Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

multimedia przez Dl-524, Wolno..

rys1ek 29 Sie 2010 13:17 1758 6
  • #1 29 Sie 2010 13:17
    rys1ek
    Poziom 7  

Internet od: Multimedia (6mbit/s)
    Router: Dl-524
    System: Win 7

Witam
    Od 3. lat mam podzielony internet od multimedi na komputer stacjonarny i laptopa przez Wi-Fi, poprzez router Dl-524. Od pół roku mam łącze 6mbit/s.
    Router mam skonfigurowany standardowo, podłączony -> clone MAC -> hasła do wifi i póki co było ok.

Dotychczas wszystko śmigało jak należy, jednak do jakiegoś tygodnia zauważyłem zdecydowane zwolnienie przy połączeniu przez router. Przy czym przy podłączeniu bezpośrednio do modemu motoroli wszystko chodzi tak jak powinno więc nie jest to najprawdopodobniej wina operatora.Co najdziwniejsze gdy robie różne internetowe speed testy to wynik przez router pokazuje mi ~6mbit's wiec teoretycznie wszystko jest w porządku.

Internetu używam głównie do przeglądania stron www i poczty. Które od ok. tygodnia ładują się ze zdecydowanym opóźnieniem, które wcześniej nie występowało. Tak samo słabo ładują się na operze, foxie i ie.

Próbowałem już wszystkiego z routerem, o restartu, po powrót do ustawień fabrycznych, aktualizacje firmware i nic to nie daje.

Macie jakis pomysł co mogę jeszcze zrobić? Router pada? Nie chce w ciemno kupować nowego, jeśli nie ma to polepszć sytuacji.
    Dzięki za odpowiedź

0 6
  • #2 29 Sie 2010 13:35
    szczepar
    Poziom 19  

Wyczyść cache przeglądarki.
    Ja miałem podobny problem w Operze i Firefoxie - przy 10Mb/s
    Rozwiązaniem okazało się wyczyszczenie Histori , ect w przeglądarce.
    Ale to nie powinno się zmieniać przy zmianie modemu.

Druga sprawa sprawdź w ruterze czy ktoś się nie dopina ci do sieci.
    Bo to że masz hasło to w dzisiejszych czasach nic nie znaczy.
    Nie podałeś czy problem dotyczy obu komputerów, czy tylko jednego (tego na WiFi)
    Czy problem znika jak podłączysz się komputerem bezpośrednio kablem do D-Linka ?
    Czy problem jest jak oba komputery pracują ? Czy znika jak wyłączysz drugi komputer ?
    Sprawdź ilość sieci WiFi pracujących na kanale używanym przez ciebie ?
    Z jaką predkością łaczy sie laptop z WiFi - ile % jest uszkodzonych ramek transmisji na całkowita ilość , jaki jest poziom sygnału.
    Czy problem znika jak zmienisz kanał WiFi ?
    Zmien hasło dostępowe sprawdź wtedy.

Ogolnie problemem poza samym routerem może być :
    - sąsiad pożyczający sobie od ciebie pasmo
    - drugi lub ten samo komputer w sieci - mający infekcję wirusem.
    - duża liczba sieci WiFi na tym samym kanale lub kanałach interferujących z nim. ( z tego co pamietam to 5 kanałów w dół i w góre od kanału na którym pracuje) jest częściowo zakłócanych (ale tu nie jestem pewien ile dokładnie traktuj to jako przybliżoną informację)
    - uszkodzony router

Dlatego proponuje najpierw posprawdzać czy winą nie jest drugi komputer , sąsia, ect a dopiero brać się za router.
    Pozdrawiam

0
  • #3 29 Sie 2010 13:47
    rys1ek
    Poziom 7  

szczepar napisał:
    Wyczyść cache przeglądarki.
    Ja miałem podobny problem w Operze i Firefoxie - przy 10Mb/s
    Rozwiązaniem okazało się wyczyszczenie Histori , ect w przeglądarce.
    Ale to nie powinno się zmieniać przy zmianie modemu.

Nie pomogło, tak jak napisałem, problem istnieje we wszystkich przeglądarkach jak również przy ściaganiu poczty thunderbirdem

szczepar napisał:

Druga sprawa sprawdź w ruterze czy ktoś się nie dopina ci do sieci.
    Bo to że masz hasło to w dzisiejszych czasach nic nie znaczy.
    Nie podałeś czy problem dotyczy obu komputerów, czy tylko jednego (tego na WiFi)
    Czy problem znika jak podłączysz się komputerem bezpośrednio kablem do D-Linka ?
    Czy problem jest jak oba komputery pracują ? Czy znika jak wyłączysz drugi komputer ?
    Sprawdź ilość sieci WiFi pracujących na kanale używanym przez ciebie ?
    Z jaką predkością łaczy sie laptop z WiFi - ile % jest uszkodzonych ramek transmisji na całkowita ilość , jaki jest poziom sygnału.
    Czy problem znika jak zmienisz kanał WiFi ?
    Zmien hasło dostępowe sprawdź wtedy.

