Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Golarka BRAUN 5414 uszkodzona przetwornica

13 Wrz 2004 00:52 3905 1
  • Poziom 20  
    Witam
    Sprawa jest prosta (teoretycznie) ,wysiadła przetwornica .znalazłem uszkodzony tranzystor ,ten największy na płytce kluczujący transformator i moje pytanie brzmi następująco .Jaki to tranzystor na obudowie widnieje opis TFK 827 a ponizej 616A .Nie znalazłem nic na temat takiego tranzystora ,może ktoś wymianiał juz coś takiego i wie co można tam włozyć ,nawet nie wiem czy to nie czasami MOSFET bo myślałem o wstawieniu troche większego BUT11 ten oryginalny jest w miniaturowej obudowie.Proszę o jakieś wskazówki .

Poszukuję informacji na temat tranzystora na jego obudowie widnieje napis TFK 827 a ponizej 616A , pracuje on przetwornicy golarki BRAUN kluczuje transformator ,jest w miniaturowej płaskiej obudowie tylna część to blaszka do ewentualnego radiatora.Nie wiem nawet czy to mosfet czy zwykły tranzystor bo sprobowalbym w jego miejsce włozyc wiekszy BUT11.Proszę o podpowiedź.
    Pozdrawiam
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 12  
    Witam!
    Temat już pewnie martwy ale może ktoś będzie znów szukał jak ja wczoraj i bedzie gotowe . W mojej golarce raczej nie był symbol TFK na tranzystorze a bardziej firmy ST ,a potem D616A ,a poniżej F244 i na tym sie skupiłem . Znalazłem datasheet : może to to?

Jutro sprawdzę , czy uda sie uruchomić przetwornicę
    Załączniki: