Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dodatkowe widgety na telewizor Samsung np. LExxC650

TvWidget 28 Sie 2010 17:08 38905 58
  • #1 28 Sie 2010 17:08
    TvWidget
    Poziom 32  

Witam !

Okazuje się, że w nowych telewizorach Samsung z 2010r. (np. LExxC650) można uruchomić nie tylko oficjalne widgety. Zrobiłem nawet testową aplikację. Opis jak ją pobrać znajduje się na http://tvwidget.pl/
    Czy macie jakieś pomysły na bardziej użyteczne widgety ?

0 29
  • #2 01 Wrz 2010 10:24
    grzewoj
    Poziom 27  

Witam, świetna sprawa, gratuluję! Wreszcie można zabrać się za tworzenie czegoś pożytecznego! Pomysłów na widgety jest całę mnóstwo, począwszy od oglądania materiałów z megavideo. Zainstalowałem to u siebie i działa całkiem nieźle :-)

W jaki sposób piszesz ten soft? Co planujesz w następnej kolejności?

0
  • #3 01 Wrz 2010 18:43
    TvWidget
    Poziom 32  

grzewoj napisał:
    Co planujesz w następnej kolejności?

Ten opublikowany widget służy jedynie do testów. Za kilka dni pojawi się coś znacznie lepszego.

1
  • #4 01 Wrz 2010 21:32
    grzewoj
    Poziom 27  

Czekam na efekty. Jak zdobyłeś SDK do tego?

0
  • #5 04 Wrz 2010 21:52
    grzewoj
    Poziom 27  

Dla zainteresowanych - żeby tworzyć widgety na ten TV trzeba zarejestrować się na forum samsung D

http://www.samsungdforum.com/

i pobrać SDK. Jest też konkurs, dla najlepszych aplikacji :-)

0
  • #6 06 Wrz 2010 19:13
    TvWidget
    Poziom 32  

grzewoj napisał:
    Jest też konkurs, dla najlepszych aplikacji

Chyba dotyczy tylko USA.

Opublikowałem kolejną wersję widgetu NetPlayer. Działa tak jak czytnik kanałów RSS.
    Czyli aplikacja odczytuje informacje znajdujące się danej chwili w określonym pliku XML. Jeśli tam będą informacje o filmach to w prosty sposób będzie można wybrać interesujący nas tytuł i włączyć odtwarzanie. Użytkownik jednak musi raz wpisać adres przynajmniej jednego takiego pliku. Aplikację z pewnymi ograniczeniami można również używać jak standardowy czytnik kanałów RSS lub innych informacji rozpowszechnianych przez pliki XML
    Na http://tvwidget.pl/ jest adres przykładowego pliku XML zawierającego informację o około 25 filmach dokumentalnych o kolejach.
    Mam nadzieję, że teraz ktoś stworzy plik XML z linkami do jakiś ciekawych filmów i poda do niego adres.

0
  • #7 07 Wrz 2010 08:37
    grzewoj
    Poziom 27  

Działa całkiem nieźle, będzie możliwość odtwarzania filmów z megavideo?

Zauważyłem że na 1MB łączu blokuje mi cały router - kiedy oglądam jakiś materiał przez NetPlayeram praktycznie niemożliwe jest korzystanie z Internetu na komputerze. Na youtubie w TV taki problem nie występuje.

0
  • #8 07 Wrz 2010 10:09
    TvWidget
    Poziom 32  

grzewoj napisał:
    Zauważyłem że na 1MB łączu blokuje mi cały router - kiedy oglądam jakiś materiał przez NetPlayeram praktycznie niemożliwe jest korzystanie z Internetu na komputerze. Na youtubie w TV taki problem nie występuje.

Wszytko zależy od filmu. Te przykładowe z BahnTV wymagają przepustowości 700kbps jednak jakość obrazu jest porównywalna z tą uzyskiwaną w telewizji analogowej. Dla materiałów HD 720p wymagane jest łącze min. 2Mbps. Ja mam 4Mbps i jest to trochę za mało dla typowych filmów HD1080i. Filmy z YouTube zwykle są marnej jakości (nawet te oznaczone HD) i wymagają łącza na poziomie tylko 300kbps.

0
  • #9 07 Wrz 2010 10:13
    grzewoj
    Poziom 27  

Rozumiem, czyli trzeba mieć szybsze łącze, to tylko kwestia czasu, więc w końcu przestanie to być problemem. A co z tym megavideo? Da się to zrobić? Orientujesz się czy platforma tego TV umożliwia w ogóle realizację takiego projektu?

Jakie formaty plików można dodawać do pliku XML?

