Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LCD LG 42LD550 divix odblokowanie

macsmok 08 Sie 2012 12:16 79369 77
  • #61 08 Sie 2012 12:16
    szmaj
    Poziom 9  

Witam. Męczę się z tym odblokowaniem już od kilku godzin, popsułem 4 stare piloty i nic, nie mogę wejść do menu serwisowego (nic nie pojawia się na ekranie). Wylutowałem 4 diody, popsułem słuchawki, próbowałem końcówkę zieloną i różową, w jacku są chyba trzy możliwe połączenia, wlutowałem 3 przewody i próbowałem różne kombinacje i nic, własnoręcznie zrobiony pilot przy różnych kombinacjach nie reaguje. Próbuje według schematu http://anadoxin.org/blog/lg-42-ld-550-divx-usb-odblokowanie przez wyjście audio, diodę zbliżam do TV na odległość 10 cm. Może ktoś ma jakiś pomysł. Z góry dziękuję za pomoc.

• #62 05 Wrz 2012 19:26
    jarcun
    Poziom 2  

Mi ta metoda działa bez problemu ( przy pierwszym pilocie) . Najlepiej żeby sprawdzić czy masz wszystko ok to włącz cyfrowy aparat lub kamerę lub komórkę i obiektyw skieruj na diodę. Jak widać że dioda świeci na wyświetlaczu kamery , komórki lub aparatu to znaczy że masz wszystko dobrze podłączone . Jak nie świeci to coś masz źle.

Regulamin p.3.1.13. Proszę poprawić niechlujną pisownię! [P.]

• #63 18 Lis 2012 01:58
    D.o.m.a.n
    Poziom 11  

Polecam jeszcze jedną metodę odblokowania telewizora LG 42LD550. Potrzebujemy do niej starą wersję konsoli PSP wyposażoną w port IrDA oraz jakiś Custom Firmware.

1. Instalujemy program IR Shell.
    2. Ściągamy załączony przeze mnie plik LG.txt i zmieniamy jego rozszerzenie na LG.rdf.
    3. Dogrywamy plik LG.rdf na kartę pamięci (do "ms0:/IRSHELL/IRCODES").
    4. Uruchamiamy program.
    5. Wybieramy opcję iR Remote View.
    6. Wybieramy naszego "pilota" o nazwie LG.
    7. Naciskamy przycisk z kółkiem, aby się dostać do menu EZ-Adjust.

Załączniki:
  • #64 16 Lut 2013 16:16
    patrick23
    Poziom 7  

Czy ktoś próbował wejść do menu serwisowego za pomocą pilota Silvercrest rch7s52? Jeśli komuś się udało to proszę o podanie sposobu (pilot nie posiada niestety ani wspomnianych wcześniej przycisków shift oraz (-/--).

• #65 16 Lut 2013 17:45
    Valwit
    Poziom 2  

patrick23 napisał:
    Czy ktoś próbował wejść do menu serwisowego za pomocą pilota Silvercrest rch7s52? Jeśli komuś się udało to proszę o podanie sposobu (pilot nie posiada niestety ani wspomnianych wcześniej przycisków shift oraz (-/--).

https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=10514381#10514381 powinno dzialac tak samo, pilot poza wygladem praktycznie ten sam.

• #66 18 Lut 2013 15:20
    patrick23
    Poziom 7  

No właśnie w tym pilocie są trzycyfrowe kody, chyba że chodzi o inny kod niż ten, za pomocą którego programowałem pilot pod telewizor?
    Próbowałem wpisywać 420 i 491 ale brak reakcji.
    Czy ktoś ma jakiś pomysł na kombinację, która uruchomiłaby menu serwisowe?

• #67 18 Lut 2013 17:20
    Valwit
    Poziom 2  

Pozostaje ci zatem wyprobowanie :)
    ustaw autowyszukiwanie kodu, i jak trafi dzialajacy to wyprobuj wszytskie klawisze na pilocie. ktorys z nich odpali serwisowe a nawigowanie po samym memu mozesz juz z oryginalnego pilota wykonac.

• #68 29 Kwi 2013 10:57
    bednar18
    Poziom 8  

Witam. Poszukuję aktualnego firmware pod ten model. Proszę o pomoc ;)

• #69 15 Gru 2013 21:58
    michu_gno
    Poziom 13  

Koledzy czy LG AN-WF100 zadziała na naszym modelu?
    Niby na stronie LG pisze ze nie, jednak gdzieś doczytałem, że tak.
    Zaryzykowałem i kupiłem, niestety nie działa...

Gdy wybiorę SOURCE (do wyboru dvb, hdmi, usb to właśnie ten ostatni port nie jest podświetlony ale pisze wifi)

Nic po za tym, wielka szkoda.

Czy możliwe ze nie działa bo kiedyś odblokowałem usb dla divx?
    ciekawe czy aktualizacja spowoduje działanie wifi?

• #70 27 Gru 2013 23:24
    xavier666
    Poziom 9  

prostszy sposób i skuteczny na 100%

Odblokowanie LD LD420 DIVX - dzia³a na 100%

In terminal enter: “af 0 ff” and press enter You should get following response “f 00 OK8c04x”
    To activate Media player enter: “af 0 0cc 040” and press enter.
    Restart TV. Menu submenu USB should appear in the main TV menu.

u¿yj putty, pod³¹cz siê kablem RS232 do telewizora i wklep powy¿sze komendy

dzia³a na 100%

Ramzes (xavier@o2.pl)

• #71 02 Sty 2014 14:32
    michu_gno
    Poziom 13  

ale czy to powoduje, ze tv widzi urzadzenie do wifi?

czy poprostu to odblokowanie divx-ow?

