Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Karta graficzna nie odpowiada na polecenia sterownika

28 Sie 2010 19:25 1369 12
  • Poziom 9  
    Witam!
    Mam pewien problem z kartą graficzną (radeon 9600). Otóż komputer działa normalnie, bez problemu można odtwarzać filmy, słuchać muzyki itp. ale gdy uruchomi się jakąkolwiek grę to po paru minutach ekran robi się czarny i albo komputer się zacina i trzeba go zresetować albo wyskakuje informacja że karta nie odpowiada na polecenia sterownika i została zresetowana. Zrobiłem format i wgrałem od nowa system (oryginalny xp sp2), ale i to nie pomogło. Sterowniki są najnowsze ze strony producenta. Temperatury nie podam bo nie wiem jak się ją sprawdza. Everest nie podaje temp. karty:cry:

Parametry komputera:
    AMD Athlon XP 2000+
    1,67 GHz, 1,00 GB RAM

Jestem niezbyt w tym temacie więc proszę o specjalne traktowanie:D
  • Spec od komputerów
    Karta graficzna jest chłodzona wentylatorem czy pasywnie ? Chłodzenie karty wyczyszczone z kurzu ? Temperaturę karty sprawdź paluszkiem orientacyjnie. Raczej jest problem z przegrzewaniem karty.
  • Poziom 14  
    Po pierwsze to zdziwiła mnie ranga "YoungLady" u faceta ;) no ale ok...
    dalej, ściągnij byle jaki program do mierzenia temperatur i obciążania komputera np. OCCT i napisz co wyszło lub zdjęcia tych temperatur wyslji wtedy pomyślimy.
  • Poziom 9  
    Karta ma wbudowany wentylatorek i czyściłem ją dzisiaj.. Co do temperatury to nie mam porównania ale jest dość ciepła.

Dodano po 2 [minuty]:

Young lady bo korzystam z nie z mojego konta:D
  • Pomocny post
    Spec od komputerów
    Na próbę daj na kartę dodatkowy nawiew z innego wentylatora i sprawdź jak się zachowa w grze, czy temperatura znacząco wzrośnie.
  • Poziom 14  
    albo poprostu obudowe na chwile odinstaluj i zobacz czy coś się zmieni, ten nawiew też daj chyba że nie masz, to inny problem.
    Zrób też jak pisałem wyżej sciagnji sobie programik "OCCT" ustaw w nim powiedzmy... na 1h obciążenie i zobacz temperatury wynikami sie pochwalisz tutaj.
  • Poziom 9  
    Dodatkowego nawiewu nie mam a zdjęcie obudowy nic nie daje. Pomolestuje go trochę tym occt i zobaczymy.

Dodano po 1 [godziny] 4 [minuty]:

Zrobiłem ten test i nie ma tam nic o temperaturze.. Oto co otrzymałem:
    Karta graficzna nie odpowiada na polecenia sterownika Karta graficzna nie odpowiada na polecenia sterownika Karta graficzna nie odpowiada na polecenia sterownika Karta graficzna nie odpowiada na polecenia sterownika
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    Bo zrobiłes test napięcia, tak powinien wyglądać prawidłowy test temparetur:

Dodano po 3 [minuty]:

a tak powinien wyglądać prawidłowo ustawiony program:
  • Poziom 9  
    To jak wykonać ten pomiar? Mam do dyspozycji opcje: CPU: OCCT i CPU: Linpack. No chyba że trzeba będzie trzeba coś w opcjach pozmieniać. Uprzedzałem że nie będzie ze mną łatwo bo jestem laikiem :wink:

Hmm to u mnie jest trochę inaczej:
  • Poziom 35  
    murka napisał:
    To jak wykonać ten pomiar? ...

Ta karta nie ma czujnika temperatury i programowo jej nie sprawdzisz. Sprawdź to co napisał tronic1.
  • Poziom 22  
    JA maiłem podobny problem z kartą, Radeon 2600PRO. Dokładnie tak samo jak u ciebie, tyle, że u mnie po jakimś czasie nawet bez gier zaczął występować problem. Nie udało mi się nic z tym zrobić, na pewno nie był to problem temperatury, sterowników. Zakładam że to jakaś ukryta wada. Po jakimś czasie karę oddałem mojej siostrze i u niej był ten sam problem. Ustał po zmianie pamięci z 800 na 1066. Nie bardzo widzę związek tych dwóch elementów, ale rzeczywiście problem nie pojawiał się około 1,5 roku. Po tym czasie padły pamięci karty, i poszła na złom. Nie wiem czy ci to jakoś pomoże.
  • Poziom 9  
    No cóż.. Komputer jeszcze zobaczy kolega ze sklepu i może coś na to poradzi. A jak nie to będę miał pretekst żeby kupić nowy, lepszy:D Dziękuje wszystkim za pomoc :wink:
  • Poziom 14  
    Narazie może nie zamykaj tematu, napiszesz co to było w końcu chyba że się nie wyjaśnij.