Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Medion MD 96500 i brak -Kontrolerów uniwersalnej magistrali

29 Sie 2010 20:52 3809 5
  • Poziom 9  
    Witam.Mam problem z laptopem Medion MD 96500.Niedawno wpadł w moje ręce,postawiłem świeżego XP i zabrałem sie do instalki sterowników.Podłączyłem pendrivea ale komputer go nie widzi na żadnym z portów! W menadżerze urządzeń nie ma wcale -Kontrolerów uniwersalnej magistrali szeregowej które z tego co wiem odpowiadają właśnie za porty USB.Postawiłem wiec na nowo świeży system Xp tym razem z innej płyty i w innej wersji.Niestety i to nic nie pomogło.Bios jest zablokowany hasłem wiec nie mogę sie do niego dostać,co mogę zrobić ?? Proszę o pomoc bo nie mam już pomysłów . Please.
    Płyta główna to medionpc wim 2040
  • Poziom 35  
    tommy24 napisał:
    ...Bios jest zablokowany hasłem wiec nie mogę sie do niego dostać,co mogę zrobić ...

Ja bym zaczął od spytania właściciela o hasło, bo być może kontroler jest wyłączony w biosie i dlatego go nie widać w menadżerze urządzeń.
  • Admin grupy komputery
    Jak byś napisał konkretnie o problemie, to nie kierowałbym Cię na stronę z programem który ma Cię wyręczyć.
    Wszystkie niezbędne sterowniki są na stronie Medion'a, więc nie wiem w czym problem...

Dodatkowo:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1043989.html
  • Poziom 9  
    Na stronie mediona ich nie ma,znalazłem w sieci ale to nic nie zmienia-model komputera to md96500.Po instalacji problem nadal pozostaje.
    Komputer pochodzi z utylizacji sprzętu w NL wiec właściciela raczej nie poznam.
  • Poziom 9  
    Masz racje Driver MSG faktycznie są na stronie Mediona,wpisywałem model ze spacją pomiędzy MD a 96500 - mea culpa.Niestety nie udało mi sie go ożywić.Porty USB muszą być wyłączone w biosie a do niego sie nie dostane.Znalazłem program do łamania haseł biosu ale komputer musi sie zbootować z płyty,a ten niestety tego nie zrobi jesli nie włączę takiej funkcji w biosie.Po wielu godzinach odpuściłem.Pozdro i dziki za pomoc.