Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Master 2,8dti '99 momenty dokręceń piasty koła

masterrr 29 Sie 2010 02:01 5488 7
  • #1 29 Sie 2010 02:01
    masterrr
    Poziom 8  

Witam.Mam problem z łożyskiem piasty przedniego koła,które po wymianie (oczywiście na prasie) po przejechaniu 5 tys.km zaczyna głośno pracować.Stosuję łożyska SNR,ale zastanawiam się,czy nie dokręcam ich zbyt mocno,bo wymieniłem już dwa łożyska.Teraz zamierzam kupić klucz dynamometryczny i dokręcić właściwym momentem.Będę wdzięczny za ten i inne parametry serwisowe do tego modelu oraz 2,2 dci '01

Popraw pisownię, p. 8.2, inaczej post trafi do kosza,
    manta.

• #3 29 Sie 2010 12:47
    masterrr
    Poziom 8  

480 Nm to bardzo duży moment.Zastanawiam się ,czy mogłem go przekroczyć przy użyciu pokrętła o długości 60 cm dokręcając ręką.Czy może być inna przyczyna ? Raczej wykluczam wadę łożyska,bo nie były z jednej partii produkcyjnej,łożysko nie ma luzu w zwrotnicy ani na piaście.Wykluczam również skrzywienie przegubu lub felgi,bo nie odczuwam drgań na kierownicy.Może ktoś miał podobne problemy i zna lekarstwo?

• #4 29 Sie 2010 12:51
    Usunięty
  • #5 29 Sie 2010 14:00
    masterrr
    Poziom 8  

Zaczynam tracić koncepcję.Jedni mówią ,że dokręcam za mocno inni,że za słabo.480Nm to chyba moment jakim się dokręca nakrętki kół bliźniaczych w ciężarówkach.Obawiam się ,że gwinty na przegubie lub nakrętce tego nie przeżyją.Proszę o źródło informacji co wartości 480Mn.W innym poście wyczytałem wartość np 250Mn dla łożyska tylnego w traficu lub 280 przód w osobówkach

• #6 29 Sie 2010 14:09
    Usunięty
  • #7 29 Sie 2010 15:03
    masterrr
    Poziom 8  

Przepraszam wszystkich ,których uraziłem pisownią.Po prostu zależało mi na przekazie merytorycznym,ale oczywiście potrafię pisać po polsku.Jeśli kolega jest praktykiem,a nie teoretykiem,to chętnie zlecę wymianę tego łożyska z gwarancją (oczywiście jeśli używasz dynamometru a nie 2-metrowej rury."Jedni" , to mechanicy,z którymi konsultowałem ten problem wcześniej.

• #8 29 Sie 2010 19:30
    manta
    Moderator Samochody

Temat wyczerpany, konsultacje odnośnie wykonania naprawy na PW. Zamykam.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo