Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PLC Fatek
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Corsa C przcieka na dywanik kierowcy

Banditos 28 Sie 2010 11:10 27972 22
  • #1 28 Sie 2010 11:10
    Banditos
    Poziom 14  

Witam,
    Tak jak w temacie w Corsie C 5-drzwiowej, 10 letniej po obfitym deszczu mam w paru miejscach mokry dywanik kierowcy. Pod dywanikiem też są mokre place. Udało mi się zdjąć pokrycie filcowe i dojść do tej gąbki wyciszającej auto która także jest nasiąknięta wodą. Wygląda na to że przeciek jest albo z góry w okolicach pedałów albo od spodu pod tą gąbką wyciszającą.
    Problemy te mam odkąd elektryk naprawiał mi mechanizm i silnik wycieraczek...
    Pod maską oczyściłem z ziemi i liści kanały odpływowe wody i ogólnie co się dzieje bezpośrednio pod szybą jednak ciężko zlokalizować taki przeciek
    Czy ma ktoś pomysły albo doświadczenia skąd to może się brać?

0 22
  • ambtechnic
  • #2 28 Sie 2010 13:40
    jannaszek
    Poziom 39  

Woda może wchodzić od nadkola-przegnita blacha, w rejonie progu i początku błotnika, lub od góry z okolic podszybia.
    Waż z woda i polewaj i obserwuj.
    Pod uszczelka może być dziura.

3
  • #3 28 Sie 2010 16:05
    ecsb
    Poziom 16  

Równie dobrze może przeciekać jeśli nie jest podłączone odwodnienie szyberdachu (jeśli takowy jest).

0
  • #4 24 Maj 2011 17:55
    mieciu77712
    Poziom 9  

sprawdź uszczelki w drzwiach -na bank to - może drzwi były wymieniane

2
  • #5 20 Paź 2011 19:59
    elmo0104
    Poziom 13  

Powodem pojawiającej sie wody na dywaniku kierowcy jest sparciała uszczelka pod pokrywką bezpieczników/przekaźników , która znajduje się pod podszybiem. Dostęp tylko od strony komory silnika. Trzeba zdjąć plastikową osłonę podszybia i wtedy odkręcić pokrywę bezpieczników.

6
  • #6 01 Cze 2012 22:39
    PKexterior
    Poziom 2  

Kolego mam ten sam problem od kąd wymieniłem mechanizm wycieraczek i silniczek mam wode na dywaniuku i nasiąka mi ta gąbka nad pedalem sprzęgła jak to rozwiązałeś ??

3
  • ambtechnic
  • #7 02 Cze 2012 00:00
    gawlo235
    Poziom 19  

Może pod podszybiem woda nie odpływa i jest tak jej dużo ,że przelewa się do środka?

2
  • #8 02 Cze 2012 00:07
    elmo0104
    Poziom 13  

Jak odkręcisz pokrywę bezpieczników pod podszybiem to w deklu powinna być uszczelka(a w zasadzie jej resztki) trzeba to wyczyścić i wkleić nową(taką piankową do okien). Po problemie!

0
  • #9 02 Cze 2012 10:05
    PKexterior
    Poziom 2  

OK sprawdzę i napewno odpisze gdzie mi lało bo mnie to wpienia zawsze coś do roboty przy tym aucie jest hehehe :P:P:P

2
  • #10 08 Cze 2012 14:45
    PKexterior
    Poziom 2  

Panowie mam Książkę COrsa c Sam naprawiam oprócz tego jakiś tam katalog i nigdzie ale to nigdzie nie ma pokazanych odpływów pod maską i teraz nie wiem co robić z czym to ugryźć ma może ktoś jakiś schemat albo coś do tego ?? w których miejscach są te odpływy a uszczelka pod kompem dobra tam gdzie kable idą w tej plastikowej puszcze.

3
  • #11 26 Sie 2013 13:59
    gronio77
    Poziom 1  

Witam
    Ja w Swojej Corsie też miałem przecieki takie jak w opisie. Radzę sprawdzić uszczelkę od pokrywy komputera!!! Podczas deszczu woda tamtędy płynie u mnie poszła uszczelka i dobrze że się uparłem i rozebrałem bo pod komputerem stała woda !!!! A wszyscy "fachowcy" mówili że to niemożliwe.
    Pozdrawiam

2
  • #12 26 Sie 2013 16:26
    kajoj007
    Poziom 10  

Jak podniesiesz pokrywę komory silnika do góry masz plastikową osłonę. Musisz ją zdemontować. W większości samochodów trzeba najpierw odkręcić ramiona wycieraczek i plastik schodzi. Jeżeli samochód stał gdzieś pod drzewami mogą być zapchane kanały odpływowe. Jak oczyścisz wszystko z liści i brudu to z lewego i prawego boku na błotniku ale tak jakby od strony silnika zobaczysz otwory technologiczne (średnica długopisu) które powinny odprowadzić wodę na dół. Po oczyszczeniu weź butelkę wody i polej sobie tam jak zacznie Ci woda lecieć w okolicach przedniego koła to kanały masz drożne.
    Dodatkowo sprawdź jak wyżej puszkę z bezpiecznikami. Ona też często puszcza.

