Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Xenon - przetwornica z allegro, usterka.

Adek4100 29 Sie 2010 13:25 3583 5
  • #1 29 Sie 2010 13:25
    Adek4100
    Poziom 17  

Witam, mam problem z chińską przetwornicą allegro, jak wiecie charakteryzuje się ona uniwersalnymi wtyczkami pod każdy żarnik, jakością, oraz ceną.
    Otóż mam problem iż jeden ksenon przestał mi świecić, początkowo były problemy z włączeniem się ksenonu po włączeniu żarnik mrugał około 4 -5 razy w dużej częstotliwości, po paru próbach udało się go włączyć, teraz nawet nie chce zagadać. Charakterystyczne było to iż od zawsze ta jedna przetwornica miała dziwny dźwięk, przy rozpalaniu żarnika głośno syczała z czasem syczenie malało, druga zaś sprawna przetwornica nie wydaje żadnego dźwięku i działa do tej pory.
    Wydaje mi się że może to być wina jakiegoś kondensatora niestety nie mam pojęcia którego oraz jak go sprawdzić, przetwornica zalana jest czarną gumą ochronną, zerwanie jej niesie ze sobą niebezpieczeństwo uszkodzenia płytki dlatego się póki co za to nie zabieram.

Wiem że cena nowej przetwornicy nie jest zbyt duża ale skoro była by możliwość jej naprawy dlaczego nie miał by się za to zabrać.

Dziękuję bardzo za odpowiedź.

0 5
  • #2 29 Sie 2010 13:41
    matrixs
    Poziom 25  

Kiedyś próbowałem rozbierać taką przetwornicę i dałem sobie spokój. Ciężko było wygrzebać tą masę z całej płytki i dałem sobie spokój.

0
  • #3 29 Sie 2010 13:48
    Adek4100
    Poziom 17  

A miałeś problem podobny do mojego?

0
  • #4 29 Sie 2010 14:28
    matrixs
    Poziom 25  

Tak i przysłali drugą na gwarancji a ta mi została i chciałem naprawić, ale szkoda nerwów.

0
  • #5 29 Sie 2010 14:59
    ociz
    Moderator Samochody

Słabo u was z motywacją, ja niedawno z takiej wydłubałem całą tą masę tylko z ciekawości bo wcale nie miałem zamiaru jej naprawiać, ale teraz skoro już wszystko na wierzchu to kto wie...

0
  • #6 29 Sie 2010 15:53
    Adek4100
    Poziom 17  

Nie no pewnie, ale najpierw chciałbym dowiedzieć się co ewentualnie mogło paść i jak to wygląda na wasze fachowe oko, do czego się dostać na co szczegolnie zwrocić uwagę, potrzebuje pilnie tej przetwornicy bo jeżdzę po lasach potrzebuję naprawde mocnego światła a jak świeci żarówka sami wiecie.

0