Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tuner Diora AS642 i zakres AM

27 Sie 2010 20:34 978 4
 • Poziom 10  
  Witam. Mam problem z tunerem AS 642. Kupiłem ten odbiornik od kolegi "za flaszkę", niestety jest całkowicie rozstrojony. Z UKF sobie poradziłem, niestety mam problem z długim i średnim zakresem fal. Otóż na falach średnich jest cisza zupełna - nawet szumu nie ma. Na długich jest szum, ale nie ma żadnych stacji, gdzie nie gdzie są tylko rozmaite dźwięki - pochodzące najprawdopodobniej z komputera. Proszę o pomoc.
 • Spec od sprzętu Unitra
  Może znajdujesz się po prostu w złym miejscu. Inne radia odbierają coś? A tak wogóle nie gadaj że będziesz słuchał zakresu AM.
 • Poziom 10  
  Inne radia odbierają, czyli jakieś sygnały są. AM będę słuchał raczej okazjonalnie, ale człowiek zawsze się lepiej czuje gdy wie że tuner jest w pełni funkcjonalny :)
 • Poziom 37  
  T203 do podmiany. Uwaga - FET!
 • Poziom 10  
  Spróbuję podmienić T203 gdy go dorwę, ale chyba będzie niezbędna regulacja cewkami i trymerami. Mój tuner jest tak zakurzony, że nie da się przeczytać oznaczeń elementów, więc prosiłbym jeszcze o przybliżone rozmieszczenie elementów regulacyjnych toru AM, lub sposób na wyczyszczenie płyty ;)

  EDIT:
  T203 podmieniony. Pokręciłem kilkoma cewkami w lewym górnym rogu płyty, i fale długie zaczęły coś łapać. Jednak na średnich dalej cisza.

  EDIT:
  Tuner gra także na średnich.Winowajcą był pęknięty rdzeń w cewce tuż obok przelącznika fal (właśnie średnich). Po wymianie rdzenia i zestrojeniu tunera problem zniknął. Temat do zamknięcia.