Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zasilanie 12V ATX

michalmily 12 Wrz 2004 13:18 1116 4
  • #1 12 Wrz 2004 13:18
    michalmily
    Poziom 13  

Witam wszyskich. Niedawno zakupiłem płytę główną (MSI i845PE Neo) oraz procesor Intel Celeron 2400Mhz. Po podłączeniu wszystkich elementów i zasilania, komputer nie odpowiadał. Można było jedynie wyłączyć go po przytrzymaniu włącznika przez 5 sekund. Okazało sie, że na płycie głównej jest złącze do zasilania 12V (4 piny), ja takiego wtyku w zasilaczu nie posiadam. Zatem chciałem zapytać, czy jest konieczne podłączenie tego zasilania, czy nie? U kolegi w innej płycie głównej nie jest to potrzebne, mimo iż gniazdo też na niej jest. Za pomoc dziekuję...

0 4
  • #2 12 Wrz 2004 13:26
    md
    Poziom 39  

Musisz wpiąć do tego gniazda zasilanie, bo inaczej może się to źle skończyć dla płyty głównej. Są w sprzedaży zasilacze ATX z tym dodatkowym zasilaniem dedykowane płytom z Pentium4.

0
  • #3 12 Wrz 2004 13:33
    martinpl
    Poziom 27  

albo na allegro sa przejsciowki ze zwyklej wtyczki do napedow optycznych i hdd, na ta specjalna koncowke do plyt P4

0
  • #4 12 Wrz 2004 13:34
    michalmily
    Poziom 13  

Dzieki za odpowiedź. W penym momencie zgłupiałem, bo u kolegi to nie było porzebne, a też ma Celerona 2400Mhz. Jeszcze raz dzięki.

0
  • #5 12 Wrz 2004 13:36
    md
    Poziom 39  

Niestety, to może nie wystarczyć. Nowe podzespoły potrzebują coraz to więcej prądu, dlatego pojawiły się dodatkowe gniazda zasilania w płytach głównych i kartach grafiki. Jeżeli ma słaby zasilacz, a płytę obsadzi do oporu i na dodatek zamontuje kilka napędów (HDD, CDROM, CDREC itp), to wkrótce może się okazać, że przeciążony zasilacz płata figle z uszkodzeniem płyty włącznie.

0
  Szukaj w 5mln produktów