Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Znamy wygląd Internet Explorera 9

lukasker 27 Sie 2010 05:59 3240 7
  • Znamy wygląd Internet Explorera 9 Choć Microsoft wypuścił 4 wersje preview Internet Explorera 9, ciągle nie wiadomo jak będzie wyglądać interfejs użytkownika w ostatecznej wersji, która ma być pokazana 15 września. Niestety nowe IE nie będzie dostępny dla użytkowników Windows XP. W porównaniu z poprzednikiem "dziewiątka" otrzyma wsparcie dla funkcji HTML5 i będzie korzystać z sprzętowej akceleracji grafiki.Dzięki pomyłce webmasterowi strony Microsoftu w Rosji, wiemy też wreszcie jak wygląda UI nowej wersji IE. Screen, który został umieszczony na stronie, miał reklamować nowego IE, został już usunięty, na szczęście powędrował w świat. Jak można wywnioskować z screenu, IE9 będzie jeszcze bardziej minimalistyczny niż Firefox 4, tzn. wg, Microsftu przeglądarka ma wyświetlać najwięcej strony jak to możliwe. Pasek URL, przyciski wstecz/dalej i paska wyszukiwania są teraz w jednym rzędzie, wiele elementów z IE8 nie znalazło się w nowym UI.
    Nie ma też pasku z tytułem strony, a przestrzeń jaką pozostawiono na karty wydaję się niezwykle mała. Przycisk wstecz jest większy niż dalej. Czy screen jest prawdziwy przekonamy się już niedługo, na podstawie analizy uznano, że pochodzi on z około połowy czerwca, . Przypomnijmy jak Internet Explorer zmieniał się przez 15 lat swojego istnienia.

Źródło

Fajne! Ranking DIY
  • #2 27 Sie 2010 08:12
    65469
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 27 Sie 2010 08:17
    Hucul
    Poziom 39  

lukasker napisał:
    ... Dzięki pomyłce webmasterowi strony Microsoftu w Rosji, wiemy też wreszcie jak wygląda UI nowej wersji IE ...

Da się to chyba napisać bardziej po polsku :D

• #4 27 Sie 2010 11:31
    vooltano
    Poziom 14  

Ja bym to tak napisał:
    "Dzięki pomyłce webmastera w rosyjskim oddziale Microsoftu wiemy jak wyląda UI nowej wersji IE"

• #5 27 Sie 2010 17:17
    msichal
    Poziom 21  

Co do blokady XP to jak najbardaziej dobre rozwiązanie, jak czyjś komputer jest w stanie obsługiwać nowe przeglądarki to powinien obługiwać też nowy system, a nie takie starocie jak XP.

• #6 27 Sie 2010 17:38
    proprocek
    Poziom 15  

"Dzięki Rosji wiemy jak wygląda Microsoft w UI IE"? ;)

• #7 27 Sie 2010 18:23
    11111olo
    Poziom 43  

msichal napisał:
    Co do blokady XP to jak najbardaziej dobre rozwiązanie, jak czyjś komputer jest w stanie obsługiwać nowe przeglądarki to powinien obługiwać też nowy system, a nie takie starocie jak XP.

Jak mi dobrze z XP to mam się przeciąć na siódemkę tylko dla IE9?

• #8 27 Sie 2010 21:24
    zieluś
    Poziom 18  

msichal napisał:

wsparcie dla html 5 i akceleracji grafiki przecież inne przeglądarki o ile już nie mają wsparcia to jeżeli je dostaną to zjedzą IE z tego co widzę po ludziach konfigurując sieci domowe to nawet w serwisach instalują firefoxa i to z bardzo prostej przyczyny jest nią dodatek o nazwie adblock :) (polecam wszystkim którzy mają limity na łącza)

A czemu lubimy xp bo system który ma 9 lat jest bardzo przyjazny nie jest nastawiony na to iż sieć musi mieć włączone DHCP jeżeli wpisze mu sie statycznie to od razu jest wstanie przesyłać pakiety co do 7 i visty trzeba czekać ewentualnie wysyłać pakiety do routera poleceniem ping lub wyłączać usługę dhcp. Lepsza obsługa starych programów (staży pracownicy biur są przyzwyczajeni do starych programów ) przy zmianie na widnows 7 bądż vista rosną koszta związanie z oprogramowaniem wymiana stanowisk a przecież do pisania dokumentów wystarczy ten pentium 4 czy też celeron D. Moim zdaniem mikrosoft choć by chciał to nie zarżnie swojego dziecka tak szybko. Jedyna według mnie argumentem dla zmiany systemu na widnows 7 jest obsługa dx11 a te udziwnienia w postaci komunikatów czy na pewno chcesz to włączyć(wiem można to wyłączyć w opcjach użytkowników) tylko denerwują a jeżeli już ktoś zajmuje się siecią w firmie to wszystkie ustawienia zasady grupy zabezpieczenia ustawia się z poziomu serwera. A w domu ludzie dajcie zarobić prostemu informatykowi w sklepie za te 50 zł od komputera i tak wam poustawia to tak że najbliższy rok komputera nie zarżniecie tak łatwo chyba że bardzo chcecie.
    Może i myślicie że jestem jakiś xp maniakiem co nic nie wie a bierze sie za to co umi skubnąć w małym procencie możliwe, ale przy tym wyścigu szczurów zapominamy o starych dobrych rozwiązaniach które były nie do rozwalenia kto kiedyś myślał o specjalnym chłodzeniu do procesora jeżeli chciał sobie pograć a teraz byle komputer jeżeli włączysz jakiś grę program czy podobną aplikacje huczy niemiłosiernie. Jak ostatnio włączyłem swojego wysłużonego Celerona 650 mHz (komórki mają więcej) to zdziwiłem co on taki cichy.Kiedyś nie siadały tak płyty jak teraz jak ktoś wymieniał kondensatory to widzi że to już nie ta cyna na wszystkim oszczędzają aż się dziwie że to jeszcze wszystko chodzi. Ale wszędzie to jest zauważalne zobaczymy ile pożyją te kina domowe ten cały szmelc. Na zakończenie UNITRA RULLEZ i muzyka z tamtych lat ROCK