Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ulead VideoStudio 11 - sterownik przechwytywania

27 Aug 2010 13:25 4210 1
  • Level 11  
    Witam !

Od niedawana jestem szczęśliwym posiadaczem kamery Canon HF11. Po zapoznaniu się z instrukcją zacząłem nagrywać krótkie filmiki aby ją przetestować. Wszystkie filmy nakręcone tą kamerą mają rozszerzenie *.m2ts, czyli Full HD (chyba). Po zainstalowaniu sterowników i programu do edycji (z dołączonej płyty) zacząłem zgrywać filmy i edytować je. Niestety ten program nie jest rozbudowany dlatego postanowiłem ściągnąć testową wersję Ulead VideoStudio 11. Podłączam kamerę do portu USB w komputerze i uruchamiam program. Z menu wybieram Edytor VideoStudio, klikam na Przechwytywanie, a na końcu naciskam na Przechwyć wideo. W tym momencie wyskakuje błąd o treści:

Ulead VideoStudio 11 - sterownik przechwytywania

Poszukałem w internecie rozwiązań. Czytałem o Kodeku DV oraz sterownikach przechwytywania, jednak nigdzie nie rozwiązania problemu.

Co według Was może być przyczyną wystąpienia tego błędu ?
    Czy sterownik przechwytywania jest związany ze sterownikami karty graficznej (GeForce 8600) ??

Pozdrawiam,
    Grafi92
  • Level 9  
    Witam

Posiadam kamerkę NV-GS21 Panasonic nagrywającą na kasety mini-dv.

Na komputerze mam system Windows7 Ultimate PL.
    Program do zgrywania, obróbki i nagrywania na płyty filmów to UleadVideoStudio 11.

Filmy zgrywam przez płytkę FireWire włożoną do gniazda PCI płyty głównej (płyta główna MSI K9N - 2F Ultra nForce570 nie posiada własnego gdniazda firewire).

Problem tkwi w tym, że :

- gdy włączam kamerę podpiętą do komputera, system pyta mnie, jaki program uruchomić do obsługi sprzetu (zgrania danych) - tutaj mam wybór pomiędzy UleadVideoStudio i Nero.
    Wybieram VideoStudio.
    Uruchamiam zakładkę "Przechwyć (Capture) Video" i ikonkę przechwytywania.
    W tym momencie wyskakuje komunikat : "Nie jest zainstalowany sterownik przechwytywania Video lub nie zostało podłączone żadne urządzenie"
    To samo jest przy Nero i UleadVideoStudio 8.

Co robić ??? System uruchamia odpowiedni program do zgrywania po włączeniu podpiętej do kompa kamery, lecz już sam program nie widzi sprzętu, bo brak sterownika przechwytywania video.

(Nie miałem tych problemów przy WindowsXP)