Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DENON AVR-2802 - brak dźwięku

27 Sie 2010 13:24 8008 18
  • Poziom 9  
    Jako, że jest to mój pierwszy post chciałbym przywitać się z wszystkimi bardzo serdecznie.
    Posiadam od jakiegoś czasu ampli tuner kina domowego DENON AVR-2802, niestety od jakiegoś zaczęły pojawiać się problemy z jego pracą – bywało, że po przełączeniu źródła muzyki np. z radio na DVD (sygnał podawany poprzez kabel COAXIALNY) mijała jakaś dłuższa chwila (około 30 sek.) zanim było słychać dźwięk, a w międzyczasie na wyświetlaczu napis DIGITAL migał.
    Podejrzewałem kable itp. ale jednak nie, problem pojawiał się również przy dźwięku z komputera jak i później z radio. Kilka dni później wzmacniacz przestał wydawać z siebie jakiekolwiek dźwięki.
    Co sprawdziłem, zauważyłem:
    1. Wszystkie kable są w niemal idealnym stanie
    2. Wzmacniacz uruchamia się i jak zwykle było po kilku sekundach słychać jak układ wyciszania przestaje działać i przełączają się przekaźniki.
    3. Wyświetlacz działa bez zarzutów, tuner radiowy wyświetla informacje RDS wyszukanych stacji itp.
    4. Wyjście wideo wyświetla menu wzmacniacza na TV
    5. Po otwarciu obudowy stwierdzić mogę jedynie, iż nic nie rzuca się specjalnie w oczy – żadnych śladów, żeby coś się spaliło, kondensatory wyglądają w porządku (żadnych wybrzuszeń itp.), nie widać żadnych przebarwień od przegrzania itp.
    6. Po przywróceniu ustawień fabrycznych (przytrzymanie na kilka sekund przycisków głośników A i B podczas uruchamiania wzmacniacza) nie rozwiązało problemu
    7. I co najważniejsze – dźwięku brak zarówno na wyjściach głośnikowych jak i słuchawkach.
    Szukałem w Internecie rozwiązania, jednak jedyne sensowne linki jakie znalazłem to:
    Link
    Link
    Link
    gdzie są dwie propozycje rozwiązań problemu:
    1. Wymienić układ scalony AT49LV002-70TC (IC 817 ) (Denon P/N: 262 3010 006) na panelu DSP
    2. Wymienić tranzystor wyciszający na panelu DSP
    Serwis Denona odmówił przyjęcia do naprawy(a dokładniej poinformował mnie o tym telefonicznie używając argumentów cenowych) tłumacząc iż sprzęt ten jest dość stary i nie ma do niego już części (a dokładniej rzecz biorąc serwis jeden co by w tym przypadku mógł zrobić to wymienić całą płytkę DSP, której koszt to ponad 1000 zł, z tym, iż nie jest już produkowana).
    Poszukuję zatem osoby lub serwisu(najlepiej w okolicy Poznania), który spróbowała by się podjąć naprawy niniejszego sprzętu, lub informacji odnośnie tego na ile sensowne są przedstawione propozycje rozwiązań tego problemu i czy macie jakieś inne przydatne wskazówki.
    P.S. Jak by ktoś miał dostęp do książki serwisowej do tego modelu to bardzo bym prosił o PM.
    Z góry dzięki za pomoc
    Piotr
  • Relpol przekaźniki
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 9  
    A czy jeżeli układ(właściwie to pamięć flash) jest sprzedawany jako część zamienna dla tego Denona, to nie ma wgranego odpowiedniego oprogramowania?
    Próbowałem wyszukać tą część w internecie i można zamówić np. z takiej strony:
    Link do sklepu w US, być może da się ją dostać również poprzez Polski serwis Denona.
    Tylko jeżeli nie ma wgranego oprogramowania to będzie bezwartościowa, no i wciąż nie wiem jak zdiagnozować, czy to rzeczywiście ten problem.
    Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Wiem tylko tyle na temat tej części, że szukałem jej na podstawie postów, z portalu Fixya, gdzie ktoś sugerował żeby dany układ wymienić, podając numer katalogowy denona("Denon P/N: 262 3010 006"), a przynajmniej tak jak to zrozumiałem.
    Wyszukując po tym numerze znalazłem ten sklep, i jeszcze jakiś w Wielkiej Brytanii:
    Link do sklepu w GB
    W obu sklepach oznaczone są jako część właśnie do tego wzmacniacza, niestety raczej ciężko będzie się dowiedzieć, czy jest tam coś wgrane, czy pamięć jest czysta.
    Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Pisałem do sklepów, jednak są one jedynie punktami dystrybucyjnymi i nie są w stanie udzielić informacji technicznych.
    Jako wskazówkę otrzymałem jedynie od jednego ze sklepów skan strony z service manuala.
    Jako, że udało mi się w końcu pobrać samą książkę serwisową (daleko nie trzeba było szukać: Service manual), to postaram się jakoś sam ją przeanalizować, może coś więcej na ten temat znajdę.
  • Admin grupy audio
    Znajdziesz tylko part number i nic więcej. Można by zaryzykować zakup tej części, tyle że to wydatek prawie 80zł + koszt przesyłki. Gorzej jak się okaże, że to nic nie dało.

Niestety nie pomogę, jedyny sposób na sprawdzenie czy to wina kości, to podmiana.
    Myślałeś o tym, by poszukać na aukcjach amplitunera z inną usterką i po prostu z dwóch złożyć jeden?
  • Poziom 9  
    Na razie analizuję manuala i staram się wymyślić jakiś sposób sprawdzenia co może być uszkodzone, ale niestety nie przychodzi mi na razie nic do głowy.
    Znalazłem oczywiście rzekomą część w zestawieniu, przy czym nie była ona oznaczona w jakiś szczególny sposób, lecz jako typowa część wzmacniacza (w odróżnieniu od części o znaczeniu krytycznym, które mogą być zamieniane jedynie na części rekomendowane przez producenta).
    Tak czy siak wciąż nie wiadomo co tam w flashu siedzi...
    Poszukam jeszcze jakiś informacji i jeżeli nic nie uda się znaleźć to pewnie zamówię te układ i go wymienię. Najtańsze uszkodzone wzmacniacze jakie znalazłem kosztowały około 400 zł( z przesyłką), a problem jest taki, że jeżeli ten układ się starzeje (a czytając różne informacje w internecie widać iż nie jest to odosobniony przypadek), to nie wiem czy warto zamieniać go na kolejny, stary układ.
    W załączeniu przesyłam schemat z tym układem.
    Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    I coś się okazało w tej sprawie? Ja posiadam amplituner DENON AVR1905 i problem jest podobny - cisza jakby był muting załączony i po odłączeniu kabelka z sekcji mutingu (który wchodzi na preamp) i podpięciu sygnału z kompa przed preamp dźwięk jest na każdej z końcówek. Wymieniłem selektor ale to nie to więc może ten tranzystor od mutingu na DSP tylko nie mogę go zlokalizować... pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Niestety wciąż nie udało mi się znaleźć rozwiązania tego problemu, z tym, że niestety musiałem się czymś innym w międzyczasie zająć.
    Może w końcu uda mi się za to zabrać, to jak by co napiszę co się udało wskórać...
    Pozdrawiam
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 11  
    Witam
    Czy ma ktos wsad do opisanego ukladu pamieci wyglada mi to na
    staly problem w tym urzadzeniu . Szkoda go troche bo pozadny sprzet a wszedzie
    jest ten sam problem ?
  • Poziom 10  
    witam czy są jakieś postępy w tym temacie
  • Poziom 11  
    Witam, mam wsad do tego Denona , układ sprowadziłem z Chin , ale nie rozwiązało to problemu z dzwiękiem, słychać go ale bardzo cicho.
  • Poziom 11  
    wracam ponownie do starego tematu po podgrzaniu goracym powietrzem ukladu AT49LV002-70TC temperatura ok 280st amplituner odzyskal sprawnosc . Niestety na okolo 2 lata ciaglej eksploatacji . Potwierdza to teorie ze ten uklad jest kluczowym problemem. Zdobycie prawidlowego wsadu wiaze sie wlozeniem kosci do programatora i odczyt go w wyszej temperaturze stosujac nadmuch goracym powietrzem . Czy ktos ten patent testowal ?? zastanawiam nad kupnem podstawki do programatora i podjeciem dalszej nierownej walki .
  • Poziom 11  
    Ja wgrałem wsad do układu na programatorze, w moim przypadku problemem okazał się układ MUTE w amplitunerze.
  • Poziom 11  
    A co tam odpowiadało u Ciebie za ta usterkę dokladnie
  • Poziom 10  
    I u mnie pojawiło się to co u Was :( Czy wystarczy tylko wymiana tranzystorów czy coś więcej ?