Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fritz 7170 i problem z podlaczeniem

123maciek123456 26 Sie 2010 15:31 6449 36
  • #1 26 Sie 2010 15:31
    123maciek123456
    Poziom 8  

witam.
    zakupilem Fritza 7170 i walcze z nim.nie moge go podlaczyc do swojego kompa.wciaz przy diagnostyce wyskakuje blad z dsl ze niby jest nie podlaczone jak i cos o uzyciu oryginalnych przewodow.router jest z niemiec przerobiony na annex a i wg zapewnien sprzedajacego sprawdzony.net mam 1 z ery po kablu z tp.na modemie wszystko smiga ale gdy probuje podlaczyc fritza nie ma nic.przy diadnozowaniu wszystkie pozycja co sa sprawdzane fajkuje mi na zielono wiec ok.tylko ta jedna pozycja jest nie do przejscia przeze mnie.nie jestem profesjonalista w ale zielony rowniez nie.prosze was o porade i sugestie.

0 29
  • Pomocny post
    #2 26 Sie 2010 16:03
    zybi271
    Poziom 21  

123maciek123456 napisał:
    blad z dsl ze niby jest nie podlaczone jak i cos o uzyciu oryginalnych przewodow.router jest z niemiec przerobiony na annex a i wg zapewnien sprzedajacego sprawdzony.

Co znaczy przerobiony na Annex A? Przecierz on jest na Annex B, Poza tym ma gniazdko inne, więc nie podłączysz go, a oryginalny przewód też inny.

0
  • #3 26 Sie 2010 16:12
    123maciek123456
    Poziom 8  

zybi271 napisał:
    123maciek123456 napisał:
    blad z dsl ze niby jest nie podlaczone jak i cos o uzyciu oryginalnych przewodow.router jest z niemiec przerobiony na annex a i wg zapewnien sprzedajacego sprawdzony.

Co znaczy przerobiony na Annex A? Przecierz on jest na Annex B, Poza tym ma gniazdko inne, więc nie podłączysz go, a oryginalny przewód też inny.

Tak oczywiscie mial annex b ale zostal przeprogramowany na annex a.z przewodami walczylem i kombinowalem jak moglem i z polskimi tez omijajac niemieckie. podaje jaki kupilem http://allegro.pl/fritz-box-fon-wlan-7170v2-gwarancja-avm-berlin-i1199249589.html nie wiem jak to ugryzc a wiem ze one chodza.rece opadaja

0
  • #5 26 Sie 2010 16:34
    123maciek123456
    Poziom 8  

no i chyba tu jest wlasciwe tez pytanie.tez sie zastanawialem nad tym i sam nie wiem czy nie dalem ciala.mam kable tylko ktore sa oryginalnie w pudelku.co prawda informowalem o sposobie w jaki chce to podlaczyc ale rzeczywiscie jasnego zadania nie wysunalem.ale jedno mnie ciekawi czy to naprawde jest jakis wymyslny przewod ze nie dam rady go w domu zrobic.mam przewody oryginane i jakbym choc na "krotko"podlaczy je do lini telefonicznej to chyba cos powinno sie uszyc.no chyba ze jestem w bedzie.

0
  • Pomocny post
    #6 26 Sie 2010 16:42
    zybi271
    Poziom 21  

123maciek123456 napisał:
    mam przewody oryginane i jakbym choc na "krotko"podlaczy je do lini telefonicznej to chyba cos powinno sie uszyc.

Ruszyć to może ruszy, ale trzeba wiedzieć jak na krótko. To sprzedawca raczej wie, albo ma takie przewody. Może lepiej go zapytaj, albo ci pośle taki przewód. Jak widać to gniazdko jest inne w tym routerze, niż w sieci TP.

