Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Montig 250A AC/DC OZAS-spawanie aluminium.

28 Sie 2010 21:15 7594 7
 • Użytkownik obserwowany
  Mam pytanko jak tym się spawa aluminium. To dla mających z nim do czynienia.
 • Pomocny post
  Poziom 29  
  Może późna odpowiedź ale zawsze.Pracowałem kiedyś w zakładzie który budował konstrukcje stalowe dla elektrowni i było tam więcej spawarek niż mam dziś włosów na głowie.Nie jestem spawaczem ale trochę sie znam na tym i doskonale pamiętam że sprzęt o który pytasz był popularny w tej firmie.Właśnie tymi spawarkami spawano aluminium bo wtedy nic innego nie było(20 lat temu).Wiem że jest to do bardzo dobry sprzęt i sam bym coś takiego kupił w dobrych pieniądzach.Mi po tym zakładzie została spawarka ST250 bester.Super spawa ale waży 400 kilo. montig jest na pewno dużo lżejszy ,ale też duży.
 • Użytkownik obserwowany
  Wieć tak naprawiłem uchwyt, dokupiłem brakujące części, uszczelniłem układ chłodzenia. I czeka żeby dokończyc go.
 • Pomocny post
  Poziom 29  
  jak uruchomisz to będziesz miał wyczynowy sprzęt.Fakt trochę stary ale to według mnie zaleta.Moja spawarka jest tak solidna że można spawać 24 godziny bez przerwy ale dzisiejsze sprzęty tego nie zniosą.
 • Użytkownik obserwowany
  Ja się cieszę że to nie inverter tylko grube miedziane uzwojenia, i prostę sterowanie prądu zworą co prawda zmechanizowaną bo napęd silnikowy ale zajefajny sprzęcich. Co prawda nie jest to tanie ale coś.
 • Pomocny post
  Użytkownik usunął konto  
 • Pomocny post
  Poziom 29  
  pewnie masz rację ,ale w tym zakładzie były tylko montig.Jak pisałem wcześniej nie jestem specem od spawarek i z tymi sprzętami miałem tylko styczność.Pamiętam jak na początku lat 90 była prezentacja spawarki inwertorowej.Nikt nie wierzył że to długo pochodzi takie małe i lekkie.Kosztowało to chyba 200 milionów na tamte pieniądze a teraz trafiło pod strzechy.