Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Żarówka do identyfikacji...

26 Sie 2010 21:21 1938 17
  • Poziom 11  
    Witam. Potrzebuje pomocy. Jeżeli ktoś wie proszę napisac co to za żarówka jakiego typu jaki gwint itp. itd.
    Żarówka do identyfikacji... Żarówka do identyfikacji...

Sory za słabą jakośc zdjęc
    Z góry dzięki.
  • Poziom 11  
    Wojnarowscy nie mają szukałem.
    Wydaje mi się że to jest ta E5 a ie wiecie moze gdzie taką dostanę?
  • Specjalista - Instalacje Elektryczne
    wygląda jak sygnalizacyjna 230V, nie pamiętam mocy... mam takie w kilku szafach, w kontrolkach..

Przydałoby się lepsze foto...
  • Admin Elektroenergetyka
    Z tego co widzę gwint E 10, wydłużona bańka może (ale nie musi) świadczyć o napięciu 230V i 2W. Nie ma opisu na tej żarówce? Skąd ją wymontowałeś?

Tak między nami to na zdjęciu guzik widać :)
  • Poziom 11  
    Właśnie nie posiadam teraz aparatu i nie mam lepszych fot. ;/
    Żarówa nie wiem skad jest bo to kolega kolegi prosił zebym znalazł. Podobno jest na 230V. długośc całej zarowki to ok.1,5 mm bańka ok. 7 mm szerokośc gwintu 5 mm.
  • Poziom 33  
    Łukasz-O, mniejszy gwint od E10 istnieje- to E5,5, ale ciężko o żaróweczki o takim gwincie na napięcie powyżej 24V.
    Chociaż możliwe, że jest to jakieś specjalne wykonanie- spotkałem się u siebie w firmie z bardzo dziwacznymi żarówkami w oświetlaczach głowic czytników w wypalarkach plazmowych, praktycznie nie do zdobycia poza serwisem producenta...
    V.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 11  
    Żarówka nie ma żadnych oznaczeń. Podobno jest z jakiejś lampki i jest na 230V.
  • Moderator
    A w ogóle to po co ta żarówka? Nie można tam włożyć LED-a z rezystorem?
  • Poziom 26  
    vorlog napisał:
    and61 napisał:

W jakim celu?

W celu dobrania źródła światła

vorlog napisał:
    ELFA nic takiego w ofercie nie ma,

Tzn . czego nie ma ?? Wiemy co szukamy ?? Żarówki czy jarzeniówki ??
    michgaw1 napisał:
    Żarówka nie ma żadnych oznaczeń. Podobno jest z jakiejś lampki i jest na 230V.

Z podanej przez autora fotki i cytowanego tekstu nic nie wynika , wiele osób na jarzeniówki sygnalizacyjne mówi "żarówka" , nawet nie wiadomo na jakie jest napięcie ( wyraz podobno )
    a to że ma gwint E5,5 to też nic nie znaczy czasami jest łatwiej dobrać żarowkę /jarzeniówke z inna oprawką czy nawet
    retrofood napisał:
    włożyć LED-a z rezystorem

niż szukać jakiegoś nie określonego przedmiotu ( czasami specjalistyczne żarówki osiągają ceny do 30zł /szt (np do twardościomierzy )

a od tego mamy głowę i dostęp do katalogów by nie zawsze stosować to co zamontował producent , dlatego autor tematu powinien powiedzieć jakie w czym miało to zastosowanie

Wiec nie rozumiem Twojej uwagi nt mojego postu
  • Poziom 33  
    and61 napisał:

To może najpierw przejrzyj katalog ELFY?
    V.
  • Moderator
    vorlog napisał:
    and61 napisał:

To może najpierw przejrzyj katalog ELFY?
    V.

A po co? and61 ma rację. Dopóki nie wiemy co, po co i dlaczego, to jest bicie piany.
    Temat nadaje się wyłącznie do wycięcia 80% zawartości.