Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony CDX-GT33U - podłączenie zasilania

26 Sie 2010 13:27 3042 5
  • Poziom 10  
    Witam

Czy to radio można podłączyć tak, by:
    - wyłączało się po wyłączeniu silnika
    - można było włączyć bez kluczyka?

Auto ma przewody zasilania oraz podtrzymania, ale żadna kombinacja ich podłączenia do radia nie dała pożądanego rezultatu. Poprzednie radio tak działało i było to wygodne.

I może przy okazji - w jakiej kolejności odtwarzane są pliki MP3? Wg nazwy pliku? Kolejności zapisanej w tagu? Wszystkie wersje ID3 są obsługiwane?

Pozdrawiam
  • Poziom 27  
    Da się zrobić. Mam to radyjko w samochodzie tak zamontowane, że załącza się po włożeniu kluczyka do stacyjki i przekręceniu go (nie rozruch), jak przekręcisz do pozycji spoczynkowej to radio się wyłączy.

Zajrzyj do pliku na ostatnią stronę, tam masz kabelkomanię do podłączenia.
  • Poziom 10  
    obi997 napisał:
    Da się zrobić. Mam to radyjko w samochodzie tak zamontowane, że załącza się po włożeniu kluczyka do stacyjki i przekręceniu go (nie rozruch), jak przekręcisz do pozycji spoczynkowej to radio się wyłączy.

Zajrzyj do pliku na ostatnią stronę, tam masz kabelkomanię do podłączenia.

To ja wiem i tak teraz mam. Kluczowym wyrażeniem w mojej wypowiedzi było bez kluczyka. Po włożeniu kluczyka i przekręceniu do pozycji ACC oczywiście radio działa.
  • Poziom 27  
    Bez kluczyka ---> podłącz sobie plus zasilania bezpośrednio np. od akumulatora.

A tak na początek to podaj typ autka.
  • Poziom 10  
    obi997 napisał:
    Bez kluczyka ---> podłącz sobie plus zasilania bezpośrednio np. od akumulatora.

A tak na początek to podaj typ autka.

Skoro napisałem, że auto ma przewód zasilania (napięcie po przekręceniu kluczyka) i podtrzymania (napięcie niezależnie od kluczyka) to po co podłączać do akumulatora? I co tu zmienia typ auta? A jest to stary Nissan Primera.

Podłączając radio jedynie do zasilania na stałe (akumulatora czy przewodu podtrzymania) nie będzie spełniony pierwszy warunek - radio nie będzie wyłączać się po wyłączeniu silnika.
  • Pomocny post
    Moderator Radia Samochodowe
    Odpowiedź brzmi nie można tak podłączyć , bo mikroprocesor nie ma przewidzianej takiej logiki zapłonu.

Oczywiście zrobienie takiego dodatkowego układu układu jest wykonalne - ale nie jest to bardzo proste.