Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kyocera FS-800 blady wydruk .......i koniec bebna

sokes 26 Jan 2003 19:56 3295 2
    sokes
    Level 11  
    Witam,
    mam Kyocere FS-800, ktora w pewnym momencie zaczela blado drukowac a nastepnie wogole. Wiem, ze to beben nie podaje toneru. Jest w srodku taki silniczek, ktory przesypuje toner do komory skad nakladany jest na walek. Do tego silniczka nie dochodzi zaden sygnal. Przesledzilem droge przewodow i doszedlem do plyty glownej ale tam tez nie ma zadnego napiecia. Testowalem na innym bebnie i wszystko O.K. Znalazlem tam jeszcze czujnik tonera, ktory wg. mnie nie dziala tzn. nie daje informacji na plyte glowna zeby dosypala toneru. Czy cos takiego da sie naprawic. Nowy beben to ponad 1000zł wiec wymiana nieoplacalna.

Pozdr
    Sokes :cry:
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    Bicker
    Level 12  
    masz dwie możliwości:
    1. Padł czujnik tonera i drukarka go nie dosypuje z pojemnika (czujnik jest indukcyjny)
    2. Z PU uciekł cały developer i nie przenosi tonera (oryginalny developer nie do kupienia, można spróbować dosypać z jakiegoś ksero).
    Silnik lub elektronika mało prawdopodobne aby padła, silnik można sprawdzić podłączając bezpośrednio do niego napięcie (chyba 24V), a czujnik tylko podmiana.
    sokes
    Level 11  
    Przeczytalem wszytkie posty na forum i znalazlem juz wyczerpujace odpowiedzi na ten temat. Dzieki,

Pozdr
    Sokes :?