Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

19 tyś. zł do wydania na serwis laptopów. Co wybrać.

28 Sie 2010 15:44 4786 17
  • Poziom 18  
    Jak w temacie jest 19 tysięcy złotych do upłynnienia na wyposażenie serwisu laptopów. I mam mały ból głowy.

Automatyczny Piec BGA SMD T962 IR - podczerwień 2 k (czy aby na pewno potrzebny?)
    Wanienka ultradźwiękowa 1 k
    stacja lutownicza grotowa 120 zł
    Mikroskop stereoskopowy 20x 400 zł
    oscyloskop 300
    hot air 300 zł
    zasilacz 150
    pirometr 150
    pochłaniacz oparów ESD 180
    wyposażenie esd 180
    sita uniwersalne baza 1,3 k
    monitor zewnętrzny 200 zł
    kulki do bga 400 zł
    komórka 200 zł
    drukarka 100 zł
    aparat cyfrowy 800
    meble 1,3k

razem 9k

pensety, lampa, topnik, taśma miedziana, kieszeń sata, kieszeń ata, zewnętrzne dvd, zewnętrzne fdd, IPA, wkrętaki, kepton, , cyna, pozycjometr, klawiksa myszka usb, kartony, pląby, taśmy itp

dodatkowe 1 k

czyli 10 k poszło jeszcze 9 k

i teraz nie wiem czy zainwestować w części:

dyski, matryce, ramy napędy dvd, uszkodzone laptopy, CHIPy BGA

czy w stację na irda (warto?)

Jakie stację do max 8 k polecacie? Nie musi być w POLSCE mogę zaimportować

jeśli nie irda to podgrzewacz, ale np 853A wydaje mi się ciut za słaby jaki mogel jest mocniejszy i nie kosztuje od razu 5razy więcej?
  • PCBway
  • Poziom 32  
    W polsce jest duże zapotrzebowanie na chipy szczególnie Nvidi, więc napewno Ci sie przydadzą, nie dla klientów to na allegro sobie kolega też wystawi :)
  • PCBway
  • Poziom 18  
    no wiadomo chipy zawsze przydatne a i sprzeda się parę

ale co z infraredem

nigdy nie miałem możliwości pracy na tej klasy sprzęcie

opłaca się w niego zainwestować?

heh jest na znanym serwisie aukcyjnym za 2 k ale niezły szrot ;] infra 2100 czy coś w tym stylu

bardzo bym chciał mieć masę części aby wszystko szło płynnie i sprawnie ale także fajny sprzęt (infra) aby %towo było więcej udanych napraw
  • Poziom 12  
    Resztę pieniędzy przeznacz na szkolenie i próby. Wiedza w temacie naprawy laptopów jest najcenniejsza i bez tego najlepszy sprzęt nie da rady naprawić laptopa.

Co do mikroskopu to na taki jak napisałeś szkoda pieniędzy, szukaj np.MBS10 ruski sprzet i parametry wysokie-powiekszenie x70
  • Poziom 10  
    Zainwestuj koniecznie w dobrą stację IRDA najlepiej ACHI IR-PRO SC dark infrared

Dodano po 7 [minuty]:

Zainwestuj koniecznie w dobrą stację IRDA najlepiej ACHI IR-PRO SC dark infrared
  • Poziom 11  
    Też jestem na etapie zestawiania sprzętu. I pierwsze co chcę kupić to IRDA nie wyobrażam sobie serwisu Notebook-ów bez Takiego sprzętu.
  • Poziom 19  
    Wszystko co napisałeś się przyda, a nawet ciut więcej. Jednak zaplecze będziesz mieć już dobrze.
    IR - dobra inwestycja, bez tego serwis strasznie ograniczony (IR PRO-SC good choice).
    Pamiętaj o policzeniu chemii też z 200zł i akcesorii dodatkowych pensety, skalpel itd.

"i teraz nie wiem czy zainwestować w części:
    dyski, matryce, ramy napędy dvd, uszkodzone laptopy, CHIPy BGA "
    Nie jest to najlepszy pomysł na start..
  • Poziom 22  
    Oscyloskop za 0,3k ? raczej takim nie wiele zmierzysz. Cyfrowy osyloskop kosztuje w granicach 1,6k - 2k taki powinien wystarczyć.