0
  • #7 26 Sie 2010 16:53
    123maciek123456
    Poziom 8  

myslalem ze jest jakis prosty sposob na to podlaczenie.zobacze u sprzedawcy co mi powie.pewnie sie okaze ze to cos banalnie prostego.pewnie nic z tego.zreszte we wtyczce niemieckiej sa tylko dwa bieguny to tak samo jak i u nas wiec duzego wyboru nie mam chyba co?no chyba ze sa jeszcze jakies filtry czy cos takiego.

Dodano po 3 [minuty]:

nie zostaje mi teraz tylko podziekowac za pomoc.jak sie uporam dam znac co z tego wyszlo no chyba ze ktos tu jeszcze cos podpowie.

0
  • Pomocny post
    #8 26 Sie 2010 16:54
    zybi271
    Poziom 21  

123maciek123456 napisał:
    we wtyczce niemieckiej sa tylko dwa bieguny to tak samo jak i u nas wiec duzego wyboru nie mam chyba co?

Jak dwa bieguny to wiadomo jak, myślałem że jest więcej. Może dasz zdjęcie tej wtyczki?

0
  • #9 26 Sie 2010 17:21
    123maciek123456
    Poziom 8  

Dodano po 10 [minuty]:

sprobuje jeszcze cos pokombinowac :(

0
  • #10 26 Sie 2010 17:29
    zybi271
    Poziom 21  

Tu masz opisane jaki powinien być adapter Link
    Coś takiego:
    Fritz 7170 i problem z podlaczeniem Fritz 7170 i problem z podlaczeniem

Cytat:
    Belegung des 1-fach- und des 2-fach-TAE/RJ11-Adapters
    RJ11-Stecker -------------- TAE-Buchse
    2 -------------------------------- 1
    3 -------------------------------- 2

0
  • #11 26 Sie 2010 20:28
    123maciek123456
    Poziom 8  

http://www.fritzbox.pl/forum/fritz-box-fon-at...jach/schemat-kabla-z-rozgaleznikiem-y-do-7170
    cos pewnie w tym stylu

Dodano po 1 [godziny] 34 [minuty]:

moze jeszcze komus sie przyda taka rozpiska
    http://www.fritzbox.pl/forum/ogolnie-o-fritz-box-elementarz/kabel-y-rj45-2x-rj11

Dodano po 1 [godziny] 7 [minuty]:

z info od sprzedajacego dowiedzialem sie ze specjalny kabel do polaczenia jest to zwykly tel kabel z pinami podpietymi na srodkowe piny.teraz wypada tylko to sprawdzic

0
  • #12 27 Sie 2010 19:37
    123maciek123456
    Poziom 8  

Fritz 7170 i problem z podlaczeniem Fritz 7170 i problem z podlaczeniem
    Podlaczylem w sposob jak w instrukcji.oczywiscie ominalem moj modem bowiem chce skorzystac z tego wbudowanego.w gniazdo dsl/tel podlaczylem kabel telefoniczny z dwoma srodkowymi pinami oraz podlaczenie do pc.wiem ze aby korzystac z voip musze kabel skrosowac ale chce na razie choc go odpalic.po podlaczeniu tego wszystkiego jedyna lampka ktora swieci a raczej mruga jest power/dsl.

0
  • #13 27 Sie 2010 22:04
    zybi271
    Poziom 21  

123maciek123456 napisał:
    Podlaczylem w sposob jak w instrukcji.oczywiscie ominalem moj modem bowiem chce skorzystac z tego wbudowanego.w gniazdo dsl/tel podlaczylem kabel telefoniczny z dwoma srodkowymi pinami oraz podlaczenie do pc.

Pisze, że nie masz kabla podłączonego, pokaż screena z zakładek gdzie się ustawia typ łącza, bo nie wiem czy masz Anex A.

