Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki wzmacniacz do głośników Technics

26 Sie 2010 21:15 1696 10
  • Moderator
    To głośniki od miniwieży. Bez rewelacji. "Tubę" odpuść bo będzie jeszcze gorzej.
  • Poziom 8  
    Chyba żartujesz, że od mini wieży (dwa po 80w, jeden 50w i dwa 25w)?? Mini wieża by tego tak nie pociągnęła. Te głośniki są taki dla ładnego dźwięku a tuba będzie dla basu. Tych małych w ogóle nie mam zamiaru podłączać. Proszę o jakieś propozycje.
  • Poziom 12  
    wiesz ile basu jest z tej tuby? Słyszałeś ją jak gra? Na pewno nie do złom nie warto kupować coś takiego. Miałem też dibeisi 1300w (hahaha) od dzieciaka za free na przetestowanie czy co one potrafią. Podłączyłem pod 140w i pograła dokładnie 3 sekundy i dym poszedł z cewki. Dołóż lepiej do wzmacniacza i zrób sam kolumny będzie taniej.
  • Poziom 8  
    W tym problem, że ja już kolumny kupiłem. Ja tak potężnego wzmacniacza nie mam zamiaru kupować i ja wiem, że ona nie ma tych 350rms, ale bas będzie nie najgorszy. Na cały zestaw mam 500-600zl za kolumny zapłaciłem 185zł z przesylką ta tuba 99+15zł przesyłka= 150zł to na wzmacniacz zostaje mi 175-275zł.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 20  
    Adrian_19902 Zastanów się co mówisz gdzie dibeisi a gdzie voice craft a nie wiem co w tym porównaniu robi alphard który ma niektóre przetworniki niezłe.
    Chyba kolega bartek22c nie wie nic o audio gdzie jest tych 350W ? w powietrzu przeciętny wzmacniacz pobiera 400W z gniazdka przy czym połowa idzie w ciepło.
    Chyba tak naprawdę nie wiesz jak gra dobre stereo które ma 80Wat i nie chodzi mi o te waty które niektórzy producenci podają tylko o prawdziwa moc 80Wat to bardzo dużo jeśli kolumna ma 50Wat to naprawdę nie jest mało.
    I nie wiem co tutaj w ogóle robi tuba która jest pasywna chyba chcesz wszystko na dzień dobry popalić potrzebny ci jest Subwoofer aktywny a sam panel kosztuje 3x więcej niż ta tuba.
    Naważyłeś bigosu to go zjedz trzeba było przyjść przed kupnem kolumn i doradzilibyśmy tobie o wiele lepszy sprzęt.
  • Poziom 19  
    Za 185zł na pewno by się nie znalazło nic lepszego i to jeszcze 5.0
    Ale stereo to może i tak.
    Tak jak koledzy radzą odpuść sobie DIBEISI i jakiekolwiek tuby, po za tym ta tuba jest do samochodu no i jest pasywna. Może okazać się że z tych kolumien będzie lepszy bas niż z tej tuby.

Co do wzmacniacza, zwróć uwagę że te głośniki są 6ohm-we, więc te wzmacniacze od 8ohm odpadają. No i pewnie chciałbyś 5-kanałowy.
  • Poziom 20  
    Kolego all4you_9 STX F-110 wydaje się lepszym wyborem a nie kosztuje o wiele więcej.
    Co do wzmacniacza to większość z jakimi się spotkałem pracowały od 4ohm lub od 6ohm z min 8ohm sie jeszcze nie spotkałem chodź może tego nie zauważyłem amplituner dźwięku otaczającego tutaj nie potrzebny bo kolega wyraźnie napisał ze tych małych kolumn nie ma zamiaru podłączać.
  • Poziom 19  
    No rzeczywiście nie zauważyłem że nie będzie używał tych małych głośników.
    Oczywiście zdecydowana większość wzmacniaczy jest od 4Ω, kierowałem się swoim amplitunerem pioneer-a który jest (niestety) od 8Ω.
    Spojrzałem na allegro i wzmacniacz stereo TECHNICS SU-V 98 jest od 8Ω (również w instrukcji tak pisze)
  • Poziom 20  
    Nie znalazłem tego manuala technics wieże na słowo ale miedzy 6 a 8 ohm nie ma aż takiej ogromnej różnicy a jeśli ktoś nie podkreca bez umiaru jest to bezpieczne a kolumn 4ohm jest dosyć mało tonsil zeus,nawet CV CLS-215 jest 8ohm wiec jest ogromy wybór ale prawda jest taka ze pierwsze wzmacniacz następnie kolumny;)