Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Citroen Xsara Picasso - gaśnie na wolnych obrotach

rysiopl 27 Aug 2010 17:18 11668 2
    rysiopl
    Level 2  
    Samochód gaśnie na wolnych obrotach, pojechałem na stację diagnostyczną i po odczycie z komputera fachowiec stwierdził, że jest za wysokie ciśnienie w kolektorze ssącym, wykasował błędy i przez dwa tygodnie wszystko było ok. Po dwóch tygodniach usterka powróciła. Wymieniłem silnik krokowy ale usterka pozostała. Ponad to podczas jazdy przy dodawaniu gazu silnik traci moc oraz dławi się. Wciskając sprzęgło silnik momentalnie gaśnie.
    Jeśli ktoś miał podobne problemy i udało mu się to zreperować to proszę o poradę.
    DawiDD
    Level 28  
    ja miałem podobnie ale w roverze - u mnie problem tez dotyczył silniczka krokowego - sama jego wymiana nic mi nie dala - dopiero po skasowaniu błędów auto wróciło do normy. Blad powstawał bo czujnik polozenia przepustnicy nie łączył. Z tym ze ja najpierw wymieniłem krokowca a później kasowałem błędy

Dodano po 1 [minuty]:

aa sprawdź czy nie ciągnie lewego powietrza przez kolektor ssacy - może jest pęknięty
    rysiopl
    Level 2  
    Po wymianie silniczka krokowego i zaadoptowaniu go na komputerze samochód zaczął chodzić na wolnych obrotach, ale potrafił jeszcze niekiedy zgasnąć. Więc udałem się jeszcze raz na stację diagnostyczną w celu podłączenia pod komputer. Komputer wykrył błąd czujnika ciśnienia w kolektorze ssącym (ciśnienie było zadurze wahało się w granicach od 300-700 ) a powinno być od 150-300 .
    Po wymianie czujnika i jego zaadoptowaniu samochód zaczął chodzić normalnie.
    Ale mam odczucie jakby trochę więcej palił.