0
  • #14 28 Sie 2010 21:52
    123maciek123456
    Poziom 8  

sorki za pytanie ale gdzie to jest? :)

Dodano po 5 [godziny] 21 [minuty]:

Fritz 7170 i problem z podlaczeniem Fritz 7170 i problem z podlaczeniem Fritz 7170 i problem z podlaczeniem
    Nie wiem czy cos sie przyda ale wklejam

0
  • #15 29 Sie 2010 19:49
    zybi271
    Poziom 21  

123maciek123456 napisał:
    sorki za pytanie ale gdzie to jest? :)

Dodano po 5 [godziny] 21 [minuty]:

Tu pisze Anex A, tylko nie wiem czy dobrze podłączasz kabel, skoro ci nie posłał odpowiedniego, czy dobrze również konfigurujesz?

0
  • #16 30 Sie 2010 14:31
    123maciek123456
    Poziom 8  

chce podlaczyc choc na dwa srodkowe piny i nic.wpinam bezposrednio wtyczke telefonu do pierwszego gniazda dsl/tel no i oczywiscie lan do kompa.

0
  • #17 30 Sie 2010 14:45
    zybi271
    Poziom 21  

123maciek123456 napisał:
    chce podlaczyc choc na dwa srodkowe piny i nic.wpinam bezposrednio wtyczke telefonu

Mam nadzieję że w gniazdku tel. podłączasz do środkowych pinów, zresztą jak nie wiesz to go rozkręć i zobacz jak jest podłączone. A w modemie to według schematu na podanej stronie Fritz-a.

0
  • #18 30 Sie 2010 19:01
    123maciek123456
    Poziom 8  

Stawiam flaszke za konfiguracje.mnie juz brak pomyslow

Dodano po 1 [minuty]:

czy od razu musze podlaczyc dsl/tel czy moge tylko na dwa piny rozpoczac bez przewodu Y ?

0
  • #19 30 Sie 2010 19:15
    zybi271
    Poziom 21  

123maciek123456 napisał:
    czy od razu musze podlaczyc dsl/tel czy moge tylko na dwa piny

W gniazdku TP są tylko dwa przewody, więc jej podłączaj wg. schematu, albo wszystkie kombinacje i próbuj. Opisz dokładnie jak podłączałeś?

0
  • #20 30 Sie 2010 20:00
    123maciek123456
    Poziom 8  

chyba musialbym zrobic reset ustawien na fritzu bo poprzednie screeny juz sa nieaktualne.
    podlaczylem wtyczka rj11 wyciagnieta z modemu na ktory jeszcze jestem skazany i o prostu wetknalem w dsl/tel.probowalem tez kombinacje z zamiana przewodow.
    mysle ze teraz powinienem zrobic reset ale nie bardzo widze jakis tajemniczego przycisku.pewnie to jest w systemie ale jak do niego dojsc.
    mam zainstalowany z plyty startcenter ale jak dobrze pamietam to poczatkowo mialem 6 ikon a teraz mam 4. sam juz nie wiem teraz co zmienilem.
    mam jeszcze na konfiguracje ok tygodnia bo pozniej juz raczej nie dam rady.
    chyba potrzebuje kogos kto mnie poprowadzi od poczatku.zawsze mozna wyjasnic przez fon.

0
  • #21 30 Sie 2010 20:13
    zybi271
    Poziom 21  

123maciek123456 napisał:
    podlaczylem wtyczka rj11 wyciagnieta z modemu na ktory jeszcze jestem skazany i o prostu wetknalem w dsl/tel.

Cytat:
    jaki powinien być adapter Link

Cytat:
    kabel "y"

Tak nie zadziała, bo gniazdko jest inne, podałem ci Link z schematem. Jak nie potrafisz sobie poradzić to sprzedawca powinien ci posłać odpowiedni kabel. Takiego kabla nie można kupić w sklepie z tel. Jest to niemiecki modem. W jego interesie jest to żeby po sprzedaniu klient mógł podłączyć i działało jak nie pośle to porostu zwróć router i kup w sklepie.
    Cytat:
    kabel "y" + przejściówki na rj 11 - polski standard

Przykładowy Link do tego co potrzebujesz żeby podłączyć. Nie służy w celu reklamy.
    W tym Link masz pdf z opisem podłączenia i konfiguracji.

