Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nokia n95 8gb nie włącza się

dj_martin 27 Aug 2010 20:33 3134 7
    dj_martin
    Level 9  
    Witam. Kupiłem tą nokię tydzien temu jako używaną. Telefon chodził doslownie kilka dni poczym zaczął się zawieszać. Myślałem, że może dostał się do niego jakiś wirus, bo dużo siedziałem na necie. Jak już się zawiesił to żeby go uruchomić trzebabylo wyciągnąć i włożyć baterię. Stwierdziłem, że trzeba chyba mu zmienić softa więc tak też zrobiłem. Nie chciał się zaktualizować na swoim product code więc zmieniłem go na taki, który znalazłem na stronie symbianos.pl i zgodnie z instrukjcą zrobiłem flashowanie. Telefon działał później przez 2 dni po czym zacząło się robić to samo, tyle że teraz w ogole nie chce mi się włączyć. Po włożeniu baterii i włączeniu telefonu na któtko wibruje (dosłownie sekunde moze 2) i zapalają się przyciski funkcyjne (te od menu, strzałki i odbiernia rozmowy) i tak się potrafią świecić cały dzien. Telefon nie reaguje na nic. Zeby go wyłączć trzeba wyciągnąć baterię. Dodam tylko, że podczas flashowania nie wyskoczył mi żadne błąd i wszystko przebiegło pomyślnie. Nie mam pojęcia co z tym telefonem się stało i bardzo proszę o pomoc, bo nie jest juz na gwarancji i chciałbym go jakos sam naprawić. Męczę się juz od 2 dni :/ jeśli ktoś wie cos, co mogłoby mi pomóc to proszę o rade pozdrawiam.
    misq
    Level 14  
    wgrywales mu najnowszy soft obecnie dostepny?
    dj_martin
    Level 9  
    tak. wgrywałem najnowszy soft jeszcze nowszy od 31.0.015. Tam chyba było 35.0.015.
    misq
    Level 14  
    sprobowalbym wygrzac procek i pamiec ostatnio mialem podobnie z n6300 i przelutowanie pamieci dopiero pomoglo
    dj_martin
    Level 9  
    aha czyli to jest temat bardziej dla zawodowców? :/ szkoda bo myslałem, że sam zdołam cos z tym zrobić :/ ile taka naprawa moze kosztować ??
    misq
    Level 14  
    mozesz jeszcze pokombinowac z roznymi softami ale wyglada raczej na uszkodzenie sprzetowe. przelutowaie pamieci to koszt ok 70-100pln
    kamilek1307
    Level 17  
    Reball procka I będzie dobrze;)
    dj_martin
    Level 9  
    zostawilem telefon dzisiaj na noc bez baterii. cały dzien tez lezał bez niej i narazie się włączył. naładuje go i sprobuje zmienic softa. Jak myślicie dalej bedzie to samo?