Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak internetu po podłączeniu drukarki skrętką

gerone 28 Sie 2010 17:20 1655 7
  • #1 28 Sie 2010 17:20
    gerone
    Poziom 8  

Witam,
    Po podłączeniu drukarki hp 4100 skrętka do laptopa nie działa mi internet który odbieram przy pomocy karty wifi na usb, przy wczytywaniu stron pisze "połączenie zresetowane".

Internet wraca kiedy wyłączę połączenie drukarki w "Połączenia sieciowe"

Bardzo proszę o pomoc, mecze się z tym już drugi dzień :|
    Pozdrawiam

polaczenia sieciowe
    polaczenie z drukarka ustawienia
    ipconfigall przy wlaczonym polaczeniu drukarki

0 7
  • #2 28 Sie 2010 18:06
    Mari@@@n
    Poziom 18  

Może masz gdzieś w ustawieniach karty wifi opcje która wyłącza sieć bezprzewodową kiedy podłączony jest kabel. W niektórych programach do konfiguracji karty istnieje taka możliwość.

0
  • #3 28 Sie 2010 19:19
    Lzep
    Poziom 39  

gerone napisał:
    Po podłączeniu drukarki hp 4100 skrętka do laptopa nie działa mi internet
    A od kiedy to podłącza się drukarkę bezpośrednio do karty sieciowej ? Stawia się switcha i do niego podpina kartę sieciową laptopa, a do drugiego portu drukarkę.

0
  • #4 28 Sie 2010 19:54
    gerone
    Poziom 8  

Widziałem jakieś wątki o bezpośrednim podłączeniu do karty sieciowej, ale nie ma w nich mowy o podobnym problemie.Czy na pewno nie ma możliwości tego jakoś skonfigurować ?
    Czy ewentualnie taki switch rozwiąże problem z konfiguracja ? czy też może lepiej kupić przejściówkę lpt-usb ?
    Naprawdę mam bardzo małą orientacje w tej materii.

0
  • #5 28 Sie 2010 20:11
    Lzep
    Poziom 39  

gerone napisał:
    Czy ewentualnie taki switch rozwiąże problem z konfiguracja ? czy też może lepiej kupić przejściówkę lpt-usb ?
    Skoro podłączyłeś drukarkę skrętką, to rozumiem, że ma ona wbudowaną kartę sieciową ? Jeśli tak, to switch rozwiązuje problem. Trzeba tylko ustawić na laptopie i w drukarce adresy IP z tej samej podsieci, np. 10.0.0.1 i 10.0.0.2. Switch ma tą zaletę, że np. taki 5-portowy Edimax, to można kupić za 30 zł i masz jeszcze 3 porty wolne - możesz dokładać następne PC-ty, drukarki itd. Albo wpiąć tam jeszcze wyjście z routera internetu i rozdzielić go na kilku użytkowników.

0
  • Pomocny post
    #6 29 Sie 2010 13:01
    martinkrys
    Specjalista - kserokopiarki

dla karty w ustawieniach IP nie wprowadzaj ani bramy ani DNS, tylko nr IP i maskę, to samo zrób w drukarce, oczywiście jeśli podłączasz komputer bezpośrednio z drukarką to stosuj raczej skrętkę skrosowaną

0
  • #7 29 Sie 2010 14:44
    krystian k
    Specjalista - kserokopiarki

Sprawdź czy nie występuja takie same adresy IP

0
  • #8 29 Sie 2010 21:31
    gerone
    Poziom 8  

martinkrys napisał:
    dla karty w ustawieniach IP nie wprowadzaj ani bramy ani DNS, tylko nr IP i maskę, to samo zrób w drukarce, oczywiście jeśli podłączasz komputer bezpośrednio z drukarką to stosuj raczej skrętkę skrosowaną

Wielkie dzięki teraz działa bezproblemowo :D
    Pozdrawiam serdecznie.

0