Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Master 2,8dti '99 momenty dokręceń piasty koła

masterrr 29 Aug 2010 02:01 9274 7
    masterrr
    Level 9  
    Witam.Mam problem z łożyskiem piasty przedniego koła,które po wymianie (oczywiście na prasie) po przejechaniu 5 tys.km zaczyna głośno pracować.Stosuję łożyska SNR,ale zastanawiam się,czy nie dokręcam ich zbyt mocno,bo wymieniłem już dwa łożyska.Teraz zamierzam kupić klucz dynamometryczny i dokręcić właściwym momentem.Będę wdzięczny za ten i inne parametry serwisowe do tego modelu oraz 2,2 dci '01

Popraw pisownię, p. 8.2, inaczej post trafi do kosza,
    manta.
    masterrr
    Level 9  
    480 Nm to bardzo duży moment.Zastanawiam się ,czy mogłem go przekroczyć przy użyciu pokrętła o długości 60 cm dokręcając ręką.Czy może być inna przyczyna ? Raczej wykluczam wadę łożyska,bo nie były z jednej partii produkcyjnej,łożysko nie ma luzu w zwrotnicy ani na piaście.Wykluczam również skrzywienie przegubu lub felgi,bo nie odczuwam drgań na kierownicy.Może ktoś miał podobne problemy i zna lekarstwo?
    User removed account
    User removed account  
    masterrr
    Level 9  
    Zaczynam tracić koncepcję.Jedni mówią ,że dokręcam za mocno inni,że za słabo.480Nm to chyba moment jakim się dokręca nakrętki kół bliźniaczych w ciężarówkach.Obawiam się ,że gwinty na przegubie lub nakrętce tego nie przeżyją.Proszę o źródło informacji co wartości 480Mn.W innym poście wyczytałem wartość np 250Mn dla łożyska tylnego w traficu lub 280 przód w osobówkach
    User removed account
    User removed account  
    masterrr
    Level 9  
    Przepraszam wszystkich ,których uraziłem pisownią.Po prostu zależało mi na przekazie merytorycznym,ale oczywiście potrafię pisać po polsku.Jeśli kolega jest praktykiem,a nie teoretykiem,to chętnie zlecę wymianę tego łożyska z gwarancją (oczywiście jeśli używasz dynamometru a nie 2-metrowej rury."Jedni" , to mechanicy,z którymi konsultowałem ten problem wcześniej.
    manta
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Temat wyczerpany, konsultacje odnośnie wykonania naprawy na PW. Zamykam.