Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Chlodzenie gtx 460 gigabyte windforce 1gb

leven 27 Sie 2010 00:55 8136 10
  • #1 27 Sie 2010 00:55
    leven
    Poziom 37  

Witam.
    Zalozylem temat, poniewaz sporo uzytkownikow kart gtx 460 postanawia zrobic mocne OC, co wiaze sie z wydzielaniem sporej ilosci ciepla przez gpu i pamieci.
    Jako, ze nie wyszlo jeszcze dedykowane chlodzenie do kart gtx 460, zdecydowalem sie przedstawic szanownej braci forumowej wlasna kompozycje za nie duze pieniadze a sporo poprawiajace wydajnosc ukladu chlodzenia.
    Do zestawu uzylem oryginalnego chlodzenia karty gtx 460 gigabyte windforce 1gb oraz radiator hr-03.
    Calosc zostala zamontowana na gpu a wyglada to tak:

Chlodzenie gtx 460 gigabyte windforce 1gb Chlodzenie gtx 460 gigabyte windforce 1gb

Chlodzenie gtx 460 gigabyte windforce 1gb Chlodzenie gtx 460 gigabyte windforce 1gb

Na koncu galeri zamiescilem wynik popularnego benchmarka vantage po OC karty do wartosci 910 mhz dla gpu i 2310 mhz dla pamieci.

Dziekuje i zachecam do tworzenia wlasnych konstrukcji chlodzen.

• #2 27 Sie 2010 11:29
    szymek22
    Poziom 15  

Hmm całkiem ciekawe chłodzenie karty oraz procesora (ta pompka wodna corsair) czy można wiedzieć jakie masz temp procesora i karty? I czy głośne jest to chłodzenie na procesorze?

• #3 27 Sie 2010 14:40
    leven
    Poziom 37  

Karta po OC 910 mhz gpu dochodzi do 62 st C przy grze crysis (ta gra najbardziej rozgrzewa karte).
    Furmark dochodzi do 69 st C przy gpu 910 mhz.
    Procesor przy 4.0 ghz dochodzi w linxie do 71-72 st C w cieple dni.
    Chlodzenie na grafice jest ciche tak jak na to pozwoli tacens ventus zalozony na hr-03 (na razie) + nieslyszalne praktycznie chlodzenie fabryczne karty gtx 460 gigabyta windforce (do 60% obrotow, powyzej zaczyna byc slyszalne).

Nie jestem jakims cichofilem i delikatny szum wentylatorow nie przeszkadza mi a mam ich 9 w budzie (wszystkich).
    Bardziej chodzilo mi o pokazanie jak mozna sobie poradzic z chlodzeniem karty nie odstawiajac oryginalnego.
    Ponad 20 st C w dol w stresie to juz sporo i warto dac 112.50 zl zamiast np. 270-300 za mk-13 czy full cower LC.

• Pomocny post
    #4 27 Sie 2010 14:43
    Eidems
    Poziom 27  

Bardzo dobrze i zgrabnie wygląda karta, życzę większego podkręcania (jeżeli możliwe:))

• #5 27 Sie 2010 16:07
    leven
    Poziom 37  

Dzieki :)
    Taka opinia bardzo mi sie podoba :D

• #6 29 Sie 2010 10:49
    szymek22
    Poziom 15  

leven napisał:
    Karta po OC 910 mhz gpu dochodzi do 62 st C przy grze crysis (ta gra najbardziej rozgrzewa karte).
    Furmark dochodzi do 69 st C przy gpu 910 mhz.
    Procesor przy 4.0 ghz dochodzi w linxie do 71-72 st C w cieple dni.
    Chlodzenie na grafice jest ciche tak jak na to pozwoli tacens ventus zalozony na hr-03 (na razie) + nieslyszalne praktycznie chlodzenie fabryczne karty gtx 460 gigabyta windforce (do 60% obrotow, powyzej zaczyna byc slyszalne).

Nie jestem jakims cichofilem i delikatny szum wentylatorow nie przeszkadza mi a mam ich 9 w budzie (wszystkich).
    Bardziej chodzilo mi o pokazanie jak mozna sobie poradzic z chlodzeniem karty nie odstawiajac oryginalnego.
    Ponad 20 st C w dol w stresie to juz sporo i warto dac 112.50 zl zamiast np. 270-300 za mk-13 czy full cower LC.