0
  • #10 07 Wrz 2010 10:34
    TvWidget
    Poziom 32  

Jeśli chodzi o to MegaVideo itp. to...
    Zrobiłem odtwarzacz, który wyświetla filmy pobierane on-line z Internetu.
    Planuję jeszcze dodać do niego obsługę formatu *.flv. Wszelkie potrzebne dane pobiera on pliku XML.
    Teraz ktoś może napisać skrypt php, który na podstawie wskazanej strony html automatyczne wygeneruje ten plik XML. Czyli do NetPlayera wpisujemy adres skryptu PHP i wyniku jego działania uzyskujemy aktualną listę z filmami.
    Jeśli zajdzie taka potrzeba to do programu mogę dodać okienko do wpisywania nazwy użytkownika i hasła, które mogą być wymagane do korzystania z różnych serwisów.
    Moim zdaniem widget powinien być uniwersalny. Obsługę poszczególnych serwisów można w prosty sposób zrobić w php na serwerze.

0
  • #11 07 Wrz 2010 10:39
    grzewoj
    Poziom 27  

Myślę że można wystosować propozycję do http://iitv.info/ i innych tego typu serwisów żeby coś takiego zrobili, wtedy znaleźliby jeszcze więcej odbiorców.

Na tego typu serwisach jest mnóstwo różnych materiałów, a na pewno lepiej oglądać to na TV niż na monitorze.

0
  • #12 07 Wrz 2010 10:47
    TvWidget
    Poziom 32  

grzewoj napisał:
    Jakie formaty plików można dodawać do pliku XML?

Wszystkie wymienione w instrukcji do telewizora.
    W XML w tagu <enclosure url="..... type="video/mpeg" ) istotny dla NetPlayera jest tylko tekst "video". Jeśli wystąpi to będzie oznaczało, że plik zawiera obraz i po naciśnięciu Enter nastąpi próba jego odtworzenia.

0
  • #13 07 Wrz 2010 10:52
    grzewoj
    Poziom 27  

A więc musi to być plik, który jest dostępny do ściągnięcia przez zwykłą przeglądarkę, nie może to być adres url np. filmu na Youtube czy megavideo?

0
  • #14 07 Wrz 2010 11:00
    TvWidget
    Poziom 32  

grzewoj napisał:
    Na tego typu serwisach jest mnóstwo różnych materiałów, a na pewno lepiej oglądać to na TV niż na monitorze.

To nie jest takie proste. Dostępne materiały często są zabezpieczone przez dostępem z innych domen. Stosowane są specjalne odtwarzacze pobierające dane niestandardowymi protokołami itp.

1
  • #15 07 Wrz 2010 11:02
    grzewoj
    Poziom 27  

Tak podejrzewałem. Miejmy nadzieję że ktoś udostępni linki do ciekawych materiałów. Planujesz jakieś nowe widgety?

0
  • #16 07 Wrz 2010 11:08
    TvWidget
    Poziom 32  

grzewoj napisał:
    A więc musi to być plik, który jest dostępny do ściągnięcia przez zwykłą przeglądarkę, nie może to być adres url np. filmu na Youtube czy megavideo?

To będzie możliwe po dodaniu do NetPlayera obsługi plików *.flv.
    Oczywiście pod warunkiem, że adresy url o jakich myślisz będą dotyczyły filmów a nie aplikacji zrobionych w Flashu (plików *.swf), których zadaniem jest wyświetlenie konkretnego filmu.

0
  • #17 07 Wrz 2010 11:35
    grzewoj
    Poziom 27  

Czyli megavideo odpada. Ale youtube w tym TV działa, a zdaje się że materiały tam też są udostępniane w postaci aplikacji SWF. Wnioskuję że aby to działało, właściciel serwisu musi się na to zgodzić i współpracować w budowie widgetu?

0
  • #18 07 Wrz 2010 12:46
    TvWidget
    Poziom 32  

grzewoj napisał:
    Czyli megavideo odpada. Ale youtube w tym TV działa, a zdaje się że materiały tam też są udostępniane w postaci aplikacji SWF. Wnioskuję że aby to działało, właściciel serwisu musi się na to zgodzić i współpracować w budowie widgetu?

To jest trochę bardziej skomplikowane zagadnienie.
    W wielu przypadkach do pobrania obrazu nie potrzeba specjalnego widgetu ani współpracy właściciela serwisu.

0
  • #19 07 Wrz 2010 12:51
    grzewoj
    Poziom 27  

W takim razie czekam na dalsze efekty pracy, powodzenia.

0
  • #20 28 Wrz 2010 09:33
    misiakrp
    Poziom 9  

TvWidget napisał:
    Witam !

