Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Buczenie z głośników gdy nic nie gra

Widelecc 26 Sie 2010 19:09 1784 9
  • #1 26 Sie 2010 19:09
    Widelecc
    Poziom 9  

witam.
    nie udało mi się doszukać niczego związanego z problemem stąd nowy wątek:
    komputer jest podłączony do wieży.
    do wczoraj siedziały w nim stare podzespoły z równie starym win XP, i ładnie wszystko grało. za dźwięk odpowiadał szumblaster Audigy na gnieździe PCI.
    w dniu dzisiejszym wszystko stare wyszło, do obudowy trafiły nowe części (praktycznie wszystkie), i pojawił się problem z buczeniem z głośników.
    Gdy cokolwiek gra - jest czysto, nie ma jakichkolwiek zakłóceń. Gdy muzyka przestaje grać - jest cicho. Jakieś kilka minut po tym gdy cokolwiek przestanie grać, nagle głośniki zaczynają buczeć. efekt jest identyczny z tym jakbym wyłączył kompa lub wyciągnął kabel z karty dźwiękowej. buczenie pojawia się zawsze po tym samym czasie, i znika w momencie gdy włączę coś żeby grało.
    Czy ktoś ma pomysł z czego ten problem wynika?
    Płyta główna Asusa z chipsetem 890FX, muzyka leci z wbudowanej karty dźwiękowej, system Win 7.

0 9
  • Sklep HeluKabel
  • #2 26 Sie 2010 19:44
    Bartekkkk100
    Poziom 15  

Sprawdź, czy kabel zasilający (jakikolwiek) w komputerze nie idzie zbyt blisko karty dźwiękowej. Jeśli tak to odciągnij go od karty.(czasami to pomaga w takich przypadkach)

1
  • Sklep HeluKabel
  • #3 26 Sie 2010 19:47
    artaa
    Poziom 43  

Wstaw z powrotem Audigy i sprawdź. Karty zintegrowane nie są robione na jakość tylko na ilość...

0
  • #4 26 Sie 2010 19:48
    Widelecc
    Poziom 9  

to nie to... zakłóceń nie ma w graniu, to jest sytuacja jakby po kilku minutach bezczynności karta dźwiękowa przechodziła w "tryb uśpienia" i odcinała całkiem sygnał do wzmacniacza...

0
  • #5 26 Sie 2010 21:16
    artaa
    Poziom 43  

Wiem, sprawdź na starej karcie.

-1
  • #6 26 Sie 2010 21:49
    jajco72
    Poziom 20  

Witam, karta to jedno - jak wspomniał kol. artaa, a sam przewód audio to drugie, wygląda na to, że się poprostu wzbudza... (nie wiem jak u kol. widelecc, ale u mnie, wyjmując wtyczke z gniazda komputera wzbudzeń nie ma, chyba że "palec" przyłożę bezpośrednio do wtyczki), być może po odcięciu sygnału z karty przewód zaczyna "się wzbudzać"?
    pozdrawiam
    jajco72

1
  • #7 27 Sie 2010 13:56
    Widelecc
    Poziom 9  

artaa napisał:
    Wiem, sprawdź na starej karcie.

Będzie problem. stara karta poszła w świat ;-)
    mam tylko to co w pudle siedzi i gra...

1
  • #8 27 Sie 2010 14:11
    stasw147
    Poziom 15  

a ochrona jest podłączona komputerze czy tylko zero, to tez może być przyczyną

1
  • #10 28 Sie 2010 22:12
    Widelecc
    Poziom 9  

problem rozwiązałem wygrzebując po prostu z piwnicy starego zakurzonego Soundblastera ;-)
    tak jak wcześniej - na zewnętrznej karcie jest wszystko ok, nic nie buczy nic nie skwierczy...
    dzięki wszystkim za pomoc.

1