Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Genius G-BAT [Faac 414] - jak rozłożyć siłownik

28 Sie 2010 23:16 10635 8
  • Specjalista - Instalacje Elektryczne
    Witam.

Chciałem dziś wymienić uszkodzony przewód od puszki połączeniowej do siłownika, bo oryginalny przegryzł pies...

Odkręciłem wszystkie dostępne śruby, ale dolna pokrywa nie chciała zejść. Trochę kombinowałem, ale się nie udało. Zeszła tylko trochę 2-3mm i koniec.
    Nie chciałem próbować na siłę, żeby nie połamać i nie zniszczyć siłownika.
    Odblokowany i zablokowany siłownik trzymał tak samo.

Ktoś może rozbierał i mógłby wspomóc radą?

Poniżej foto siłownika:
    Genius G-BAT [Faac 414] - jak rozłożyć siłownik

Z góry dziękuję za pomoc.
    Pozdrawiam.
    Miwhoo.
  • Poziom 11  
    Miwhoo napisał:
    Chciałem dziś wymienić uszkodzony przewód od puszki połączeniowej do siłownika, bo oryginalny przegryzł pies...

Cześć: mam dokładnie ten sam problem: pies odgryzł oba kable do siłowników. Nie rozkręcałem ich jeszcze, ale widzę, że mogą być problemy. Czy udało ci się w końcu wymienić te przewody? Mój labradorek dodatkowo odgryzł jeden z dławików przepuszczających przewód przez obudowę.

Pozdro,

Maciej
    Temat na razie porzuciłem. Udało się połączyć przewody i zaizolowane wcisnąć do dławicy [ok. 1 cm]. Jak będę miał więcej czasu będzie trzeba zająć się i zakończyć temat.
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    W siłowniku Faac 414 po odkręceniu 4 śrub od spodu trzeba trochę popukać w obudowę, najlepiej przez jakieś drewno bądź gumowym młotkiem. Zejdzie cały stojan z przewodem. Tylko odkręcić trzeba dławik żeby przewód wyszedł swobodnie. Będzie trochę ciężko schodził bo w spodzie obudowy jest gniazdo łożyska wirnika a wirnik nie wyjdzie. Próbować, nic zepsuć nie powinniście.
    Podziękował. Miałem stres, żeby nie potłuc siłownika...

Popróbuję w wolnej chwili.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 11  
    Marteen_G napisał:
    W siłowniku Faac 414 po odkręceniu 4 śrub od spodu trzeba trochę popukać w obudowę, najlepiej przez jakieś drewno bądź gumowym młotkiem. Zejdzie cały stojan z przewodem. Tylko odkręcić trzeba dławik żeby przewód wyszedł swobodnie. Będzie trochę ciężko schodził bo w spodzie obudowy jest gniazdo łożyska wirnika a wirnik nie wyjdzie. Próbować, nic zepsuć nie powinniście.

Wielkie dzięki za info. Będziemy więc ostrożnie pukać :-)

Maciej
  • Poziom 1  
    Witam,
    Jeżeli ktoś ma jeszcze taki problem to moja rada jest taka,
    Na spodzie siłownika na środku jest gumowy korek, należy go otworzyć i tam pukać przez jakiś pręt, drewienko i wyjdzie spokojnie i łatwo. Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    Dobrzy ludzie.
    A podpowiedzcie proszę jak rozebrać resztę siłownika. Tzn chodzi mi o mechanizm blokowania kluczykiem wraz z przekładnią, która odpowiada za wsuwanie/wysuwanie ramienia siłownika. Czyli ta część nad wirnikiem.
    Mam taką sytuację, że silnik ładnie pracuje, ale nie przekazuje napędu na wysuwane ramię, które chodzi luźno bez względu na pozycję kluczyka.
    Podejrzewam, że ściął się tam jakiś klin czy coś, ale nie wiem jak się tam dostać.
  • Poziom 10  
    Witam,
    Mam dokładnie ten sam problem jak @jkier
    Mam taką sytuację, że silnik ładnie pracuje, ale nie przekazuje napędu na wysuwane ramię, które chodzi luźno bez względu na pozycję kluczyka.
    Podejrzewam, że ściął się tam jakiś klin czy coś, ale nie wiem jak się tam dostać.
    Udało to się może komuś naprawić ? Jak się do tego najlepiej dobrać ?