Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mondeo 1,8 benzyna 01' problem z klimatyzacja climatronic

kipol_ 28 Sie 2010 20:19 1189 3
  • #1 28 Sie 2010 20:19
    kipol_
    Poziom 10  

Witam! Mam nastepujacy problem:
    -kompresor nie dostaje sygnalu ze sterownika (na krotko chodzi) ilosc czynnika dobra 820g
    po podlaczeniu mega macsa nie wykazuje zadnych beldow ani w klimie ani w silniku, czujnik temperatury zew. dziala dobrze panel sterujacy tez ( sprawdzalem go w mega macsie na podzespolach wykonawczych i widac impulsy sygnalowe poszczegolnych przyciskow)
    uklad w mondeo posiada z tego co zauwazylem 2 czujniki cisnienia na osuszaczu i kolo prawej lampy, probowalem je przemierzyc jednak nie jestem pewny swoich dzialan:) dlatego prosze o poprawienie mnie: gorny czujnik ma 4 piny i dziala jako stycznik? czyli 2 piny powinny byc zwarte przy dobrym cisnieniu (przynajmniej sa) dwa pozostele piny zmostkowane wlaczaja najpierw 1 potem 2 bieg wentylatora)
    na czujniku na osuszaczu czujnik dwupinowy jest caly czas teraz zwarty, czyli chyba ok? no i teraz pytania:
    czy dobrze sprawdzalem te czujniki ? jak sprawdzac np czujniki 3 pinowe?
    jedynym elementem ktorego nei sprawdzielm jest czujnik temp/oszronienia parownika jesli tam taki w ogole jest? jak go zdiagnozowac? Jakies inne podejrzenia? co jeszcze moglbym sprawdzic?
    Bardzo prosilbym o jakies wskazowki poniewaz walcze juz z ta moja klima ladny szmat czasui ciagle klapa.
    z Gory dziekuje za pomoc

1 3
  • #2 28 Sie 2010 20:49
    gufer-posepny
    Poziom 11  

Czujnik na osuszaczu (presostat) ma jeden komplet styków który rozłącza kompresor przy za niskim ciśnieniu jak i za wysokim . Drugi komplet daje informację o podwyższonym ciśnieniu czynnika co skutkuje zwiększeniem obrotów wentylatorów . Czujnik oblodzenia to nie wiem czy coś zmienili chyba ma 4 kable . Dwa zasilające elektronikę i dwa ze styku przekaźnika . Musiałbym pokopać w schematach jak to tam wymyślili .

0
  • #3 29 Sie 2010 11:35
    kipol_
    Poziom 10  

ten na osuszaczu ma 2 piny natomiast drugi czujnik wyzej przy lampie prawej ma 4 piny.
    ale jak byc pewnym ze te czujniki sa dobre oraz jak najprosciej dostac sie/sprawdzic czujnik oblodzenia? pozdr

0
  • #4 29 Sie 2010 19:33
    kipol_
    Poziom 10  

Halo! Jest w stanie ktos pomocrozwiazac problem?

0