Dodano po 6 [minuty]:

Dokładniej to jak wejdziesz na instrukcję wymiany filtra http://www.filtron.pl/katalog/instrukcje/1081k.pdf na pierwszym zdjęciu widzisz akumulator i między akumulatorem na błotnikiem w tej głębi szukaj tych otworów. Analogicznie z drugiej strony.

Dodano po 59 [sekundy]:

Dokładniej to jak wejdziesz na instrukcję wymiany filtra http://www.filtron.pl/katalog/instrukcje/1081k.pdf na pierwszym zdjęciu widzisz akumulator i między akumulatorem na błotnikiem w tej głębi szukaj tych otworów. Analogicznie z drugiej strony.

2
  • #13 01 Lut 2014 10:09
    k4r0l3k84
    Poziom 2  

Witam, miałem ten sam problem Corsa C 1,3 cdti 3 drzwiowa z 2005 roku, woda na podłodze przód i tył po stronie kierowcy. Napiszę krótki opis jak rozwiązałem ten problem. Każdy z was może mieć inne przyczyny, więc radzę zacząć od sprawdzenia prostych rozwiązań. Najpierw:
    1. Wymontowałem wykładzinę z całej podłogi (odkręcamy fotele przód i wyjmujemy siedzisko tył, mocowanie pasów, progi, plastikową osłonę od drążka zmiany biegów i hamulca ręcznego, plastiki z lewej i prawej strony na dole przy nadkolach).
    2. Wyciąłem ostrożnie część gąbki wygłuszającej. (Wody było bardzo dużo wykładzina schła tydzień a gąbka 2 tygodnie w temp ok 15C).

Woda napływała pomiędzy pedałem sprzęgła i hamulca.

Później:
    3. Odkręciłem wycieraczki, plastikową osłonę z podszybia.
    4. Od środka wymontowałem i rozłączyłem pedał hamulca z serwem.
    5. I wtedy mamy dostęp do przegrody. Jest tam blacha (ok. 40cm x 40cm) skręcona od strony silnika czterema śrubami. Uszczelniona silikonem. Na dole od strony silnika ten silikon nie uszczelniał dobrze. I w moim przypadku to właśnie tam był przeciek.
    6. Trzeba odkręcić te 4 śruby i odchylić blachę do środka, usunąć stary silikon tak do połowy wysokości tej blachy i położyć nowy a następnie docisnąć blachę śrubami, nadmiar silikonu usunąć.
    7. Po tym jak sylikon zaschnie dobrze jest pokryć to łączenie "farbą", którą zabezpiecza się spód auta przed korozją. Obecnie mieszkam w UK i kupiłem "Hammerite Underbody Seal" w sklepie Halfords a silikon, który używałem to "Evo-Stik Liquid Metal".
    Jest to pracochłonne, ale od tygodnia nic nie przecieka. Dopiero dzisiaj będę montował gąbkę pod pedały i wykładzinę na podłogę.

2
  • #14 14 Lis 2014 20:09
    wertyytrew
    Poziom 8  

Witam ja miałem ten sam problem, Zona narzekała że na nogi leci jej woda po wciśnięciu pedału sprzęgła najgorzej z rana bo woda zimna.
    Więc zdjąłem wycieraczkę (radzę to zrobić ściągaczem aby nic nie uszkodzić) później plastiki z podszybia cały mechanizm wycieraczek i wyjąć zbiornik spryskiwacza, to wygląda tak, Corsa C przcieka na dywanik kierowcy
    tam są widoczne trzy otwory (powinny być chyba zatkane) i obok była szczelina po lewej stronie zaznaczone na czerwono i ja to wszystko uszczelniłem silikonem uszczelką z tubki za 5pln a wygląda to tak już po uszczelnieniu Corsa C przcieka na dywanik kierowcy
    To trzeba zrobić sumiennie a bez zdjęcia wycieraczek i zbiornika od spryskiwacza tego się nie zrobi, pozdrawiam i życzę miłej pracy.

