Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Hp laserjet 1000 series] Porysowany bęben?

27 Sie 2010 20:06 4973 9
  • Poziom 9  
    Witam!

Mam problem z drukarka komputerowa Hp Laserjet 1000 Series.
    Od pewnego czasu zaczęły z niej dochodzić różne dziwne odgłosy, stuka puka itd. Zauważyłem że po dwóch stronach na wałku zaczął zdzierać się paseczek folii, z jednej strony bęben już się trochę porysował i drukuje od góry do dołu na kartce czarny pasek.

Da radę coś z tym zrobić? Ten wałek lub folie można dokupić? Jest to opłacalne czy może lepiej nową drukarkę?

Pozdrawiam!
  • Poziom 20  
    Witam
    Kolego właśnie patrzę na Hp laserjet 1000 series - a dokladniej na model 1000W bo taki od wielu lat mi służy. I mogę ci powiedzieć iż bęben jest wymienialny z tonerem.
    Jako cała kaseta.
    Więc może zrób zdjęcia tego co ci się psuje.
    Plus podaj jaki masz model bo jesli masz 1000W i mówisz o bębnie swiatłoczułym. To ten jest wymienialny razem z tonerem jako cała kaseta.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 20  
    Z opisu wynika, że ściera się wałek drukujący opc w tonerze.
    Taki wałek można kupię na aukcji już za dwanaście złotych.
    Bez problemu wymienisz go samodzielnie.
  • Poziom 9  
    Witam,

Przesyłam zdjęcia tego co się psuje. Nie wiem jaki to jest dokładnie model drukarki, nie ma na niej żadnego oznaczenia oprócz HP Laserjet 1000 series. Na zdjęciach widac starcie na wałku po lewej stronie, po prawej też trochę się już zaczyna.

Poważnie tylko 12 zł to kosztuje? To chyba nie ma co brać nowej drukarki. A orientuje się ktoś jaką ma żywotność ten zamienny wałek? I gdzie to można kupic do akurat takiego modelu drukarki jaki ja mam, przeszukałem allegro i nic takiego niestety nie znalazłem.

[Hp laserjet 1000 series] Porysowany bęben? [Hp laserjet 1000 series] Porysowany bęben? [Hp laserjet 1000 series] Porysowany bęben? [Hp laserjet 1000 series] Porysowany bęben?

Pozdrawiam
  • Poziom 20  
    Kolego po kolei.
    To co pokazujesz to cała kaseta to drukarki - toner plus bęben światłoczuły.
    Jak mieszkasz w Warszawie to mogę się umowić i dać ci taki pusty.
    Bo nigdy nie chciało mi się ich napełniać.
    Szczególnie jak całą regenerowaną kasetę kupowałem za max 100 zł.
    Ja na to nie miałem czasu i ochoty - bo raz spróbowałem i więcej kosztowało mnie sprzątanie (ubrania ubrudzone tonerem) niż kupno regenerowanego.

Nie wyrzucaj tej drukarki , to naprawdę dobry model ja swój mam już 10 Lat (jak dobrze pamiętam) i jedynie co zmieniam to kolejne kasety z tonerem :)
    Plus kasety nie mają żadnych chipów, więc drukują do momentu aż się toner skonczy.
    Jest to bardzo fajna drukarka do termotransferu - bo ma ustawianie ilości toneru , większość nowych (tanich) drukarek nie ma tylu opcji co ta.

Model tej drukarki to 1000w
    Numer kasety to H 15A - to kaseta stosowana do wielu drukarek.

Kolego ta drukarka jest z czasów kiedy drukarki kosztowały po 1200 zł i były kupowane jedynie do biur. Mało kto miał w domu lasera. I może są cieżkie i duże, ale przebiegi mogą zrobić spore.
  • Poziom 9  
    Niestety nie mieszkam w Warszawie.

Bo to jest drukarka do Biura :) W każdym razie aby ta drukarka zaczęła ładnie działać trzeba kupić do niej całą kasetę? Czy wystarczy toner taki jak na aukcji poniżej?

Moderowany przez rys57:

Link skasowany. Regulamin p.10.11.

• Poziom 20  
    Nie musisz kupować całej kasety - kolega powyżej napisał ci o możliwości kupienia samego wałka.
    To jest do dostania. Tylko mi sie nigdy nie chciało w to bawić.

