Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Centra futura 45Ah-magiczne oko

shizy 28 Sie 2010 14:20 5407 5
  • #1 28 Sie 2010 14:20
    shizy
    Poziom 22  

Mam akumulator centra futura CF 03
    Podłączyłem go do prostownika, od paru godzin (ok.5-ciu) jest ładowany prądem 4A (wskazówka na prostowniku nie spada poniżej 4A) i magiczne oko się nie zapala.
    Wiem, że bez miernika to ciężko powiedzieć ale tak z Waszego doświadczenia trzeba go jeszcze ładować czy to magic-eye coś szwankuje?
    Nie był przed podłaczeniem do prostownika zupełnie rozładowany tylko nie paliło się to oczko.

0 5
  • #2 28 Sie 2010 14:37
    kajoj6661
    Warunkowo odblokowany

poładuj go do 10godzin...jaki powód masz ładowania? samochód nie odpala?

0
  • #3 28 Sie 2010 14:47
    shizy
    Poziom 22  

Ponad tydzień temu rozładował go alarm.Podładowałem go ze 4 godziny (nie zapaliło sie to oczko, musiałem jechać samochodem).Potem przez parę dni dość sporo jeździłem po mieście.Wszytko jest ok, samochód dobrze pali.
    Chce go w pełni naładować.

0
  • #4 28 Sie 2010 15:03
    kajoj6661
    Warunkowo odblokowany

najlepiej go ładuje alternator,,,,sprawdz jakie masz ładowanie,,,jak nie to 10godz go poładuj i zobacz czy będzie w pełni naładowany

0
  • #5 28 Sie 2010 15:16
    Jarosx9
    Poziom 35  

Może coś przeoczyłem w technologii budowy akumulatorów ale to "magiczne oko" wcale nie ma się zapalać, ewentualnie może jedynie zmieniać kolor.

0
  • #6 01 Lut 2011 22:38
    shizy
    Poziom 22  

Wrócę do tematu.Wyjaśnie, że wówczas trzeba było dłużej go ładować (ok.7 godzin) i zapaliła sie zielona kontrolka naładowania w akumulatorze.
    Ostatnio jednak znów sie akumulator niemal zupełnie rozładował mimo, ze pare dni wcześniej zrobiłem kilkaset km.Chciałbym sprawdzić czy nie ma jakiegoś poboru prądu (przbicie itp.) - chce m.in. pod to kupić miernik, wybór padł na DT9205A nada się do on tego (DC max 20A)? np: 1, 2, 3,czy M890G który z nich kupić?

Moderowany przez Sady:

Linki krótkotrwałe/reklamowe - "poprawiłem".

0