Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zacinający się system przy oglądaniu filmów z internetu.

26 Sie 2010 22:04 2155 12
  • Poziom 23  
    Przy oglądaniu filmików na YouTube.pl (W mozilli lub google chrome) trochę lepszej jakości (320p) tną się a zużycie procesora to 100% a jak włączyć filmik na YouTube i pograć w bardzo mało wymagającą grę Heir Hary to gra już się tnie. Czy to naprawde szczyt możliwości tego kompa? czy jakieś błędy w czymś?

Sprzęt to:
    CPU: AMD Sempron 2200+
    GPU: Radeon 9550
    RAM: Kingston 1 GB
    Płyta: Gigabyte 7VT600P-RZ

Dodano po 50 [sekundy]:

Dodam że system jest świeżo po reinstalcji i wgrane są najnowsze sterowniki
  • Poziom 12  
    najnowszy flash do ogladana filmikow na youtube zainstalowany?
  • Poziom 36  
    Problemem mogą być usługi, które niepotrzebnie działają i wykorzystują port 80. Prędkość łącza jest rzeczywiście istotna, bo sprzęt sam w sobie, powinien dać spokojnie radę. Mozille poza tym, można odpowiednio skonfigurować, aby działała szybciej. Zresztą nie tylko tę przeglądarkę.
  • Poziom 35  
    Włączyć miernik zużycia procesora i okaże się np że idzie na max. (platforma już stara).
    Jaka przy wyłączeniu filmiku zużycie spadnie do "zera" to już marne szanse by coś programowo wymyślić. :(
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 23  
    Najnowszy flash wgrany, internet to neostrada nie wiem jaka ale przy pobieraniu plików osiąga prędkość około 80 kb/s

Dodano po 11 [minuty]:

AHA i co ważne mierzyłem napięcie na zasilaczu i na +12 na nieobciążonym komputerze wachało się w granicach 12,40-12,52 przy obciążeniu na YT sprawdzę jeszcze jakie jest napięcie i wam podam. Ale czy idę dobrym tropem? czy to może być wina zasilacza?
  • Poziom 35  
    Pomijam już słabość zestawu, ale ostatnio coraz więcej flasha na stronach. Warto wiec zainstalować dodatek Flashblock. Zamienia on animację na przycisk i nie zmusza procesora do wykonywania zbędnej pracy. Włączasz tylko to co Ci potrzeba.
  • Poziom 23  
    W stresie napięcie na +12 wynosi góra 12,61 a temperatura cpu w everest i spedfan góra 53 stopnie a nie jest podkręcony pastę termoprzewodzącą wymieniłem. Ale to jakaś tania ze sklepu bo w mieście innej nie ma ;/ jakaś akasa 455 dałem troszkę tak wielkości ziarnka ryżu i docisłem tą kuleczkę radiatorem tak aby ją równomiernie rozprowadziło. Ram sprawny, dysk też, jeszcze zrobię skanowanie antywirusowe.

Aha i to jest tak że nie wszystkie filmy się zacinają ale np. ten nie:
    http://www.youtube.com/watch?v=niqrrmev4mA
    A ten tak:
    http://www.youtube.com/watch?v=QtZv3iiKDzw
  • Poziom 31  
    Sprawdz predkosc netu jakims testerem np, speedtest.net
  • Poziom 31  
    Wygląda ze przyczyna problemu ewidentnie jest niska prędkość sieci dlatego tez przy zwiększeniu rozdzielczości filmu na Youtube powoduje zacinanie ponieważ jest to związane z transportem większej ilości danych jak przy mniejszej rozdzielczości i net sie nie wyrabia. Może mylę sie ale nie mam porównania bo nigdy nie używałem tak wolnego netu.