Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

DCT-4 Flash

Joy_Pawel 12 Sep 2004 19:49 1623 7
 • #1
  Joy_Pawel
  Level 19  
  Witam !
  Zakupiłem Flasher DCT-4 na Allegro http://www.allegro.pl/show_item.php?item=31022290 . Po podłczeniu nie łączy się z żadnym telefonem , w dostarczonym programie nic się nie dzeje tylko wypisuje komunikat Privileged instruction !. Co to może być ze nie dzała ? Mozliw że flasher jest uszkodzony ?
 • #2
  ziko77
  Level 23  
  nawet bardzo mozliwe, to po prostu tania chinszczyzna...czyli lipa straszna....
 • #3
  mikrocb
  Level 15  
  Fakt! Nie dość że lipa straszna i chińszczyzna to jeszcze ten gość w aukcji kupę głupot nasmarował! Jak można flasherem DCT-4 robić rzeczy związane z DCT-3, ktorych tam troche wymienił? np przerobić 6210 na 6250 i wiele innych? No chyba że w tym pudełku znajduje się jeszcze jeden dodatkowy kabel z zestawem wtyczek do DCT-3 to zwracam honor.
  Sam mam taki flasher i trzeba było beczkę soli zjeść żeby zechciał ruszyć.
  Pierwsze co zrobiłem to go rozebrałem bo miałem pewne podejrzenia, zresztą słuszne. Brakowało w środku jednego rezystora smd. Wstawiłem taki jak trzeba ale kolejnym kłopotem było dobranie odpowiednich plikow FIA, praktycznie do każdego modelu telefonu inny zestaw. Przygotowałem juz nawet oddzielne katalogi dla każdego modelu, ktore zawierały program i pliki FIA. W sumie działa ale zdarzają się niemałe problemy. Można nim wgrać całego flasha bądź tylko pakiet językowy i owszem zdjąć simlocka jednym kliknięciem ale ze starszych modeli DCT-4 i z pierwszymi wersjami oprogramowania, nowszych nie robi, rzekomo usuwa kod aparatu (resetuje) ale tylko w teorii chyba bo jeszcze nigdy mi się nie udało. Pokazuje, że zrobił ale dalej to samo. To wszystko tak w skrocie, bo nie sposob opisać gechenne jaką przeszedłem z tymże flasherem. Jeżeli masz możliwość zwrotu lub wymiany a z tego co przeczytałem na aukcji tego SUPER SPRZEDAWCY udziela on 12-miesięcznej gwarancji, więc skorzystaj z tego.

  Aha, gdybyś jednak zdecydował się eksperymentować to bardzo chętnie Ci pomogę i oszczędzę męki, chyba że dostałeś nowszą wersje płyty z softem i kwestia tkwi tylko w elektronice flashera. W razie pytań pisz, to cos poradzimy
 • #4
  domik24
  Level 12  
  Miałem ten sam problem na XP, ale na 98 działa bez problemu.
 • #5
  Joy_Pawel
  Level 19  
  Witam !
  Dzieki mikrocb ale moze sprawdze na W98 bo mam W2k , jak nie zadzała do napisze do goscia o wymiane .
 • #7
  gader
  Level 26  
  @p.o.s.t wyzej
  zamiast kombinacji z plikami polecam flasz na windowsie me albo 98
  bez zadnych problemow i dodatkowych programow
 • #8
  morgan_exe
  GSM specialist
  Ja mam Lp2002 i na XP mi normalnie smiga, no fakt ze trzeba troche kombinowac z plikami FIA... Ale od czego jest Elektroda? :D