Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen Xantia dziwny problem ze wskaźnikiem poziomu paliwa

29 Sie 2010 16:36 3580 3
  • Poziom 9  
    Witam!
    Mam pewien problem ze wskażnikiem poziomu paliwa, mianowicie jakiś czas temu wskazówka poziomu paliwa spadła mi na sam dół i ani drgnie, mam 60 l pojemności w zbiorniku i gdy wlewam za 130 zł paliwa wskazówka ani drgnie...Już sprawdzałem pompkę i pływak w baku, po podłączeniu samej elektroniki do pompki i włączeniu zapłonu, gdy ruszam pływakiem wskazówka poziomu paliwa porusza się prawidłowo ale gdy wsadzę pompkę z powrotem do baku znów wskazówka spada na 0 i ani drgnie. Mam samochód Citroen Xantia 1995r. w benzynie. Proszę o jakieś podpowiedzi.

Podobne artykuły już znalazłem ale nie było w nich wystarczających informacji więc zamieszczam ten post na forum.
  • Pomocny post
    Poziom 40  
    peter1540 napisał:
    Witam!
    . Mam samochód Citroen Xantia 1995r. w benzynie. Proszę o jakieś podpowiedzi.

.

Wyjmij go z tej benzyny, dobrze umyj i wywietrz.

Być może ciężar właściwy pływaka jest większy od ciężaru właściwego benzyny.
    Myśleć, myśleć to ma przyszłość.
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    Hm, być może W pływaku masz uszkodzony zwój- przetarte coś, lub po prostu jest on przerwany
    Wydaje się mi, ze to nic innego jak uszkodzony pływak...
    Z wierzchu może wyglądać ok a w środku:/ ......
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    mam podobny problem ale w dieslu caly czas pokazuje ze jest 1/3baku wyłaczam zaplon i prawidłowo wskazowka opada