Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Potrzebny wzmacniacz 2x 400W rms. Poradzcie jaki.

29 Sie 2010 09:51 3164 23
  • Poziom 16  
    Witam. potrzebny jest wzmacniacz o mocy 2x 400w najlepiej przy 1 ohme.
    Drugim ważnym parametrem jest jego wysokość, czyli ok. 45mm maksymalnie może mieć 50mm.
    Może być używany, cena do 900zł.
    Pozdrawiam.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 36  
    Zaproponował bym SoundStream Rubicon 1002 ale nie w takiej cenie. Będzie Ci trudno znaleźć wzmacniacz o takich parametrach w tak niskiej kwocie.
  • Poziom 16  
    A jak dużo musiałbym dołożyć? i jaki by to był wzmacniacz?
  • Moderator CarAudio
    Co chcesz nim napędzać?
  • Poziom 36  
    achtung882 napisał:
    A jak dużo musiałbym dołożyć? i jaki by to był wzmacniacz?

Rubicon 1002 to kwota 1300 zł z tym, że on ma x 500 Wat RMS przy 1 Ohm.
  • Poziom 10  
    Może ja bym celował w Oriona 8004 tylko że on ma 2x400watt rms przy 4ohm ale warto takie cacko kupić zależy co ma zasilać
  • Poziom 16  
    będzie napędzał 2x pioneer ts-w308D2. Niby każdy po 400w rms.
    1300 zł to troszeczkę ponad moje możliwości finansowe na chwilę obecną.
  • Poziom 35  
    A nie lepiej mono 1kW w 2ohm ?? Albo 4 kanalowke z dwoma mostkami po 400Wat ale w 4ohm to jest troche bardziej realne ale i tak trudne do zrobienia , w tej kasie widze tylko mono klasa D z moca jak wyzej....

Dodano po 15 [minuty]:

Tak... rozni sie wydajnoscia , dla fana analogowego brzmienia jak ja jest gorszy ale latwiej taki wzmak znalesc o tej mocy w klasie D niz np. A/B , klasa A to zadkosc a jeszcze zadziej jest to czysta klasa A moj wzmak pracuje w klasie A a przy wiekszych obciazeniach w klasie A/B o ile sie orientuje
  • Poziom 16  
    Tak jak napisał samders156 może to być monoblok od 800W przy 2 ohmach
    albo 4 kanałówka z możliwością mostkowania w co najmniej 2x 400w.
  • Poziom 36  
    Kup monobloka np. SLA . Dla tych głośników szkoda Soundstream'a.
  • Poziom 16  
    przeglądałem wszystkie wzmacniacze od SLA i niestety są za wysokie.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Kup Helixa H1000
    Nie orientuję się w tych głośnikach (ich "ocewkowania" ) w każdym razie gabarytowo to jeden z ...najniższych.
    Na pewno da radę.
    No chyba , że to ...przyszłościowe rozwiązanie.
    Zapewniam , że ten audiotec w konfrontacji z tym SLA... Ty Grześ dobrze wiesz co ...zrobi.
    Na moje pod te pionki starczyłby zwykły DB two, ale kolega "niziołków" szuka :D
  • Poziom 36  
    Jak autor tematu napisał, że ma to zasilić dwa Pionieer-y wycofałem się z proponowania Soundstream-a gdyż te głośniki nie nadają się do subtelnych doznań i mam nadzieję, że autor dobrze sobie z tego zdaje sprawę. Jest to typowy sprzęt do łupanki i taki też wzmacniacz chyba jest przez niego poszukiwany.
  • Poziom 12  
    Większość nowych monoblocków i 4-kanałówek jakie kojarzę ma ponad 5cm wysokości. Poniżej 5 mają przeważnie konstrukcje slim/kompakt, których na polskim rynku za wiele nie ma. Także z nowych znalazłem tylko PowerBass ASA 600.4 (48mm) aktualnie na promocji 899zł. Ciekawszy byłby Crunch GTX-4800 z funkcją twin-sub - idealne rozwiazanie pod zasilenie dwoch subow i seria sprawdzona jeżeli chodzi o moc, bo o nią chyba tutaj chodzi - ale ma on już 5,5cm.
  • Poziom 36  
    fishtank napisał:
    Większość nowych monoblocków i 4-kanałówek jakie kojarzę ma ponad 5cm wysokości. Poniżej 5 mają przeważnie konstrukcje slim/kompakt, których na polskim rynku za wiele nie ma. Także z nowych znalazłem tylko PowerBass ASA 600.4 (48mm) aktualnie na promocji 899zł. Ciekawszy byłby Crunch GTX-4800 z funkcją twin-sub - idealne rozwiazanie pod zasilenie dwoch subow i seria sprawdzona jeżeli chodzi o moc, bo o nią chyba tutaj chodzi - ale ma on już 5,5cm.

Obawiam się że oba spłoną przy obciążeniu w mostku 1 Ohm.
  • Poziom 12  
    Zapewne, ale polecam je do podłączenia w dwóch mostkach 4 ohm, żeby grały stabilnie i tak samo Pioneery zmostkować na 4 Ohm.
  • Poziom 16  
    Co do tej łupanki to ja się nie zgodzę bo te pioneery grają przyjemniej niż Lanzar którego miałem wcześniej.
    PowerBass ASA 600.4 tutaj widzę idealne rozwiązanie, zapnę te dwa pioneery każdy po 4 ohm i każdy pod zmostkowany kanał. Na dodatek ma 48mm.
  • Poziom 21  
    Grzegorz Siemienowicz napisał:
    Jak autor tematu napisał, że ma to zasilić dwa Pionieer-y wycofałem się z proponowania Soundstream-a gdyż te głośniki nie nadają się do subtelnych doznań i mam nadzieję, że autor dobrze sobie z tego zdaje sprawę. Jest to typowy sprzęt do łupanki i taki też wzmacniacz chyba jest przez niego poszukiwany.
    Już bez przesady.Rozumiem że ten model nie jest najwyższych lotów ale nie szufladkujmy firmy i nie powielajmy opini bo wg mnie nie jeden pioneer w zejściu ,pomruku jak i mięsie zaskoczy nie jeden "wyższych lotów" subwoofer.Za bardzo się utarło że po logo od razu skreśla się produkt odgórnie
  • Poziom 36  
    Uwierz mi, że gdyby napisał tu np. o serii PRS to nie napisał bym w ciemno tego. Co prawda mam pewne uprzedzenie do produktów tej firmy z autopsji (AVIC X1 i TS-W25cośF ) ale nie skreślam wszystkich produktów gdyż niedawno miałem okazję usłyszeć co potrafi ODR.
  • Poziom 21  
    Nie mówimy o ODR bo nie każdego na takie zabawki stać,miałem kilka pionków i nie jedne bardziej markowe hity grały gorzej.Ale jak miał bym oceniać po wyglądzie i membranie powiedział bym że to plastikowe chłamy ;)
    " bo wg mnie nie jeden pioneer w zejściu ,pomruku jak i mięsie zaskoczy nie jeden "wyższych lotów" subwoofer."

Z tym się zgodzę w 100%

do tego nadają się idealnie.
  • Poziom 12  
    Witam mysle ze najlepszym dla ciebie wzmacniaczem bedzie magnat RX sam posiadam taki i spelnia on w pelni twoje wymagania a cena jest nizsza od twojego progu moc szczytowa RMS przy 1 ohm to 800 W
    Polecam lecz mysle ze ten wzmacniacz przytopi twoje glosniczki