Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka whirlpool awm 8083, cieknie woda z filtra

29 Aug 2010 12:16 11923 6
  • Level 2  
    Witam,
    Mam problem z cieknącą wodą z pralki. Wyciek zaobserwowałem na filtrze. Po jego dokręceniu woda przecieka przez okrągłą dziurkę po lewej stronie na filtrze. Czy wymiana filtra pomoże? Czy to może coś innego?
    Dziękuję za pomoc i pozdrawiam
    H
  • Level 38  
    Jeżeli woda cieknie z filtra to jego wymiana powinna pomóc.
    EDIT:
    Daj zdjęcie filtra i zaznacz gdzie wycieka woda.
  • Level 2  
    Witam,

Oto zdjęcie. Woda cieknie z tej okrągłej dziurki. Wydaje mi się, że dokładnie wycieka szczeliną, którą widać na zdjęciu. zaznaczyłem ją w owalu.

pzdr
    H
  • Level 38  
    Po wymianie filtra wszystko powinno być ok. :)
  • Level 2  
    Witam,

Po wymianie wszystko jest OK, chociaż nie wiem co się w filtrze popsuło bo oba wyglądają identycznie. Najważniejsze, że nie cieknie a naprawa kosztowała 30 PLN.

pozdrawiam
  • Level 1  
    Witam,

Mam podobny problem, z tym, że nie pomogła wymiana filtra.

Zaczęło się od głośno pracującej pompy wody (pralka Whirlpool AWO 8123/5 Super Silent). Kupiłem zamiennik i zamontowałem samą pompę w miejsce oryginalnej (obudowa filtra wody została niewymieniona). Po złożeniu pralki okazało się, że woda cieknie otworem w pokrętle filtra, który wygląda identycznie jak ten na zdjęciu w tym wątku.
    Zastosowałem się do powyższych porad i kupiłem nowy filtr. Niestety oba ciekną w ten sam sposób.
    Nie do końca rozumiem na czym może polegać problem, ponieważ praktycznie nic nie da się złożyć w niewłaściwy sposób, chyba, że sama pompka została założona w innym położeniu niż oryginał, ale czy to może mieć jakikolwiek wpływ na wyciek?
    Wyciek pojawia się w momencie napuszczania wody do zbiorniczka z proszkiem. Woda po prostu wylewa się przez otwór w filtrze.

Proszę o sugestie co może być przyczyną tego stanu. Z góry dziękuję.
  • Level 8  
    Witam.
    Miałem ten sam kłopot.
    Po przeczytaniu tego tematu miałem w planach wymianę filtra, ale schodziło i schodziło i jakoś nie kupiłem.
    Pewnego razu czyściłem stary filtr, ale bardzo dokładnie.
    Gwint, środek, na zewnątrz, no normalnie jak nówka był prawie.
    Podczas dokręcania użyłem znacznie więcej siły niż zwykle i filtr wkręcił się nieco głębiej.
    Uchwyt nie jest teraz w położeniu poziomym, ale bliżej mu do pionowego.
    Nie 21:15, a bardziej 23:25 :)
    O jakąś jedną szóstą obrotu dalej.
    Wyciek ustał.
    Nie wiem, czy dobrze zrobiłem, nie wiem, czy czegoś nie zerwałem, nie wiem, czy dam radę ponownie odkręcić, ale wiem, że pod pralką mam sucho :D
    Osoby z podobnym problemem mogą spróbować.
    Po 20 praniach, w tym kilku w 95C, wszystko gra.
    Pozdrawiam.