Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Szukam schematu miksera Elmuz mx-401

27 Aug 2010 10:08 1401 10
  • Level 15  
    Witam poszukuję schemat do miksera Elmuz mx-401.
  • Level 15  
    Nie włącza się.Wymieniłem wybuchnięty kondensator i jeszcze muszę wymienić stabilizator.Myślę że po tym zabiegu będzie działał.Schemat jest mi potrzebny bo potrzebuje wartości rezystorów ponieważ są tak skopcone że nie widać pasków.
  • Level 17  
    Kurcze to faktycznie problem.
    Zmierzyłęś transformator? Nie pytam czy sprawdziłeś bezpiecznik bo uważam że to oczywiste:-)
  • Level 15  
    Transformator czyli zasilacz jest ok ponieważ jest nowy(od producenta) a mikser kupiłem już zepsuty bez zasilacza
  • Level 17  
    zrób zdjęcie płytki miksera a dokłądniej tej części zasilania. Faktycznie jeżeli widzisz tam stabilizatory to moga iść do wymiany. tylko zwróć uwagę czy są też te stabilizatory na ujemne napięcie żebyś sobie nie pomylił z rozpędu bo wzmacniacze operacyjne potrzebują.
  • Level 15  
    Właśnie o wzmacniacze operacyjne się martwię bo są dwa stabilizatory lm7915 ten na napięcie ujemne i stabilizuje na -15V czyli OK i lm7815 ten stabilizuje na +28 więc do wymiany.Ciekawi mnie czy wzmacniacze operacyjne się nie popaliły.Zdjęcia będą po wymianie stabilizatora.
  • Level 17  
    Ale Elmuz jest stara konsrukcją więc nawet jeżeli operacyje wzm by poszły to nie trudno dostac coś na podstawienie. Zmierz napięcie bezpośrednio na wzmacniaczach operacyjnych to może będziesz spokojniejszy.
    LM7818 ma dawać -18V więc sprawdź prosze jeszcze raz
  • Level 15  
    Sorki pomyłka już i tam poprawiłem drugi jest lm7815 i jest na nim +28 bo przecież lm7815 stabilizuje dodatnie a lm7915 ujemne napięcie.Na szczęście te napięcie nie idzie dalej na wzmacniacze operacyjne(TL071) sprawdzam wyjście na płytce stabilizatorów.Wymienię stabilizator i zobaczę co sie będzie działo.

Dodano po 57 [minuty]:

Wymiana stabilizatora pomogła rezystory są od wskaźnika wysterowania dobierze się.Mikser działa wspaniale ale mam problem jak go podłączyć do kompa?(oczywiście w stereo)kabel mały jack ->2x jack stereo bo mam mały jack->2xjack mono i nie ma dźwięku we wzmacniaczu.
  • Level 17  
    mały jack stereo--->2 jacki duże mono(do miksera)---> z miksera 2 jacki mono i chinch(RCA we wzmacniaczu) i dźwięk musi być
  • Level 15  
    Do wzmacniacza mam kabel taki jak piszesz i jest ok a od kompa do miksera mam takie jak piszesz i nie działa.Muszę używać wejścia mono.Wydaje mi się że do wejść stereo muszę mieć jacki stereo