Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV DGM model LTV-3203HT brak sygnalu z anteny

29 Sie 2010 00:16 1939 5
 • Poziom 10  
  Dzieńdoberek wszystkim. Dostalem do naprawy wyżej wymieniony tv który w pierwszym momencie wogole się nie włączał a jedynie świeciła dioda zielona i piszczala cicho przetwornica. Po otworzeniu i dokładnym obejrzeniu przetwornicy znalazłem i wymieniłem 4 kondensatory elektrolityczne. Teraz tv już wstaje i można wykonać na nim większość operacji. Jako ze pod ręka miałem laptopa to podłączyłem pod wejście monitorowe i uzyskałem obraz na tv to samo powtarzałem z innymi wejściami, az doszedłem do wejścia analogowego tv i załączyłem wyszukiwanie automatyczne. Ku mojemu zdziwieniu tv nic nie wyszukał i tu zgłupiałem bo zazwyczaj bylem w stanie coś ''złapać''. Tu moje pytanie - czy możliwe jest ze sygnał z anteny telewizji naziemnej jest za slaby?? czy może powinienem szukać usterki gdzieś indziej??
 • Poziom 43  
  A skąd my mamy wiedzieć co ty masz za antenę, czy sprawną i co z niej w każdym innym przypadku odbierasz?!

  Ludzie, myślcie trochę zanim coś napiszecie!

  O tym, że po znakach przestankowych stawia się spacje żeby oddzielić wyrazy, słyszałeś coś? Nic? To już wiesz i popraw wiadomość.
 • Poziom 10  
  O przepraszam antena jest Zwykła starego typu Yagi i zaznaczyć chciałem ze inny telewizor działał bez zarzutu i nawet nie musiałem załączać trybu strojenia. W wyżej wymienionym TV działa wszystko tylko nie wiem czemu nie mogę uzyskać obrazu stacji tv. Strojenie przebiega bez zarzutu, tv przeszukuje częstotliwości od 40 do 900MHz ale nie wyszukuje żadnej stacji. Jak pisałem wcześniej tej anteny używam dość systematycznie wiec założyłem ze to jasne ze jest sprawna.
 • Moderator TV
  Na pewno masz włączone przeszukiwanie programów analogowych, a nie cyfrowych?
 • Poziom 10  
  Dzień dobry ponownie. Odpowiadając na powyższe pytanie to po prostu wszedłem do menu i wybrałem strojenie automatyczne. Po zakończeniu strojenia tv porostu wyświetlił niebieski ekran z numerem kanału i tyle. Prawdę mówiąc to nie pomyślałem ze może trzeba znaleźć funkcje strojenia analogowego.Czy możecie mi podpowiedzieć jak to zazwyczaj jest opisane (oznaczone) w menu??
 • Moderator
  Co ci pokazuje menu strojenia? Jakie masz tam opcje?