0
  • #23 31 Sie 2010 22:03
    123maciek123456
    Poziom 8  

przewod zakupiony teraz pozostaje czekac na przesylke i meczyc sie dalej.na pewno jeszcze tu zajrze :)

0
  • #24 31 Sie 2010 22:41
    zybi271
    Poziom 21  

123maciek123456 napisał:

Cytat:
    Na życzenie zmieniamy końcówki RJ-45 na RJ-11.

123maciek123456 napisał:
    przewod zakupiony teraz pozostaje czekac na przesylke

Jak ci nie zmienią końcówek, to znowu tego nie podłączysz, bo masz pewnie gniazdko na RJ-11, a do tej drugiej RJ-11 podłączasz tel. jak masz. Od lini ADSL odłącz wszystkie tel.

0
  • #25 02 Wrz 2010 10:08
    wtol
    Poziom 9  

Kolego zacznij od tego żeby uruchomić DSL
    1. Kabel RJ11 w gniazdo DSL /zapewniam pasuje/
    2. Przeczytaj dokładnie post https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1372896.html#6793314 w części dotyczącej kondensatorów / jest zdjęcie żółtej kosteczki - kondensator 33n J100 !!!!!/ należy ją zamienić na wskazaną w poście.

Jeżeli nie masz totalnie kiepskiej linii to powinna nastąpić synchronizacja DSL. Jak to uzyskasz będziesz myślał co dalej.

0
  • #26 02 Wrz 2010 16:08
    zybi271
    Poziom 21  

wtol napisał:
    Kabel RJ11 w gniazdo DSL /zapewniam pasuje/

Jak może pasować skoro to jest gniazdo RJ45, Może to wytłumaczysz? Dodatkowo sprzedawca pisze że jest potrzebny specjalny kabel:
    Cytat:
    NA ŻYCZENIE KLIENTA DODAJĘ OKABLOWANIE DO NEOSTRADY LUB NETII

W Link sprzedawca pisze o tym:
    Cytat:
    Na życzenie zmieniamy końcówki RJ-45 na RJ-11.

wtol napisał:
    w części dotyczącej kondensatorów / jest zdjęcie żółtej kosteczki - kondensator 33n J100 !!!!!/ należy ją zamienić na wskazaną w poście.

Sprzedawca pisze że działa, więc nie widzę potrzeby nic zamieniać:
    Cytat:
    AVM Fritz!Box FON WLAN 7170 Anex A DO NEOSTRADY lub WSZYSTKICH INNYCH NA ŁĄCZACH TP.SA,Netia, Dialog Anex A

Cytat:
    Urządzenie zostało sprowadzone z Niemiec, przetestowane 100% sprawne, w idealnym stanie technicznym.

Poza tym ma gwarancję jak go rozkręci to ją może utracić, nie wiem czy są jakie plomby, lepszym sposobem byłoby oddanie na gwarancję:
    Cytat:
    jest objęte ok. 3-letnią gwarancją!

Cytat:
    JAKO JEDYNY NA ALLEGRO Realizuję naprawy gwarancyjne ......bezpośrednio u producenta AVM BERLIN

0
  • #27 03 Wrz 2010 07:55
    wtol
    Poziom 9  

@ zibi271 Wydaje mi się nie do końca jesteś zorientowany w temacie na który się wypowiadasz i wprowadzasz kolegę jak i innych czytelników w błąd.
    W podobnych tematach na tym forum jest to opisane. Sam używam Speedporta w701 do którego wgrałem firmware z annexem A i działa na łączu TPSA.
    Jak włoży się wtyk RJ11 w gniazdo RJ45 /wchodzi bez najmniejszego oporu / to akurat styki 2 i 3 z RJ11 kontaktują ze stykami 4 i 5 gniazda DSL we Fritzu, które są potrzebne do synchronizacji DSL-a. Jak później podłączyć telefon to już inna sprawa.
    Jeżeli Fritz był sprowadzony z Niemiec i przerabiany w Polsce to sprawa gwarancji producenckiej jest wątpliwa.
    Czy założyciel tematu skorzysta z mojej rady to zależy od niego, ale nie pisz że nie można.

