Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dodatkowe widgety na telewizor Samsung np. LExxC650

TvWidget 31 Sty 2011 22:42 39127 58
    Poziom 9  

grzewoj napisał:
    Wyłącz firewall w routerze na tym IP

Niestety nic to nie dało :( Ustawiłem DMZ na tym IP i nic

Poziom 27  

Miałem podobny problem po zmianie routera, ale ustawienie DMZ pomogło. Autor NETPLayera wspominał o tym na forum HDTV, pisał zdaje się że musiał zastosować drugi router. Może spróbuj całkowicie wyłączyć firewall w routerze, albo ustawić w TV ręcznie IP

Poziom 9  

grzewoj napisał:
    Miałem podobny problem po zmianie routera, ale ustawienie DMZ pomogło. Autor NETPLayera wspominał o tym na forum HDTV, pisał zdaje się że musiał zastosować drugi router. Może spróbuj całkowicie wyłączyć firewall w routerze, albo ustawić w TV ręcznie IP

Niestety ręczne IP ani wyłączenie firewalla nie pomogło :(
    Mam jeden pomysł ale nie wiem jak to zrobić. Zmiana MTU na karcie sieciowej. Miałem podobny problem że niektóre strony mi się nie otwierały w komputerze po zmianie MTU wszystko zaczęło chodzić . Może teraz to też jest przyczyną ? Ale jak zmienić MTU w telewizorze (Doktorem TCP) ?

Poziom 27  

A w jaki sposób łączysz TV z Internetem? Kablowo czy przez adapter Wi-Fi?

Poziom 27  

Problem musi istnieć na drodze TV - router. Co do zmiany MTU to chyba tylko w ustawieniach Wi-fi routera. Masz możliwość połączenia kablem?

Poziom 9  

Hura :):):)
    Udało się. Po pożyczeniu routera Edimax sciągłem Netplayera. Przełączyłem na mojego D-linka i mogę oglądać.
    Teraz pozostaje mi sie trochę pobawić z Netplayerem. Może jakieś podpowiedzi apropo wczytywania filmów i trikami w netplayerze?
    Grzewoj dzięki za pomoc

Poziom 27  

Wszystko znajdziesz na stronie autora widgetu.

Poziom 2  

Wlasnie zainstalowalam sobie ten widget, tylko niestety nie wiem jak z niego korzystac. Co to jest to xlm i skad mam to pobrac?? Moze ktos poda jakies przykladowe xlm ktore moge wpisac, najbardziej interesuja mnie filmy :)

Poziom 30  

nadddiia napisał:
    Co to jest to xlm i skad mam to pobrac??

Daleko nie musisz szukać. Na samym tej strony jest pomarańczowy prostokąt z napisem "XML". Kliknij na nim. Do przeglądarki wczyta się plik w formacie XML.

nadddiia napisał:
    Moze ktos poda jakies przykladowe xlm ktore moge wpisac, najbardziej interesuja mnie filmy :)

Wpisz do NetPlayera np. taki adres: mangood.netne.net/full.xml
    Oczywiście musi być on poprzedzony przez http://

Poziom 2  

Wow:) Dzieki :) Super sprawa ten programik...

Poziom 2  

Witam.
    Listę dodałem bez problemów, niestety przy plikach wideo wyskakuje błąd "nieobsługiwany kodek wideo!" Czegoś mi brakuje?

Chyba już wiem o co chodzi.. to pewnie przez to, że plik został usunięty z megavideo

Poziom 32  

Taki komunikat pojawia się dwóch przypadkach:
    1. Format filmu nie jest akceptowany przez TV
    2. Link prowadzi nie do filmu ale do jakieś strony WWW.

Serwisy stale wprowadzają różne zabezpieczenia przez bezpośrednim dostępem do filmów. Tak więc nie zawsze udaje się wydobyć właściwy adres.

Poziom 9  

A czy jest opcja napisania widgeta, który po uruchomieniu, byłby jako boczny pasek na ekranie, np pogoda.... lub dzielił ekran na pół, pół ekranu program tv i pół ekranu widget ?
    I czy można taki widget uruchomić tak, aby bez problemu można było poruszać się po kanałach ?

Czy ktoś ma może kody źródłowe jak zrobić własny widget i jak go wgrać na tv ?

Bardzo mnie to zainteresowało, ponieważ mam c650, i chciałbym sobie napisać widget taki ala w windows, gdzie mam pogodę dla mojego regionu, kanał rss, kalendarzyk.

Poziom 2  

Zastanawiam sie nad zakupem Samsunga LE40C650. Obecnie filmy z megavideo ogladam na komputerze za posrednictwem serwisu http://efilmpro.pl.
    Podejrzewam, ze za pomoca tego widgeta nie zadziala ogladanie bezposrednio przez player umieszczony na stronie efilmpro (flowplayer) ale pod playerem jest generowany download link filmu z plikiem flv.
    I teraz pytanie: czy przy pomocy tego widgetu bede w stanie kliknac w ten link i ogladac film?
    Moze ktos juz cos takiego testowal u siebie.