Problem dotyczy obu komputerów, jeden podłączony kablem do routera, drugi wi-fi. Problem jest nadal gdy któryś z komputerów jest wyłączony. Wyłączyłem w ogóle wifi w ustawieniach routera- problem nie zniknął.

szczepar napisał:

Ogolnie problemem poza samym routerem może być :
    - sąsiad pożyczający sobie od ciebie pasmo
    - drugi lub ten samo komputer w sieci - mający infekcję wirusem.
    - duża liczba sieci WiFi na tym samym kanale lub kanałach interferujących z nim. ( z tego co pamietam to 5 kanałów w dół i w góre od kanału na którym pracuje) jest częściowo zakłócanych (ale tu nie jestem pewien ile dokładnie traktuj to jako przybliżoną informację)
    - uszkodzony router

Dlatego proponuje najpierw posprawdzać czy winą nie jest drugi komputer , sąsia, ect a dopiero brać się za router.
    Pozdrawiam

Tak jak napisałem wyżej próbowałem w wielu konfiguracjach, problem zaczął się jednocześnie i dotyczy obu komputerów. Bez znaczenia czy któryś chodzi lub nie. Problem z nika gdy wyeliminuje router i podłącze bezpośrednio do modemu.

Dzięki za odzew.

0
  • #4 29 Sie 2010 14:04
    szczepar
    Poziom 19  

Coż jeśli na drugim modemie wszystko śmiga dobrze to nie ma sensu sprawdzać
    Sygnału , ani zwalać winy na np problemy firmy dostarczającej internet.
    Tak samo z wirusem, ect.
    Moje pomysły się wyczerpały.
    Jak rozwiążesz problem prosiłbym o podanie rozwiązania w temacie zanim go zamkniesz, chętnie bym się dowiedział czy było to spowodowane Routerem czy czymś innym.

Edytka:
    Zmień port Ethernetowy w routerze pod który podłączasz komputer.
    Czy czasem problemy nie zaczeły się nagle po jakiejś burzy ?
    Miałem przypadek kiedy to piorun uderzył w ziemie 300 m od domu.
    A w domu był router wyłączony z sieci , podobnie jak i komputery.
    Natomiast został przewód pomiedzy kompem a routerem - efekt taki ze Upaliło porty w kompie jak i routerze.
    Pozdrawiam.

0
  • #5 29 Sie 2010 17:08
    TheONEkkkk
    Poziom 11  

Ja polecam wymianę routera, problem jest jednak dosyć dziwny, ale jeżeli chodzi o ustawienia wszystko powinno być w porządku, i jeżeli działa na połączeniu bezpośrednim powinno być wszystko ok, mam jeszcze pytanie, podłączasz router do modemu kablowego, jest to THOMSON, MOTOROLA, TERAYON?

sprawdź również czy z spadkiem transferu rosną pingi??

0
  • #6 30 Sie 2010 19:50
    rys1ek
    Poziom 7  

Ostatecznie, nie wiem jak to możliwe, ale net się odmulił.
    Wynika z tego, że była to jednak chyba wina dostawcy. Inaczej nie umiem sobie tego wytłumaczyć. Wczoraj jeszcze po odłączałem wszystko, włącznie z modemem od sieci kablowej, ale również nic to nie dało. Dziś wracam do domu i internet chodzi prawidłowo. O co chodzi? Nie mam pojęcia, ale grunt że działa.

0
  • #7 07 Lis 2010 22:00
    gregorhc
    Poziom 1  

Przerabiałem podobny problem przed chwilą ze swoim routerem.... i też prędkość pobierania "naprawiła się" po pewnym czasie.

Łącze 30 mb - speedtest na lapku pokazuje poniżej 1mb a na stacjonarmym podłaczonym po kablu ok 22mb (pomijam fakt ze speedtest nie jest w stanie zmierzyc 30 megowego łacza)

Rozważałem dwie możliwości powstania problemu:

1. Laptop w tle ściągał jakieś aktualizacje windowsa lub programów
    2. Przesyłałem jakieś dane po lanie

Wykluczam pkt. 1 - bo na stacjonarnym tez powinna spać wtedy prędkość (no i zakładam że szyfrowanie nie zmniejsza 300 razy prędkości)

Założyłem pkt. 2 ponieważ zanim zmierzyłem prędkość na lapku bawiłem się w konfigurowanie sieci domowej na windows 7. Zauważyłem również, że jak przesyłam pliki pomiedzy kompem a lapkiem to też idą bardzo wolno ok. 100 kb.
    W momencie gdy speedtest po wifi zaczął pokazywać już normalne prędkości to wzrosła też prędkość przesyłania między kompem a lapkiem ( do kilku mb).

Wnioskuje więc, że czymś obciążyłem wifi - prawdopodobnie synchronizowały mi się biblioteki lub indeks plików pomiędzy lapkiem a kompem.

0