Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skype brak obrazu pomimo że poza skype kamera działa.

28 Sie 2010 20:15 8374 3
  • Poziom 13  
    witam
    konfiguracja:
    grafika: sis761gx (zintegrowana na płycie głównej)
    windows xp sp3 (w miarę nowy i czysty)
    skype 5.0.0.105 beta
    logitech webcam 200

obraz jest pod oprogramowaniem logitecha
    skype widzi kamerę ,ale po wejściu do opcji kamery nie pokazuję się obraz(w skype).

Kamerkę z tą wersją skypa testowałem na 3 innych komputerach bez problemu. Ten na którym nie chodzi to fujitsu siemens, taki malutki desktop. Stawiam na jakiś problem współpracy driverów karty graficznej ze skypem. Ale zanim zacznę szukać innych driverów może ktoś ma lepszy pomysł ?
  • Pomocny post
    Poziom 10  
    zacznij od przeinstalowaniu driverów na nowsze oraz ponownie zainstaluj skype
  • Poziom 13  
    ok ,ale muszę sprawdzenie czy drivery pomogły przełożyć do poniedziałku, gdyż po aktualizacji driverów straciłem możliwość logowania poprzez remote desktop.
  • Poziom 13  
    Po zainstalowaniu driverów ze strony Sis-a okazało się ,że windows się nie uruchamia, dlatego straciłem remote desktope. Po przywróceniu poprzednich ustawień, oraz zmianie driverów na starsze z dostępnych na supporcie Fujitsu nic się nie zmieniło.
    Pomogła dopiero zmiana skypa na wersję nie beta. Problem w tym ,że multivideo obsługuje dopiero beta. Ale może jak dopracują tą wersję to ruszy i obraz.