Poziom 32  

Telewizor C650 nie obsługuje myszki. Kliknięcie więc nie jest możliwe.
    NetPlayer wczytuje pliki XML, w których znajdują się linki do filmów. Taki plik XML może zostać automatycznie wygenerowany przez skrypt PHP na podstawie zawartości wybranego serwisu. Można też go stworzyć ręcznie.
    Teoria jest tu:
    http://tvwidget.pl/demo6.html
    http://tvwidget.pl/demo5.html

Należy pamiętać, że nie wszystkie filmy dostępne na MegaVideo telewizor potrafi wyświetlić prawidłowo.

Poziom 2  

witam mam problem po wpisaniu prawidłowego adresy np http://tvwidget.pl/demo/mega.xml" wyskakuje mi błąd nie odnaleziono serwera mam tv połączony kablem router proszę o pomoc

3.1.13. (10.9, 15) Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych. Proszę poprawić pisownie. [forestx]

Poziom 32  

Napisz dokładniej co zrobiłeś i kiedy pojawia się ten komunikat.

Poziom 2  

już jest OK w adresie nie miało być '' po xml

Poziom 10  

Orientuje sie ktos jak zainstalowac windzet nie z naszej strefy?np bbc ipalyer?

Poziom 10  

Z tego co widze najlepszym rozwiazaniem bedzie zaistalowanie windzetow przez usbwebserver przynajmniej bedzie mozna wybrac tylko te ktorych sie potrzebuje, niestety ja utknalem juz na poczatku, ten tautorial jest dla mnie troche niezrozumialy pisze zeby utworzyc sie na kinotip w folderze root, a co to w ogole znaczy?to jakis gotowy plik do edycji?Sorry jezeli moje pytanie jest totalnie idiotyczne.Moje drugie pytanie czy istalacja poprzez webserwer nie wywali mi juz istniejacych wigetow?a jezeli tak to jak zrobic ich backup?

Poziom 10  

Panowie czy ktos moglby mi pomoc?Nie moge wgrac wingetow wedlug tego co jest napisane na HDTV forum, wyedytowalem plik widgetlist.xml...
    <?xml version="1.0"?>
    <rsp stat="ok">
    <list>
    <widget id="bbc_ipplayer">
    <title>bbc_ipplayer</title>
    <compression size="6500000" type="zip"/>
    <description/>
    <download>http://192.168.137.1/bbc_ipplayer.zip</download>
    </widget>
    </list>
    </rsp>
    tak wyglada to u mnie gdzie podane ip(probowalem tez ip servera na ktorym stoi ten plik) to to przez ktore TV laczy sie z internetem przez mojego kompa w TV przy synchronizacji ustawiam rowniez to IP niestety w ogole to nie lapie.Nie wiem co robie zle, przy sunchronizaji widzi ten plik ale pasek postepu nie idze wiec blat jest jak mniemam w w pliku wingetlist ale gdzie?

Dodano po 5 [minuty]:

AA zapomnialem dodac ze w USBWEBserver na ktorym postawilem server Mysql jest off line.

Dodano po 1 [godziny] 20 [minuty]:

Mam jeszcze inny problem Tv nie zawsze chce sie w ogole zsynchronizowac pomimo ze ustawienia pozostaja te same(synchronizacja z zewnetrznego serwera przebiega bez zarzutu), doradzcie cos bo juz mi rece opadaja.

Poziom 10  

Posiadam tv UE40c6500
    zależy mi na przeglądarce internetowej, żeby można było wpisywać adresy stron. Próbowałem z NetPlayerem ale po wpisaniu w Id Log w Internet@TV utwórz wyskakuje nie można utworzyć konta gdyż nie ma usług do których można się zalogować
    Może jest jakiś inny programik może na usb żeby oglądać strony internetowe. Wydałem trochę kasy na ten tv a zależało mi na przeglądaniu stron internetowych.
    Jeżeli takiego widgeta wgram do tv to traci się gwarancję. Bardzo miesza w oryginalnym sofcie?
    Proszę o jakąś radę.

Poziom 32  

Na tym TV można zainstalować widgety jedynie przez LAN.
    Utworzenie konta użytkownika jest standardową funkcją telewizora opisaną w instrukcji.
    Jeśli tego nie można zrobić to zapewne TV nie ma dostępu do Internetu.

Poziom 10  

Ale oryginalne samsunga widgety oglądam i mogę zainstalować to do sieci jest chyba dostęp. Mam ruter linksysa

Poziom 9  

Ja mam problem ze ściągnięciem NetPlayera.Kreska postępu stoi w miejscu.Próbowałem na dwóch routerach i nic.