Natomiast kupno kasety rozwiąże ci problem.
    Bo toner do tych drukarek jest sprzedawany w całej kasecie wraz z bębnem

Przy czym nie zgadza mi się numer kasety z tym co ten pan ma w swojej ofercie.
    Plus pisze głupoty. Te tonery nie mają chipa żadnego.

Cytat:

Jesli już to brałbym od kolegi z góry.

W gwoli wyjaśnienia H 15A to nie jest pełna nazwa kartridza. - On ma jakies długie - przy czym zawsze po prostu szukałem H 15A i to wystarczało.
    Zresztą część firm produkujących zamienniki podaje tylko to H 15A na opakowaniu.
  • Poziom 9  
    Już zaczynam powoli się gubic :) Dobra mi zależy na tym żeby było szybko i prosto bez bawienia się więc jeśli to nie jest jakaś tam super duża różnica w cenie to mogę kupic nawet całą kasete.

W tym linku co mi podałeś z tego co tu widzę gość oferuje napełnienie Tonera, problem w tym że ja nie chce go napełniać tylko chce całkiem nowy ponieważ mój wałek jest nieco porysowany. Poza tymi ma napisane: Kompatybilność: Toner pasuje do drukarki Hp 1200, 1220.

Chwila nazewnictwa, Kaseta to to co wyjąłem z drukarki tak? Toner to to w czym znajduje się wałek. A wałek to ten który mam porysowany i powoduje że drukarka drukuje mi od góry do dołu pasek po lewej stronie.

Jeśli cała kaseta razem z napełnionym tonerem kosztuje 100zł to mógłbyś mi dac linka gdzie mozna takową dostac? Już nie bawiłbym się w napełnianie tylko bym zamówił i byłoby po problemie, jakieś duże pieniądze to to nie są ;) Z drugiej strony możliwe że to coś w kasecie jest nie tak dlatego tak porysowało wałek więc można powiedziec że zapobiegnę przyszłym problemom
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    Tak to co jest na zdjęciu to Kaseta.
    W skład kasety wchodzi
    - 2 wałki - jeden ci się popsuł.
    - zbiornik z tonerem
    - zbiornik na śmieci
    - zgarniaczki (folie)

Napełnienie i regeneracja polega na doprowadzeniu do stanu pracy
    - wymiana listew zgarniających jak się zepsują
    - wymiana wałka jak sie uszkodzi (tak jak u ciebie)
    - wysypanie smieci z smietnika w kasecie.
    - i oczywiscie wsypanie tonera

Kolega oferuje napełnianie z regeneracją.
    Czyli dajesz mu swój toner a dostajesz drugi zreperowany, napełniony.
    Masz to napisane czerwonymi literami u niego w ofercie.

Ja osobiście nie bawię się w regenerację , kupuje całe kasety innych producentów.

Dlaczego nie podoba mi sie podana aukcja
    - koleś pisze bzdury , plus podaje inny numer , plus zdjęcie pokazuje inny toner (taki z wystającą rączką)

Cytat:

Tu masz opis i orginalny toner HP.
    Cytat:
    Kaseta z czarnym tonerem do drukarek HP LaserJet C7115A (C7115A)

Tak ma napisane HP 1200 - bo w Polsce seria HP 1000 była krótko.
    Natomiast Kaseta jest stosowana w kilku kolejnych modelach HP.
    Dlatego szukaj kasety w sklepach/alegro po numerze C7115A lub H 15A.

Druga sprawa często ludzie wkładają zakurzony papier do drukarki.
    Proponuje na przyszłość uważać i pilnować aby papier był czysty.
    Powód wałek dotyka każdej kolejnej strony , i wszystkiego co jest na niej, brudny szorstki mocno zakurzony papier nie wpływa dobrze na wałek.
    Czy jeszcze coś niezrozumiałe ?
  • Poziom 9  
    Dobra, temat chyba wyczerpany. Teraz już wszystko rozumiem. Myślałem że pod słowem regeneracja kryje się tylko i wyłącznie napełnienie tonera stąd moje zdziwienie. W każdym razie już wszystko jasne.

Naprawdę wielkie dzięki za pomoc i za poświęcony czas.

Temat do zamknięcia.