Sprzęt do lutowania BGA wypełni Twoje luki w wiedzy na temat takiego lutowania jest to proces dość złożony i bardzo precyzyjny więc płacąc za taki sprzęt otrzymujesz możliwość lutowania układów BGA (bez posiadania wiedzy na ten temat) w formie /push the button/.
  • Poziom 18  
    Dzięki za rady

Teraz operuję hot air-em pt 968 ale wygląda na to, że zakupię irde

Wie ktoś jakie jest cło na taką stację?

Oto modele jakie znalazłem w przystępnych cenach. Niestety każdy z nich wygląda jakoś tandetnie. Czy którakolwiek z poniżej wymienionych trzyma jakiś przyzwoity poziom?

Infra 2100
    RD280A
    ACHI IR 3000
    WT8630
    T 862
    LK-F3
    ACHI IR-PRO-SC
    ACHI IR-6000
    T870A
    T862D

ps. na co miałby mi być potrzebny kompresor?
  • Poziom 11  
    ACHI IR-6000 ewentualnie jak masz wiecej kasy IR PRO SC, mozesz tez pomyslec nad jovy re-7500
  • Poziom 41  
    Cło to przeważnie 20% ceny zakupu.
  • Poziom 18  
    no po długim czasie lista i dostawcy gotowi

pozostał tylko mikroskop

0,5-1 k na niego pozostało

niestety

"Co do mikroskopu to na taki jak napisałeś szkoda pieniędzy, szukaj np.MBS10 ruski sprzet i parametry wysokie-powiekszenie x70"

wołają za niego w Polsce horrendalne 3 k
  • Poziom 14  
    Również dysponuję gotówką na wyposażenie serwisu. Też mam 19tyś. Chcę kupić ACHI Pro SC. Zastanawiam się jaki hot-air będzie dobry... Z lutownicą grotową chcę poszaleć i chyba kupię PACE :) Wiadomo, że będę potrzebował dużo innych akcesoriów, ale powiedzcie mi, czy warto kupować piec automatyczny? Przyda mi się to? I jeśli ktoś wie, to czym się różni piec T962 od T962A?
  • Poziom 19  
    T962 a T962A to różnica wielkości i mocy.
    T962A są dedykowane do większych PCB jak notebook i mają 4 lampy.
    Przydaje się do zalanych, z zimnymi lutkami, do lutowania kulek na układach i przy robieniu płytek. Co do Hot'a ważne z dobrym pomiarem temp. lepiej tez postawić na markowy. A co do grotówki jaką wybrałeś ?
    Nie najgorszym wyjściem jest Aoyue Int2702A+, komplet do lead-free z ciekawą mocą i dobrze się sprawdza, używamy tego na serwisie.
  • Poziom 14  
    I teraz mam dylemat bo miałem kupić Pace ST-50 z dodatkowymi głowicami, ale chyba zdecyduję się na Aoyue Int2702A a Pace ST-50 kupię w przyszłości.
  • Poziom 16  
    mcyplinski napisał:
    I teraz mam dylemat bo miałem kupić Pace ST-50 z dodatkowymi głowicami, ale chyba zdecyduję się na Aoyue Int2702A a Pace ST-50 kupię w przyszłości.

Odradzam zakup Aoyue Int2702A, groty kosztują tyle ile do PACE-a a jakość niestety marna, używałem go i bez żalu sprzedałem, hot taki sam jak we wszystkich chinskich tanich stacjach,
    kup ST-50 do tego 3-4 groty Ci wystarczy(nie kupuj glowic) lub jesli funduszy brak stację QUICK 202D, zaletą Pace-a jest możliwość kupienia dużego grota do czyszczenia padów BGA.
    Jako hot proponuje QUICK 861DS - to jest już profesjonalna stacja z ceramiczną grzałką, bardzo precyzyjna i wydajna(możliwość kalibracji), dodatkowa zaleta to cisza :) . Pracuje na PACE w pracy a Quicka męcze w domu - mimo że jest to chiński produkt to jak dla mnie rewelacyjny sprzęt za tą kasę a wykonanie nie przypomina typowej chińszczyzny :)