5
  • #15 07 Paź 2017 19:40
    dgolf
    Poziom 15  

Sugerując się powyższym rozwiązaniem, mało myśląc zaślepiłem otwory ale okazało się, że kolega bredził, jak potłuczony... one odpowiadają właśnie za odprowadzenie wody spod skrzynki komputera i nie ma możliwości aby przez nie dostała się ona do wnętrza. Ich zaślepienie spowoduje nasilenie się problemu, gdyż woda spłynie dopiero gdy zbierze się jej na tyle aby spłynęła do odpływu środkowego. Głupiego robota i strata czasu.

Winna jest natomiast sparciała uszczelka pokrywy komputera. Woda dostaje się do wnętrza skrzynki i po ruszeniu autem wlewa się do środka. Na zdjęciach widać ile jej zbiera się w skrzynce. Postanowiłem zdemontować całą, usunąć wodę, spryskać wszelkie złącza preparatem, uszczelniłem silikonem. Przez 14 lat nikt tam nie zaglądał, więc raczej prędko nie będzie. Dodatkowo planuję wykonać jakąś dodatkową osłonę, by woda z podszybia nie spływała po tej obudowie.

Corsa C przcieka na dywanik kierowcy
    Corsa C przcieka na dywanik kierowcyCorsa C przcieka na dywanik kierowcyCorsa C przcieka na dywanik kierowcy
    Corsa C przcieka na dywanik kierowcyCorsa C przcieka na dywanik kierowcy

Moderowany przez CameR:

Reg. 3.1.19. Nie wysyłaj wiadomości w tematach archiwalnych.

Reg. 3.1.9. Nie ironizuj i nie bądź złośliwy w stosunku do drugiej strony dyskusji. Uszanuj odmienne zdanie oraz inne opinie na forum.

2
  • #16 25 Lis 2017 22:29
    dawid358
    Poziom 2  

Witam,
    tez mam problem z woda na dywaniku. Właśnie dzisiaj rozebralem autko i sciągłem ta pokrywe i faktycznie uszczelka uszkodzona i to napewno byla tego wina. I mam pytanie można kupic taka uszczelke bo na necie ciezko albo czym ja zastąpic??? z góry dzieki

0
  • #17 26 Lis 2017 17:54
    panki888
    Poziom 5  

Taką uszczelke to jedynie w Aso.
    Ale ludzie piszą że kładą tą od uszczelniania okien i silikon i będzie git.

0
  • #18 27 Lis 2017 17:55
    elmo0104
    Poziom 13  

Post nr 8 . Pisałem o tym już 5 lat temu. U mnie taka do okien trzyma do dziś, nic nie kapie, w nogach sucho.

0
  • #19 27 Lis 2017 18:06
    marqqv
    Poziom 31  

mieciu77712 napisał:
    sprawdź uszczelki w drzwiach -na bank to - może drzwi były wymieniane

To nie drzwi.
    dgolf napisał:
    Winna jest natomiast sparciała uszczelka pokrywy komputera. Woda dostaje się do wnętrza skrzynki i po ruszeniu autem wlewa się do środka. Na zdjęciach widać ile jej zbiera się w skrzynce. Postanowiłem zdemontować całą, usunąć wodę, spryskać wszelkie złącza preparatem, uszczelniłem silikonem. Przez 14 lat nikt tam nie zaglądał, więc raczej prędko nie będzie. Dodatkowo planuję wykonać jakąś dodatkową osłonę, by woda z podszybia nie spływała po tej obudowie.

Ten sam problem zalałem fluidolem komorę podszybie i problem ustąpił .

0
  • #20 27 Lis 2017 22:49
    panki888
    Poziom 5  

Ja dziś też wyjąłem ta cała pokrywę od komputera i uszczelka zdegradowana. Uszczelnilem zobaczymy.
    Naturalnie woda była w tej skrzynce.

0
  • #21 29 Gru 2017 23:42
    dawid358
    Poziom 2  

Jednak woda leciała przez ta skrzynke bezpieczników na pod szybiu wymieniłem uszczelke i w aucie sucho. dzieki

Dodano po 3 [minuty]:

sorki mały bład nie pokrywe bezpiecznikow tylko komputera ta mniejsza i oczywiscie woda byla w srodku.

0
  • #22 30 Gru 2017 09:43
    panki888
    Poziom 5  

Uszczelniłem tą skrzynkę i tak dalej woda się zbiera pod dywanikiem....

0
  • #23 30 Gru 2017 21:01
    marqqv
    Poziom 31  

marqqv napisał:

Ten sam problem zalałem fluidolem komorę podszybie i problem ustąpił
    Już pisałem co pomoże/może pomóc sprawdzone . :D

1