To te chłodzenie na karcie nieźle daje rade jak na takie podkręcenie całkiem dobra temperatura karty ,a czy te chłodzenie thermaltake pasowało by także na gtx470? (bo sam zamierzam zmienić moją wysłużoną 8800gt na gtx470 albo hd5870... )

• #7 29 Sie 2010 15:44
    xrenjix
    Poziom 22  

GTX 460 470 480, mają taki sam rozstaw GPU na płytce, więc skoro pasuje na GTX 460 będzie pasować również na inne GTX z rodziny 4XX. Swoją drogą najlepszym rozwiązanie chłodzenia GTX 4XX jest Accelero XTREME.

Co do pytanie o CorsAir H50 (chłodzenie na procka), to uważam że to anty reklama chłodzeń wodnych, poza tym słabo się spisuje przynajmniej u mnie, pompa trajkocze chyba, że ją zagłuszy głośny wentylator. Zmieniłem na Noctua i jest o niebo lepiej ciszej i chłodniej.Chłodniej zarówno dla CPU i sekcji zasilania (w H50 chłodnica przysłaniała radiator przez co bardzo się nagrzewał).

• #8 30 Sie 2010 12:25
    jajco72
    Poziom 20  

Witam, adaptacja bardzo udana i do jako takiej żadnych zastrzeżeń :)
    Jedynie uwaga, dla tych którzy będą ją czynić - ZWRÓĆCIE UWAGĘ NA CHŁODZENIE POZOSTAŁYCH ELEMENTÓW - w wyżej pokazanym przypadku chłodzenie procesora jest bardzo wydajne i "grzanie GPU" nie wpłynie znacząco - lub wcale na chłodzenie CPU.
    życząc udanych udanych prób
    Pozdrawiam
    jajco72

• #9 01 Wrz 2010 12:32
    leven
    Poziom 37  

Zdjalem jeden wentylator z chlodnicy cpu i teraz jest wiecej miejsca dla wentylatora na chlodzeniu karty (hr-03).
    Chlodniczka przylega teraz do obudowy co pozwolilo na lepszy przeplyw powietrza z hr-03 (wentylator wywiewa cieplo z chlodzenia hr-03 i przepycha je do wentylatora 140 mm na gorze obudowy).
    Nie mam teraz zdjec (nie za ladnie wyglada 120 mm wentylator na hr-03, bo jest za duzy), ale jak kupie wentylatorki z fotki, to zrobie i pokaze.

Zaloze dwa takie coolerki 100 mm jako push-pull.
    Przy 1000 rpm jakie osiagaja i 15 db chalasu, nie powinno byc problemow.

Wymiany tez podlega pasta na gpu, poniewaz w proline w katowicach (co za wstyd dla sklepu) nie ma pasty liquid pro i musialem kupic tymczasowo paste zalman stg1.
    Straszny glut/mazidlo, ktore nie potrafi porzadnie przepuscic ciepla, no ale cos musialem naniesc na chlodzenie.
    Bedzie liquid pro, to bedzie chlodniej dla gpu a cieplej dla radiatorow.
    Nawet przy 55 st C rdzenia gpu, radiator z liquid pro jest bardzo goracy.

A procesor z h-50 pracuje sobie w wysmienitych warunkach.
    Kolega wyzej ma popsuty uklad z pompka, poniewaz u mnie nie terkocze (jak zuwazyl u siebie) i wydajnosc z dobra pasta jest bardzo zadawalajaca jak na q9550(malpa)4.0 ghz.

Dodam jeszcze, ze wlasnie czytalem na pewnym forum post od usera, ktory podkrecal karte gtx 460 i prawdopodobnie karta ulegla uszkodzeniu.
    Dla czego ? .... poprostu uzytkownik wykonal OC bez montazu dodatkowych radiatorkow na pamieci i gpu.
    Nie mozna katowac karty na stockowych radiatorach.

• #10 21 Mar 2011 22:20
    maras2003
    Poziom 29  

Jakie dajesz napięcie na GPU?
    i jakim cudem wykręciłeś pamięci na 1150Mhz ? (x2 więc - 2300MHZ )

• #11 22 Mar 2011 16:17
    krzesny
    Poziom 13  

Leven a jakie miałeś temp przed tym tuningiem??:P
    Da rade takie coś do gtx 460 palit dać?

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo