Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Fiat Cinquecento nie działają przednie wycieraczki.

pucoas 26 Aug 2010 17:46 6966 7
    pucoas
    Level 11  
    Witam. Mam Fiata CC poj. 899cm3. Mój problem polega na niedziałających przednich wycieraczkach. Po przekręceniu stacyjki, przy próbie uruchomienia wycieraczek, wycieraczki drgają (nie wiem jak to nazwać) tzn. ruszą się z pół cm i wracają na swoje miejsce, tak jakby coś je blokowało? Spryskiwacz działa, bezpieczniki są ok. Nie wiem co może powodować taką usterkę. W dodatku teraz, gdzie codziennie prawie pada.. Proszę o porady w tej sprawie.. Pozdrawiam
    fructon
    Level 33  
    prawdopodobnie masz zatarte dzwignie wycieraczek lub cos je blokuje
    pucoas
    Level 11  
    Auto stało dość długi czas. Chciałbym je przeczyścić (te silniki) ale nie wiem jak do nich się dostać, bo jest tam ta zasłona co odcina silnik od przodu auta, a raczej nie wiem jak nią ściągnąć.
    rico37p
    Level 28  
    No niestety tą zasłonę trzeba odkręcić i zdjąć ,żeby cokolwiek sprawdzić i zrobić przy wycieraczkach.
    miki1406
    Level 13  
    Wycieraczki mogą ciężko schodzić. Przydatny jest wtedy jakiś mały ściągacz. Ja używałem takiego do drążków kierowniczych. Zeszły w miare ładnie (mam bravo). Jeśli u ciebie jest jak u mnie. To proponuje rozebrać plastiki podszybia i dostać siędo całego mechanizmu. Wyjąć go i zobaczyć: czy nie stoi/jest zatarty, czy nie zaśniedziały styki, czy nie zalało układu przy silniku. Otworzyć go, przeczyścić, spryskać elektrozolem/kontaksprayem/WD40, nasmarować i poskładać. Do wtyków polecam również te preparaty. Usuwają wodę, smarują, rozpuszczają śniedź i poprawiają styk.
    WITEK1952
    Level 28  
    Witam serdecznie. Ta zasłona to żaden problem. Przyjrzyj się tylko dokładnie. Masz tam wkręty.Jak nic zatarł się mechanizm w imadle przy użyciu odpowiednich środków poradzisz sobie. Pozdrawiam.
    pucoas
    Level 11  
    No wiem, że są wkręty, tylko jak tą zasłone zdjąć bo trzymają ją kable. Czy spryskanie WD40 wystarczy?
    pucoas
    Level 11  
    Wycieraczki są już naprawione. Mam do was jeszcze jedno pytanko. Jak uzupełnić płyn w tych rurkach co idą do reflektorów?? Jest go tam za mało i światła krótkie gorzej świecą niż w motorze. Pozdrawiam