Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki mam kupić migomat do 2000zł

29 Aug 2010 15:15 26280 19
    User removed account
    User removed account  
    jannaszek
    Level 39  
    Dzisiaj migomaty, nawet te dobre są w większości chinskie, i działają całkiem przyzwoicie.
    Te invertorowe, są godne polecenia, jednak trzeba dołożyć kilka stówek.
    Mamy taki w firmie, jego zaleta jest możliwość pięknego spawania aluminium dowolnej grubości.
    User removed account
    User removed account  
    jannaszek
    Level 39  
    mgrudzien35 wrote:
    Jaki konkretnie proponujesz,o co chodzi z tymi invertorowymi?,zwykłym migomatem można spawać aluminium?,myślałem że specjalne trzeba.

Można i to wydajnie i ładnie, ale te 200 A muszą dać.Potrzebny jest argon.I drut
    1 mm.
    Invertorowa, to rodzaj przetwornicy elektronicznej, tutaj robi elektronika, zaś tradycyjne posiadają ciężki transformator i regulacja nie jest tak swobodna.
    User removed account
    User removed account  
    User removed account
    User removed account  
    jannaszek
    Level 39  
    Ja znam ten model i się sprawdza: Magnum270 MIG. Znaczenie ma, aby był na 380v i 230v. Z racji korzystania w gospodarswie gdzie nie ma "siły".
    Mój jest tylko na 380v.
    jannaszek
    Level 39  
    Spawarka jest ze wszystkim co potrzeba prócz butli, dokłada nowy przwód roboczy. Tak się kupuje, jak dla mnie to okazja- bierz ja, i nie licytuj.
    Jednak muszę cię uprzedzić, ona nie jest zbyt lekka i ma małe kółeczka z tyłu, więc ciągłe przemieszczanie jej, nie należy do przyjemności.
    Za to spawa bajkowo i ona jest tylko na 380v.
    User removed account
    User removed account  
    jannaszek
    Level 39  
    Tak, to ten z rączką.Butle do argonu są inne niż do co2.Inny jest również reduktor przepływomież.Ceny butli znajdziesz w internecie.
    pozdrawiam.
    User removed account
    User removed account  
    pułkownik
    Level 11  
    Witam.
    Jestem zainteresowany zakupieniem migomatu , myślę ze mogę pozwolić sobie na koszty rzędu do 1600zł. Przeczytałem już kilka tematów i już mnie głowa rozbolała - bester , esab czy telwin ??

Nie posiadam prężnego warsztatu usługowego ale jestem zapalonym hobbystom. Mam już Bestera SPB 315 ale brakuje mi czegoś delikatnego, czegoś do spawania cienkich blach, zrobienie jakiejś reparaturki w samochodzie, spawanie delikatnych rzeczy. Zasilanie nie gra dla mnie roli. Waham się pomiędzy Besterem 1501 a 1801, a może coś innego ???.

Za każdą radę będę bardzo wdzięczny, pozdrawiam
    User removed account
    User removed account  
    n73mn
    Level 10  
    nie che zakładać nowego tematu, wiec napisze przy okazji tutaj
    kupić 1501 czy 1801 ?
    spawanie amatorskie, więcej niż 4mm to wielka rzadkość, nie narzekałbym na gabaryty 1501 i na to że można spawać nim bez gazu, a tego 1801 nie oferuje, tylko czy np przy tych 3mm będzie się dało komfortowo spawać 1501? nie będzie się wyłączała aby się nie przegrzać?
    Piotras1919
    Level 11  
    Dobre marki to fronius, kempi, lincoln, ale wystaczy Ci pewnie Bester.
    User removed account
    User removed account  
    Piotras1919
    Level 11  
    Do spawania aluminium w migomacie powinny być zmienione rolki w podajniku i prowadnica drutu w przewodzie, a w butli zamiast corgonu lub dwutlenku ARGON
    lponiewi
    Level 10  
    używane lincoln powertec 200 lub 250 kupicie za 2000, a pożytek będzie nieporównywalny do chińczyków, o których mowa powyżej.
    tanio można wyrwać ozas tep. to już duża maszyna.
    damianhuc41
    Level 1  
    Sorki za odświeżanie tematu ale chciałbym sie doradzić nad kupnem migomatu.
    używany bedzie w gospodarstwie domowym. interesuje mnie by był pod napięcie 230/400v
    cena do 2tyś :D