Okazuje się, że w nowych telewizorach Samsung z 2010r. (np. LExxC650) można uruchomić nie tylko oficjalne widgety. Zrobiłem nawet testową aplikację. Opis jak ją pobrać znajduje się na http://tvwidget.pl/
    Czy macie jakieś pomysły na bardziej użyteczne widgety ?

szkoda ze kolega nie pomyślał o użytkownikach serii B :(
    bo mi nie działa nie idzie pobrać po wpisaniu Ip mysli i wyłącza TV
    moze coś z serwerem nie wiem przydała by sie możliwość pobrania widgetu na kompa i wgranie recznę tak ja facebookiem :)
    jest taka możliwość ?

jaka jest techniczna możliwość odpalenia skype ? (w serii B brak )

0
  • #21 28 Wrz 2010 12:42
    TvWidget
    Poziom 32  

misiakrp napisał:

szkoda ze kolega nie pomyślał o użytkownikach serii B

Nie mam telewizora z serii "B" a widgety na ten model różnią się znacznie od tych na C650. Tak naprawdę nawet nie bardzo wiadomo jak je napisać.

0
  • #22 23 Paź 2010 10:41
    majonezz
    Poziom 18  

Kolego TvWidget, mógłbyś opublikować bezpośredni link do Twojego widgetu, bądź do pliku XML, który zawiera link do paczki? Tak, jak wcześniej napisano, widget Facebook do TV serii C, działa prawidłowo na serii B, więc czemu by nie spróbować też z NetPlayerem?
    W serii B, lista widżetów leży w http://xxx.xxx.x.xxx/widgetlist.xml.. Seria C musi korzystać z innej nazwy (położenia) pliku xml.
    Poza tym, chętnie przyjąłbym do testów widżety Tuba FM oraz ipla, bądź też linki do nich. O ile nie można ich wyciągnąć z TV (brak dostępu do shell'a), to może da się śledzić ruch na routerze obsługującym TV i namierzyć linki? Niestety nie mam nikogo wśród znajomych, kto miałby tv z serii c, więc nie mam jak tego sprawdzić :(
    Posiadam Samsunga B650.

0
  • #23 23 Paź 2010 11:51
    TvWidget
    Poziom 32  

1. Widgety na B650 muszą być nieco inaczej napisane. Np. muszą zawierać dodatkowy plik w js odpowiedzialny za zainstalowani i zarządzenie widgetem.

2. NetPalyer używa składników niedostępnych w B650. Można go łatwo uprościć. Jednak obawiam się, że to niewiele da.
    W C650 i B650 jest dostępny odtwarzacz clsid:D27CDB6E-444553540000. Pozwala on wyświetlać filmy w formacie mp4 czyli takim jak dostępne są w serwisie Ipla.pl.
    Testowo przerobiłem widget Youtube na B650 dodając bezpośredni link do filmu z Ipla.pl http://redirector.redefine.pl/movies/48070f9b2dc77d53b6dd1d4528a87df4.mp4
    W C650 wszystko działa a B650 niestety nie.

3. Oficjalne widgety na C650 są szyfrowane. Nic więc nie daje podsłuchiwanie.

Dodano po 17 [minuty]:

Jeszcze jedno. Te widgety o jakich piszesz są tak naprawdę napisane na B650. Kiedyś w B650 Samsung stosował podobny system jaki obecnie jest w C650. Z jakiegoś powodu później z niego zrezygnował. Te stare widgety działają więc przez przypadek również na C650. Choć pojawiają się drobne problemy związane z ich instalacją.

0
  • #24 29 Gru 2010 21:52
    maverick5456
    Poziom 13  

Witam

Mam problem w c650po stworzeniu konta w/g instrukcji ze strony tvwidget.pl nie pojawia sie menu opracuj.

Moze ktos ma jakies rady

0
  • #25 29 Gru 2010 21:58
    Pawel2420
    Poziom 30  

Musisz się zalogować do tego konta.

1
  • #26 31 Gru 2010 00:12
    maverick5456
    Poziom 13  

Loguje się do dodanego konta i nic

0
  • #27 31 Gru 2010 07:29
    TvWidget
    Poziom 32  

Sprawdź dokładnie czy w nazwie użytkownika develop nie ma błędu.

0
  • #28 03 Sty 2011 10:55
    maverick5456
    Poziom 13  

Rzeczywiscie w nazwie uzytkownika mialem blad ;)

0
  • #29 31 Sty 2011 16:56
    forescik76
    Poziom 9  

Witam

Niedawno kupiłem telewizor LE40c650 wszystko niby OK.
    Ale mam jeden problem jak chcę pobrać nowe widgety na koncie develop wyskakuje komunikat że niby zaczyna pobierać ale pasek stanu pobierania się nie przesuwa (czekam 10-15 min).
    Moje firmware 003005 a prędkość łacza sprawdzana na TV 1,88 Mbps . TV połączony bezprzewodowo,router D-link 2640B. Youtube i inne widgety działają ok.
    mój problem - http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0ce61c497558a3b3.html

Gdzie może być problem ? proszę o pomoc

0
  • #30 31 Sty 2011 20:05
    grzewoj
    Poziom 27  

Wyłącz firewall w routerze na tym IP

0