Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Casio Exilim - EX-Z60 poziome paski na zdjęciach

29 Sie 2010 19:59 1937 9
 • Poziom 9  
  Witam Was.

  Mam problem z tym aparatem "Casio Exilim - EX-Z60". Dokładnie chodzi o robienie zdjęć w jasnych miejscach. Otóż robiąc zdjęcie na dworze lub w jasnym pokoju zdjęcie wychodzi z takimi mankamentami:

  - artefakty poziome
  - lekko zamazane zdjęcie

  Natomiast robiąc zdjęcie np. plakatowi, który jest w ciemniejszym miejscu zdjęcie wychodzi normalnie (z flashem)

  Resetowałem ustawienia ale to nic nie pomogło. Wcześniej działało wszystko dobrze.

  Proszę o jakieś sugestie związane z tym problemem, może przeinstalowanie softu?

  Pozdrawiam i liczę na Was.
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Pomocny post
  Poziom 23  
  Witam !
  Prawdopodobnie uszkodzona (zacięta migawka) lub uszkodzony flex zasilający migawkę. Aby to sprawdzić włącz aparat ,wyłącz w ustawieniach lampę błyskową ( aby nie dostać błyskiem po oczach ) wysuń maksymalnie obiektyw i patrząc w niego zrób zdjęcie , powinno być widać zamknie i otworzenie migawki. Jeżeli tak nie jest to na 99 % uszkodzenie opisane powyżej. Możesz też zrobić filmik który powinien wychodzić dobrze bez żadnych artefaktów.
 • Poziom 9  
  Witam

  A więc tak. Nie zauważyłem, żeby coś się poruszało robiąc zdjęcie przy max zoom'ie bez błysku. Nagrałem filmik i on wyszedł bez żadnych wad, nagrałem z głosem...
 • Poziom 23  
  Witam !
  Jeżeli nie ma reakcji migawki to przyczyna jest taka jak opisałem w poprzednim poście.Trzeba by rozebrać obiektyw i stwierdzić jednoznacznie czy to zacięta migawka czy uszkodzona taśma zasilająca , ja osobiście stawiałbym na zacięcie listków migawki , jeżeli nie masz doświadczenia w takich sprawach to pozostaje ci tylko serwis.
 • Poziom 9  
  Cześć.

  więc będę musial zanieść ten aparat do serwisu... W jakiej kwocie zmieści się naprawienie tego?
 • Pomocny post
  Poziom 31  
  Serwis raczej nie zajmuje się rozklejaniem migawki - uszkodzony zespół powinien być wymieniony na sprawny, wówczas można mówić o jakiejkolwiek gwarancji. A to niestety już trochę kosztuje.
  Sprawdzę możliwe, że mam gdzieś u siebie taki moduł kompletny i sprawny.
 • Poziom 9  
  Gwarancji nie mam, już pewnie minęła.
  ion-tichy no fajnie by było, jak by co to się tam dogadamy :)
 • Poziom 31  
  Chodzi o gwarancję naprawy, zespół sprawny musi poprawnie pracować a z czyszczonym rożnie może być. A migawkę taką mam, nawet kilka.
 • Poziom 9  
  Cześć,

  więc ogólnie opłaca się robić ten aparat?
 • Poziom 31  
  Czy się opłaca, to jest względne określenie jednym się opłaca a innym nie, dlatego użytkownik musi to ocenić. Jak by do tego nie podchodzić to część coś kosztuje i dłubanina w tym również. Aparat tej klasy sprawny to pewnie jakieś coś trochę ponad 120- 130zł. Do jego wartości usługa naprawy to znaczący procent, czasem jest to bodziec aby coś zmienić. Ale jeśli ktoś się do danego modelu przyzwyczaił i go lubi z różnych względów to będzie naprawiał.