0
  • #28 03 Wrz 2010 14:16
    zybi271
    Poziom 21  

wtol napisał:
    @ zibi271 Wydaje mi się nie do końca jesteś zorientowany w temacie na który się wypowiadasz i wprowadzasz kolegę jak i innych czytelników w błąd.

Nie zaprzeczam, że jesteś bardziej zorientowany ode mnie jak masz takie urządzenie i sam testujesz różne podłączenia kabla, ja raczej nie wprowadzam w błąd, zaleciłem tylko zakupić kabel który ma pasować do tego urządzenia. Ty niestety wcześniej nic nie pisałeś.
    wtol napisał:
    Jak włoży się wtyk RJ11 w gniazdo RJ45 /wchodzi bez najmniejszego oporu / to akurat styki 2 i 3 z RJ11 kontaktują ze stykami 4 i 5 gniazda DSL we Fritzu, które są potrzebne do synchronizacji DSL-a.

Wiem, że wejdzie i to właśnie zrobił założyciel, ale jednak nie działa:
    123maciek123456 napisał:
    podlaczylem wtyczka rj11 wyciagnieta z modemu na ktory jeszcze jestem skazany i o prostu wetknalem w dsl/tel.

Obejrzałem ten Link i wydaje się że powinno zadziałać, bo są połączone w tym kablu dwa środkowe styki, jednak żeby podłączyć telefon to musi połączyć dwa styki obok środkowych, dlatego musi mieć ten kabel. Trudno mi powiedzieć co założyciel tematu robił źle, że nie działa, może ma podłączony telefon do gniazdka, proponowałem mu żeby odłączył telefony. Jak będzie miał kabel, to do niego podłączy telefon.
    wtol napisał:
    Jeżeli Fritz był sprowadzony z Niemiec i przerabiany w Polsce to sprawa gwarancji producenckiej jest wątpliwa.

Chyba nie przeczytałeś opisu produktu w Link podanym przez założyciela:
    Cytat:
    JAKO JEDYNY NA ALLEGRO Realizuję naprawy gwarancyjne ......bezpośrednio u producenta AVM BERLIN

0
  • #29 03 Wrz 2010 23:35
    wtol
    Poziom 9  

@ zibi271 Powiem tak, skoro 123maciek123456 podłączył kabel RJ11 i mu nie działało to i oryginalny kabel mu nic nie pomoże bo styki dotyczące DSL-a będą i tak w tym samym miejscu kontaktu. Jeżeli chodzi o link sprzedawcy to przeczytaj dokładnie /to małym druczkiem/ w jaki sposób się sam zabezpiecza na okoliczność, gdyby jednak nie zadziałało. Ponadto gdzieś w innym miejscu czytałem , że gwarancja odbywa się przez sprzedawcę allegro który zmienia ponownie soft na oryginalny niemiecki z annexem B/ taki jest używany w Niemczech/ i przesyła do AVM.Na temat połączenia telefonu się nie rozpisywałem ponieważ najpierw trzeba uruchomić zsynchronizować DSL a następnie internet i dopiero telefon. Wydaje mi się jednak , skoro sam zainteresowany się nie odzywa to znaczy że można sobie odpuścić.

0
  • #30 04 Wrz 2010 20:00
    123maciek123456
    Poziom 8  

Mam juz kabel Y wiec zaczynam od nowa zabawe :) mam nadzieje ze tym razem pojdzie ok.W funkcji Startcenter mam 4 opcje do wyboru ale nie bardzo wiem gdzie podzialy sie jescze dwie min ta w krora sie wchodzi aby wejsc do srodka fryca

Dodano po 27 [minuty]:

czy normalne jest ze przy podlaczenia Fritza do zasilacza bez jakichkolwiek innych przewodow dioda power/dsl sie swieci ciaglym swiatlem?tak wlasnie mam.

0