Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Zasilacze UPS
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

laptop HP compaq nx7400- brak zasilania

27 Sie 2010 23:59 6243 12
  • Poziom 8  
    Witam wszystkich...
    Otóż mam pewien problem-
    siedząc przy laptopie (HP Compaq nx7400)
    nagle pokazała się bateria -sprawdziłem czy jest podłączony kabel- wszystko gra
    i po kilku minutach wyłączył się ze względu braku zasilania
    Po naciśnięciu guziczka ,,power'' pomarańczowa dioda zapala się 4 razy (bez kabla(sama bateria) i z kablem podłączonym)
    Od czego zacząć sprawdzać?co się stało? Dziękuję wszystkim za pomoc.
  • Zasilacze UPS
  • Pomocny post
    Poziom 9  
    Po 1:
    sprawdz czy faktycznie zasilacz ładuje - jeśli nie to do wymiany.

Po 2:
    ile ma bateria? Czy aby nie nastał już jej czas?

Po 3:
    Najbardziej dramatyczna opcja, ale nie sądzę, żeby u Ciebie miała miejsce: awaria płyty głównej.
  • Zasilacze UPS
  • Poziom 8  
    w końcowej wtyczce od zasilacza jest 19.3V - a na tym zasilaczu jest napisane ze 18.5V więc nie wiem.... co może być nie tak...
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Jak podłączysz zasilacz do laptopa świeci Ci się dioda od ładowania baterii? na bolcu masz jakieś napięcie?
  • Pomocny post
    Poziom 10  
    Laptopy HP mają niestety taką przypadłość. Podane napięcie na zasilaczu jest prawidłowe, które dopiero po obciążeniu spada do właściwej wartości, czyli reasumując do napięcia się nie czepiamy. Problem we wszystkich HP-kach jest taki, że na bolcu we wtyczce jest podawana tzw DATA jest to szyna danych przez którą komunikuje się zasilacz z laptopem i jak tego nie będzie to występuje ten objaw o którym piszesz. Naprawa polega na naprawie przewodu czyli jego przylutowanie do bolca. Nadmienię że przewód jest trójżyłowy. Życzę udanej naprawy kabelka.
  • Poziom 8  
    Czyli we wtyczce się urwał kabelek?
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Możliwe aczkolwiek ciężko to stwierdzić jeżeli nie zrobisz pomiaru albo nie sprawdzisz na innym zasilaczu.
  • Poziom 8  
    Naprawa polega na naprawie przewodu czyli jego przylutowanie do bolca. Nadmienię że przewód jest trójżyłowy. Życzę udanej naprawy kabelka- mogę prosić troszkę jaśniej? ^^
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 8  
    zasilacz jest niby dobry- czyli poszło coś na płycie głównej ... kto wie ile wynosi koszt naprawy takiego czegoś ? w ogóle czy się opłaca to naprawiać? ostatnio zepsuło mi się w nim podświetlanie( już kupiłem inwerter) no ale nie moge wymienić bo nie moge go odpalić ... taki mi sie klopot zrobil ze.....
  • Poziom 8  
    Witam , biorąc pod uwagę że temat jest w miarę świeży przyłączam się do kolegi...

Mam identyczny problem...

Mam na dwóch zasilaczach to samo, gdy próbuje włączyć mruga 4 razy dioda zasilania na pomarańczowo, Bez baterii nie pali się w ogóle.. Teraz nie wiem czy problem jest z gniazdem czy z płytą... z gniazda niby wychodzi jakieś napięcie ale jest inne niż to które wychodzi z bolca. Gdy laptop był rozłożony na części wszystko przebiegało normalnie czyli jak podłączyłem ładowarkę to gdy była beteria zapalała się dioda ładowania... jednak jak zacząłem składac do kupy wszystko znowu przestało, powróciłem do poprzedniego stanu i nic... nadal ten sam objaw... czyżby płyta główna?
  • Poziom 11  
    Miałem przypadek że zasilacz miał poprawne napięcia przy pomiarze multimetrem jednak wydajność prądowa była na poziomie 400 mA. Po podłączeniu zasilacza do laptopa napięcie spadało do 2V. Niepotrzebnie tylko rozebrałem laptopa. Zasilacz do wymiany. Należy tylko mieć na uwadze że nie wszystkie zamienniki działają właśnie przez ten dodatkowy przewód do pinu środkowego. Ja czasami stosuję zamiennik firmy Hama do laptopów HP ale jest znacznie większy i lekko hałasuje (wentylator wewnątrz).
  • Poziom 23  
    Ja mam ten sam problem - znalazłem uszkodzony uklad U14 czyli LM393, ale po wymianie dalej tak samo.