Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes Vito cdi brak światła pozycyjnego tył prawa strona

27 Sie 2010 09:51 7969 15
  • Poziom 9  
    Witam.
    Sprawa dotyczy MB VITO 110 CDI 2001r. nagle przestała świecić pozycja tył prawa strona, sytuacja taka sama przy zmianie przełącznika przy kierownicy na mijania, pozostałe światła jak stop, kierunkowskazy, światło cofania są sprawne.
    Żarówka sprawdzona, bezpieczniki sprawdziłem wszystkie pod kierownicą i pod siedzeniem chyba, że gdzieś są jeszcze bezpieczniki.
    Brak napięcia na pinie odpowiedzialnym za pozycją, z tego co pamiętam, jest to kabelek biało czerwony.
    Dochodzi on do tej skrzynki pod siedzeniem kierowcy i tam również jest na nim brak napięcia.
    Na lewej lampie wszystko gra.
    Zapala się kontrolka na desce rozdzielczej odnośnie spalonej żarówki.
    Proszę o pomoc.
  • Poziom 24  
    kontrolka pokazuje tak bo nie ma w tym punkcie rezystancji - obciązenia
    sprawdz pod siedzeniem styki kostki moze sie ktoras rozlączyła
    tez mialem problem i tez w takim vito, przyczyną bylo to ze przy wyjmowaniu akumulatora musialem cos lekko pociagnąc i rozlączyc
  • Poziom 9  
    zdemontowałem siedzenie i sprawdziłem połaczenia są ok ey bez żadnych nalotów itp. dodatkowo oczyszcziłem masę. Sprawdziłem też że przewód któy dochodzi do pozycji tył biało-czerwony od kostki pod siedzeniem przewodzi napiecię. wynika z tego że nie dochodzi do tej kostki.całe okablowanie dalej idzie do przodu po czym przy filtrze pyłkowym rozchodzi się na lewo i prawą stronę. Jest to skryte że dalej nie grzebałem, czy podłączenie pod komp. będzie w stabnie wykryć usterkę?
  • Spec od Mercedesów
    Komputer takiej usterki nie wykryje. Nie mam przed nosem schematu, ale Mercedes stosuje zazwyczaj do świateł pozycyjnych kola szary lug szary z kolorowym paskiem. Jesteś pewien ze sprawdzasz dobry kabel?
  • Użytkownik obserwowany
    Strony pozycyjnych są rozdzielone i są 2 bezpieczniki.
  • Poziom 9  
    potwierdzam kolor przewodu biało-czerwony taki jest do pozycji tył prawa strona, co dziwne już mi nie pokzuje na wyświetlaczu przepalonej żarówki, w vito pozycja i stop są na jednej żarówce i stop działa a pozycji brak. Sprawdziłem wszystkie bezpiecznik pod siedzeniem, pod kierownicą i pod schowkiem od strony pasażera. czy są gdzieś jeszcze ? czy dysponujecie może opisem bezpieczników ? Dzisiaj jeżdziłem z przyczepką i na niej również brak pozycji tył z prawej strony.
  • Poziom 24  
    w ostatecznosci zostaje ci pobor z przewodu z drugiej strony i puszczeniu go kolo lampki u gory ...
  • Poziom 9  
    panowie odświeżam temat czy nasuwają się wam jakieś propozycje
  • Spec od Mercedesów
    Spojrzałem na schemat: tak jak przypuszczałem tylna prawa pozycja to kolor szary z czerwonym paskiem. Tak wiec albo zle sprawdzasz albo masz coś przekopane w instalacji. Kabelek wchodzi pod siedzenie na pin 5 wtyczki polaczeniowej, tam zmienia kolor na szaro-czerwono-czarny i idzie bezpośrednio na sterownik kontroli świateł (pin 9 )
    Natomiast od skrzynki bezpiecznikowej wychodzi na wtyczce piątej pin 8 (kolor rownież szaro-czerwony) i do modułu świateł wchodzi na pin 6.
    Kabelek biało -czerwony jest również w wiązce lampy. Odpowiada za światło cofania.
  • Poziom 9  
    sprawdzę jeszcze raz kolor tego kabla, wizji dokonywałem na zewnątrz być może to jest kolor szary z czerwonym paskiem , jeszcze się upewnię. zakładam że to jest taki kolor bo nie widziałem tam śladów ingerencji. Gerri czy masz ten schemat w wersji do wysłania czy papierowej , jeżeli to wysłania to proszę o przesłanie na moją skrzynkę drive4funmałpao2.pl
  • Poziom 13  
    witam a dochodzi prad wogole do tego postoju bezpiecznik jak by ci sie spalil to z przodu po przekatnej tez by ci postoj nie swiecil
  • Spec od Mercedesów
    Mercedes nie stosuje połączenia po przekątnej.
    Schemat mam niestety tylko w wersji papierowej.
  • Poziom 9  
    panowie całe oświetlenie pojazdu jest sprawne po za pozycją tył ,
  • Spec od Mercedesów
    Nie wiem czego więcej oczekujesz - magicznego zaklęcia raczej na forum nie dostaniesz. Trzeba się po prostu za to wziąść i naprawić.

P.S. : "po za" piszemy razem
  • Poziom 9  
    problem rozwiązany, okazało się że uszkodzeniu uległo gniazdo bezpiecznika w skrzynce pod kierownicą, światełko jest :)
  • Spec od Mercedesów
    Jak byś podał prawdziwe dane, to na pewno sprawa by była szybciej rozwiązana. Skoro było uszkodzone gniazdo bezpiecznika - to musiało nie być również przedniego światła pozycyjnego. Tego (niestety) nie zeznałeś...