Bo divx mam odblokowane za pomoca pilota systemowego

• #72 08 Lis 2014 08:30
    LYSY81222
    Poziom 11  

Witam wszystkich
    Odgrzeję trochę kotleta. Dziś rano odkryłem przez przypadek jeszcze jeden sposób wejścia w menu serwisowe, a mianowicie ci którzy posiadają tuner satelitarny Ferguson ARIVA 250 combo lub podobny ale z pilotem RCU650 mogą wejść w menu serwisowe.
    Po nauczeniu pilota obsługi TV wystarczy przejść pilotem na TV i poprostu wcisnąć przycisk guide i od razu wyskakuje okienko do wpisania hasła dostępu.
    Cała filozofia.
    Pozdrzwiam.

• #73 12 Lis 2014 07:47
    michu_gno
    Poziom 13  

witam.

Posiadam TV LG LD550, odblokowałem port USB.

Miałem okazje kupić LG AN-WF100, jest to karta WiFI, wpięta w USB, dzieki której można mieć w TV internet.
    Wg specyfikacji tego urządzenia TV LD550 powinien działac z tym paluchem, jednak wkładając go do Portu USB nic się nei dzieje.

Gdy na pilocie wybvieram SOURCE, mam do wyboru źródła (czyli DTV, HDMI, AV, i tutaj jest tez ikonka USB, obok której małymi literkami pisze USB). Jednak jest onanie podświetlona, gdy ją wibiore pisze "brak urzadzenia USB"

Moze ktoś to podłączał? NIe mam pomysłow.

Z ciekawośi w menu serwisowym sa opcje Wifi ready, wifi, dlna,
    Probowałem to włączyć, jednak nic nie dzieje sie.

.. przed chwilą kontaktowałem się na czacie z serwisem LG. Mam wrażenie że niestety sami nei wiedzą ale uzyskałem informacje następujące.
    Ten model nie działa z WIFi. Na pytanie dlaczego w specyfikacji adaptera jest ten model, w menu serwisowym pozycje wireless, uslyszalem tylko ze nie ma mozliwosci i menu serwisowe nie jest dla finalnego odbiorcy.

Na zagranicznych stronach w tym modelu wifi działa, ale osob mieszkających w USA i Korei.

Czy nie powinienem zmienić w TV kraju na własnie taki?

Na holenderskiej stronie LG do mojego tv jest update (2012 rok)
    Oprogramowanie o 2 lata nowsze niz to co mam w Tv. Czy ryzykować i aktualizowac? Czy jest ryzyko uszkodzenia TV?
    Czy jak z holenderskiej strony zainstaluje, to bedzie mozliwosci ustawienia jezyka polskiego?

http://www.lg.com/nl/ondersteuning/software-handleidingen

• #74 16 Lis 2014 21:06
    LYSY81222
    Poziom 11  

Witam
    Do kolegi michu_gno, czy udało Ci się coś zwojować z tym wifi i aktualizacją oprogramowania?? Ja trochę poczytałem na oficjalnej stronie tego modelu tv w USA i patrząc na plik z wyposażeniem tv, widzę różnice w budowie samej płyty głównej, a mianowicie w stanach ten model posiada 2 USB + wejście LAN. No i pewnie jest też inne oprogramowanie. Dla wersji europejskiej chyba nie ma możliwości obsługi internetu, chyba że się mylę.
    Poniżej link do stronki:
    http://www.lg.com/us/tvs/lg-42LD550-lcd-tv
    A poniżej foto płyty głównej wersji USA

i rozkład złączy tył i bok

Jak widać są to dwa różne tv.
    Myślę że jeszcze nie dacie za wygraną i ktoś w końcu coś wykmini :)
    Pozdrawiam

• #75 16 Lis 2014 21:26
    michu_gno
    Poziom 13  

niestety chyba muszę powiedzieć pas :(

Tak samo sprawdzałem strony zagraniczne i na wszystkich każdy zadaje pytanie, powinno działać, w Usa działa, wiec dlaczego nie umnie?

Na stronie holenderskiej jest soft z roku 2012, czyli 2 lata nowszy niż moj orginalny (jednak myśle ze nic on nie da)
    na stronie US producenta LG jest soft z 2012, myślę że właśnie ten może by umożliwił obsługę WIFI, jak też i uszkodzenie TV.

Zastanawiam się, pewien kolega mi podpowiedział. Mając TV samsunga, wgrał soft z wyższego modelu, żeby odblokować WIFI i akurat u niego zadziałało.

Może by tak soft z LD 650? Teoretycznie z naszymi TV rożni się tylko WIFI?

Może wgrać, tylko ryzyko, żeby nie uwalić tv

Szkoda że koledzy nie macie programatora, żeby na probe wgrać soft i w razie, cofnąć te zmiany.
    Powiem szczerze, że liczyłem że zadziała, więc może ktoś zaryzykuje dla dobra ogółu :)))))))))))

pozdrawiam

• #76 16 Lis 2014 21:31
    LYSY81222
    Poziom 11  

Ciekawe tylko ile serwis by sobie krzyknął za powrót do podstaw po uwaleniu tv po wgraniu niewłaściwego oprogramowania

• #78 16 Lis 2014 21:53
    LYSY81222
    Poziom 11  

KOCUREK1970 tyn typ tv nie ma wejścia Lan i ma tylko 1 usb