uruchomić tylko zapala i po sekundzie gaśnie
    wojciechjanusz
    Level 27  
    Sprawdziłbym:
    - oring zaworka "stop" w pompie - on bruździ na tysiące sposobów...
    - pompę wstępną paliwa (pod kolektorem wydechowym za sprężarką), wyrabiają się zaworki i przestaje podawać paliwo, które czasem się cofa podczas postoju do zbiornika; wymiana prosta, zamiennik 150 zł.
    - czy w filtrze jest full paliwa, ale trzeba założyć po zdjęciu starego już nowy (zalany do sufitu paliwem)
    pajączek25
    Level 11  
    Przyczyną był podparty zawór EGR dziękuję wszystkim, zamykam temat.