Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie 4 TV do 1 anteny SAT na N/Cyfrowy Polsat

29 Sie 2010 22:03 11149 8
 • Poziom 9  
  Witam serdecznie,

  Czytałem na forum kilka tematów poruszające te tematy, lecz mało co z tego rozumiem poza tym, że muszę kupić multiswitch do rozdzielenia sygnału na 4 dekodery.

  Czy jest możliwość rozprowadzenia sygnału N-ki bądź też Cyfrowego Polsatu na 4 telewizory HD w różnych pomieszczeniach (parter i piętro) drogą bezprzewodową?

  Jak wygląda cała instalacja aparatury multiswitch + inne niezbędne rzeczy. Czy byłaby tu jakaś miła dusza co rozpisałaby mi konieczne do zakupu urządzenia w raz z kablami?
 • Warunkowo odblokowany
  Możesz zastosować wideosender.
  I odwiedź stronę dipola to się dowiesz co potrzebne lub użyj opcji szukaj.
 • Pomocny post
  Poziom 18  
  Za pomocą multiswitch'a rozdzielisz sygnał z anteny na 4 dekodery. Będą działać niezależnie. Z tego co piszesz nie wynika jasno czy również uprawnienia chcesz podzielić, czy też każdy dekoder ma swoją kartę. Oprócz sygnału sat możesz tymi samymi kablami, co do dekoderów rozprowadzić sygnał TV naziemnej i radia. Napisz konkretnie co cię interesuje to ci namaluję schemat. pozdrawiam
 • Poziom 9  
  No więc w skrócie wygląda to tak (tak rozpoznałem sytuację), że chcę kupić:

  1. Antena
  2. konwerter quadro (z 4 wyjściami na kable)
  3. doprowadzę te 4 kable do 4 pokoi
  4. każdy kabel wejdzie do dekodera
  5. do tego dokupię urządzenie clone+, które mi sklonuje i będzie synchronizowało sygnały i uprawnienia z 4 kartami clone+ z tą główną abonencką cyfry+

  dobrze to rozumuje? Dzięki za zainteresowanie
 • Pomocny post
  Poziom 18  
  Kup sobie właśnie ten multiswitch bo jest pewny. Zasilacz się nie grzeje i jak do tej pory żaden z tych, które montowałem nie padł.
  http://www.technosat.pl/index.php?p373,maximum-pro-p-40-quattro-lnb
  http://www.technosat.pl/index.php?p37,multiswitch-pmse-5-4-hq-tnt
  http://www.dipol.com.pl/rezystor_obciazeniowy_75_om_we_wtyku_f_R66200.htm
  Talerz no to kup taki jaki będzie w sklepie. Najlepiej 80 cm.
  Zmontuj to według zał. schematu. Jak co to pytaj.
  Gdybyś kiedy planował recordery N lub C+ to do każdego trzeba dwa kable od konwertera. Wobec tego może przemyślisz sprawę i kupisz ten multiswitch i dasz do każdego pokoju po dwa kable.
  http://www.technosat.pl/index.php?p149,multiswitch-pmse-5-8-hq-tnt
  powodzenia
 • Poziom 9  
  A proszę wytłumacz mi jeszcze tylko kwestię (przy twoim rozwiązaniu z multiswitchem) jak te 4 dekodery mają działać z jedną kartą abonencką cyfry+ ? Czy do tego muszę i tak zastosować clone+?

  Jakie są wady zastosowania bezpośrednio kabla z anteny (4 takie - do 4 dekoderów) i klonowanie rozkazów przez clone+ tak jak wspomniałem w swoim poście wcześniej?

  Dziękuje Ci serdecznie
 • Poziom 34  
  Zastanawiam się po co switch skoro konwerter ma 4 wyjścia i mają być 4 odbiorniki. Nie taniej jest kablem puścić bez switcha? Nie widzę żeby kolega chciał dokładać naziemną TV i radio. Nie krzyczcie tylko jeśli coś źle rozumuję.
 • Poziom 18  
  Dzielenie sygnału z anteny i dzielenie uprawnień z karty to dwie niezależne rzeczy. Żeby oglądać cyfrę na czterech dekoderach z jednej karty, musisz zaopatrzyć się w to urządzonko, o którym piszesz. Clone+ czy jakoś tak.
  pozdrawiam
 • Poziom 34  
  Spliter C+ dokładnie dobre ma SLJ elektronik .
  Są dwa rodzaje procków tylko nie pamiętam które lepiej się spisują.