Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugot 406 2.0 16V 97r Nierówna praca silnika

29 Sie 2010 14:07 2266 2
  • Poziom 2  
    Panowie mam problem z moim peugeotem 406 2.0 16V zasilanym gazem LPG, a mianowicie od kilku dni zauważyłem podczas jazdy iż silnik co jakiś czas na kilka sekund przestaje pracować, samochód wówczas zaczyna przyhamowywać, bywa też że robi to np. przy ruszaniu ze skrzyżowania i wówczas potrafi nawet zgasnąć. Nie robi tego systematycznie tzn. czasami częściej a innym razem można przejechać nawet kilkadziesiąt km i ani razu tego nie zrobi. Muszę dodać iż na biegu jałowym silnik chodzi równiutko, a wyżej opisane usterki występują zarówno na benzynie jak i gazie. Do tej pory wymieniłem filtry paliwa i gazu oraz świece zapłonowe ale niestety nie pomogło. Proszę o jakąś radę.
  • Poziom 18  
    Samochód jeździ więcej na gazie niż na benzynie tak? Jedyne co Ci mogę doradzić to odepnij klemę z akumulatora na jakieś 10 minut i załóż ponownie. Najlepiej było by wgrać (zaktualizować) oprogramowanie(mapy) sterownika. Czynność to wykonuje się za pomocą odpowiedniego sprzętu diagnostycznego. Usługa oczywiście możliwa w serwisie peugota.
  • Poziom 2  
    Dzięki, problem ustał kiedy wymieniłem czujnik położenia wału.